Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elaltassuk a...

Szerintetek elaltassuk a kutyánkat? Hogyan lehet erre felkészülni?

Figyelt kérdés
A kutyám 15 éves lenne májusban. Süket egy ideje, illetve nemrég olyan sérülést szenvedett, aminek hatására bizonyos idegek sérültek, így például a mellső jobb lábát nehezen emeli. Emiatt gyakran nem a tappancsáras lép, hanem a lába másik felére. Igazából eléggé ilyesztő számomra, a lépcsőn nem tud menni, a teraszra sem tud fellépni. Nehezen jár, vagy áll fel, fekszik le. Ennek ellenére jó étvágya van, mindig jelez ha a dolgát szeretné végezni, ugyanis egy jó ideje a garázsban tölti a napokat, mert szeret minél közelebb lenni hozzánk. Nagyon nagyon fáj a gondolata is annak, hogy elengedjem...de nem szeretném ha szenvedne. Visszük állatorvoshoz természetesen, de örülnék ha addig is mondanátok valamit. Akár olyan is írhatna, aki ezt átélte már...hogyan lehet leküzdeni az állandó sírógörcsöt ami kerülget?? Csak írjatok valamit, bármit ami segíthet...Elsős koromban kaptam, szinte együtt nőttünk fel...

2019. jan. 31. 21:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%
Tudod mit kívánok? Azt, hogy amikor anyád süket lesz és lábra sem áll ugyanezt kívánd és mondd neki is.
2019. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Akik azt tanácsolják, hogy altassátok el, azok vajon belegondoltok abba, hogy a halál után nincs semmi? Komolyan jobb az, ha végérvényesen megszüntetjük a létezését? Gondolom ha ők maguk megélnék a 90 éves kort és ugyanilyen fájós öregemberek lennének, akkor ők is elfogadnák, ha az unokájuk egyszer megjelennének nála és eutanáziára küldenék... Komolyan, aki szerint ez rendjén van annak az érzelmi intelligenciája nem lehet valami magas.


Amit a kérdező leírt az egy szimpla öregkorú kutyának hangzik nekem. Ha nem csinál maga alá, van étvágya és eltudja navigálni magát, akkor miért baj az, hogy fájnak a végtagjai? Ez az öregkorral jár (sajnos), nem látom be, hogy miért kéne elaltatni. Esetleg lehetne adni neki valamilyen ízületvédő készítményt, pl. zöldkagyló kivonatot, hátha csillapít valamit a fájdalmain (csak ne gyógyszert adjatok neki, mert az tönkreteszi a máját). A lépcsőzést pedig meg lehet oldani, csak akarni kell (kézben felviszitek/leviszitek), én biztosan megtenném érte.

2019. febr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%
Nincs semmi a halál után? Ezt te meg honnan tudod? Már bocs, de nem hinném, hogy ha bármelyik kutyám meghal ne létezne valamilyen módon tovább utána is. Lelkük van. Borzasztó ilyet írni...
2019. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%
Az én kutyámmal szinte ugyanez volt. Ízületi baja volt a hátsó lábának, lépcsőn nem tudott feljönni, mikor hazajöttünk úgy kellett bevinni a házba. De kapott rá porcerősítőt meg gyógyszert amivel nem volt annyi fájdalma és járkálni még tudott. Igen, sajnáltam nagyon. De egy pillanatra se jutott eszembe hogy elaltassam. Számomra felfoghatatlan hogy valaki emiatt elaltasson egy amúgy jó étvágyú, jókedvű kutyát. Hiába írod hogy mennyi szeretet kapott, legbelül azért akarod elaltatni mert már nyűg számodra/számotokra egy öreg kutya, nem azért hogy "ne szenvedjen". Az enyém még epilepsziás is volt 6 éves korától, a te logikád alapján simán lemondhattam volna róla akkor mert hát milyen ilyesztő az meg az agya is roncsolódik, ne szenvedjen szegényke inkább eltaltatom! De soha nem gondoltam ilyenre. Az ilyen embernek mint te nem való állat. Csak addig jó amíg teljesen egészséges, utána inkább elteszed láb alól...
2019. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
#13: Én is szeretném hinni, hogy a lélek tovább él, de sajnos ez lehetetlennek tűnik a tudomány mai állása szerint. De ha belegondolsz, akkor egyik véglet esetén sem jó döntés az indokolatlan elaltatás: Ha nincs semmi a halál után, akkor nincs kérdés, az a jó, ha minél tovább él az élőlény. Ha van lélek, ami a halál után az örökkévalóságig létezni képes egy számunkra elérhetetlen síkon, akkor igazából tök mindegy, hogy meghal-e, mert utána örökké élni fog a lelke, csak soha többé nem fog tudni érintkezni az evilággal (és fordítva, mi sem tudjuk elérni az ő világát). Akkor meg miért ne adjunk meg neki minél több időt, hogy velünk lehessen?
2019. febr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%
A tudomány mai állása szerint? Kérlek mond már meg, mely tudományág foglalkozik a kérdéskörrel?...
2019. febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!