Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elaltassuk?

Szerintetek elaltassuk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy nagyon öreg farkaskutyánk mikor a 3 éves voltam mikor kaptuk most mar 18 vagyok szoval a kutyus 15 éve megvan . Nem tudom mi van vele mostanába nem sokat eszik , lassú , a legyek mintha kimartak volna a fülin egy kis darabot meg a hátán is egy kis darabon , mar mindent megprobaltunk , volt itt allatorvos is , de nem sikerult , látni rajta h szenved ... boldog o meg amikor odamegyek hozza ugrandozik meg jatszik de amugy meg szerintem szenved . Nem tudom , azon gondolkodom hogy el kellene altatni , vagy fogalmam sincs .. de annyira szeretem és nincs szivem hozzaa.. annyira hianyozna.. szerintetek mit tegyunk ? Kerlek segitsetek .

2018. jún. 19. 19:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja es elfelejtettem mondani , hogy rendszeresen apoljuk , furdetjuk , setaltatom etetjuk ...
2018. jún. 19. 19:36
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Öreg. Ha nincs komolyabb fájdalma, még tud járni és enni, akkor ne öljétek meg csak azért, mert megöregedett.

Ha boldog és ugrándozik, amikor odamész hozzá, akkor nem szenved. Egyszerűen csak nagyon öreg már.


"Altatni" (kivégezni) akkor humánus, ha már valóban szenved egy állat, és gyógyíthatatlan, javíthatatlan az állapota, csillapíthatatlan a fájdalma.

Leírásod alapján a te kutyádnál ez nem áll fent.

2018. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Te látod, hogy szenved? Miből? Volt állatorvos, de nem sikerült. Nem sikeült MI? Nem tudnál érthetően fogalmazni?
2018. jún. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hogy erről az állatorvost kell megkérdezned! Mi nem ismerjük a kutyádat! Ha az állatorvos azt mondja, hogy szenved, fájdalmai vannak, jobb lenne neki, ha elaltatná, akkor igen, de ha nem ezt tanácsolja és gyógyszerekkel javítani tud az állapotán, akkor egyértelmű, hogy gondoznotok és ápolnotok kell.
2018. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha csak akkor boldog, amikor napi x percet törődsz vele, és a nap többi részében meg fekszik, és a legyek falatoznak rajta, akkor altassátok el. A kutyádnak nem rossz, ha elaltatjátok. Maga az injekció nem fájdalmas, viszont sok fájdalomtól mentheti meg a kutyádat. A helyzete már csak rosszabb lesz sajnos. A ti döntésetek, hogy meddig hagyjátok élni.

Egy kutya tud nagy fájdalmak ellenére is ugrálni, örülni a gazdájának, de attól még fájdlamai vannak...

Ha szereted, és felmerül benned a gyanú, hogy szenved, csak tengődik egész nap, akkor altassátok el. Szenvedni hagyni egy állatot csupán azért, mert a gazdája nem akar megválni tőle, önzőség.

2018. jún. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hat igazabol az allatorvos ajanlotta , hogy altassuk el, es nem mindig ugral meg orul mikor odamegyek hozza neha csak fekszik es hallgat ... amugy beszeltem apuval o meg az orvossal es most varunk meg egy kicsit es ha nem javul az allapota akkor lehet hogy el lesz altatva .
2018. jún. 19. 19:59
 7/17 A kérdező kommentje:
Es koszi a valaszokat !
2018. jún. 19. 20:00
 8/17 A kérdező kommentje:
Jaa es a legutobb mikor az orvos adott neki gyogyszert akkor mondta h ha nem sikerul akkor el kell altatni , de hat en nem latom rajta a valtozast es ezert irtam be , nyugi nem vagyok allatgyilkos meg ilyenek , imadom az allatokat szoval ha valamit felreerthetoen irtam akkor bocsi , de azert is irtam ide hogy ha valaki volt mar iylen helyzetben az lehet hogy tud segiteni nem ke rogton letamadni
2018. jún. 19. 20:04
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha komolyan segíteni akarsz a kutyádon, akkor kezdd azzal, hogy beviszed egy normális rendelőbe, ahol rendesen megvizsgálják, vért vesznek, csinálnak neki egy teljes labort, és ebből a doki reálisan fel tudja mérni az állapotát.

Enélkül csak találgattok, még az orvos is.

2018. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"mostanába nem sokat eszik , lassú , a legyek mintha kimartak volna a fülin egy kis darabot meg a hátán is egy kis darabon ,"

Emiatt nem kell altatni egy kutyát.

Kevesebbet eszik, mert kevesebbet mozog.

Egy 90 éves ember sem ugrabugrál a fit parkban.

A legyek ellen pedig lehet kezelni. A fülét pl becsepegtetni Vectra 3d-velből egy kis mennyiséggel, miután a sebet lekezelitek.

A hátán légy akkor támadja, ha ott seb keletkezik.

Seb körül leborotválni, sebet ellátni, és akár leragasztani kötszerrel.

Igen....ez munka vele. Viszont ennyit talán megérdemel egy kutya, amelyik ennyi ideig szolgált benneteket.

2018. jún. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!