Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan engedjem el a kutyámat?

Hogyan engedjem el a kutyámat?

Figyelt kérdés

9 éves lesz, egyik napról a másikra elkezdte a hátsó lábait fókaszerűen húzni. Először elvittük egy dokihiz, 4 injekciót kapott. Azoktól elkezdett nőni a hasa. Elvittük másikhoz. Megálapította hogy porckorongsérve van, mondta hogy tacskó betegség ez. Azért lett nagy a hasa mert a hugyhólyag megtelítődött. Nem tud ürítteni, nem érzi hogy kellene és csak csöpög. Étvágya van. Vérvétel alapján a májértékek nagyon magasak lettek, kisebb lett a mája is. Állatkórházba is kezelték, de műteni csak akkor tudnák hogyha normálisan menne mind a 2 lábán, nem csak bicegne és dölöngélne.

Duzzadásig kisírtam a szemem. Alig látok, mindig sírok hogyha erre gondolok vagy ha ránézek. Tudom hogy szenved és azt mondták hogy nincs sok esély a javulásra. Lelkileg nem tudom hogy dolgozzam fel. 20 éves vagyok, a tanulmányaimat is megnehezítti ez a mély lelki dolog. Arra számítottam mindig is hogy kb 14 évesen ha eljön az idő saját magától elalszik, de nem így majdnem 9 évesen egy értelmetlen porckorongsérv miatt..


Segítene valaki?



2019. febr. 1. 04:55
 1/3 anonim ***** válasza:
31%

Szia !

Figyelj !

Legelső lépés,hogy minden gyógyulási,és gyógyítási módot végig kell venni.

Ha tényleg mindent megtettél ,MERT MÉG LEHET HOGY EGY VALAMIT NEM !!!

Na utána jöhet az elaltatás !

Fogadni mernék bármennyiben,hogy Hajdúszoboszlón a Sasfészek állatkórházban még nem voltatok !

NEM KÖTELEZŐ MENNI,CSAK SZÓLTAM,MER MIFELÉNK AZ A LEGJOBB ÁLLATKÓRHÁZ !

2014 ben daganat volt a németjuhászunk arcán 2x Berettyóújfaluba vittük,nem javult,csak nagyobb lett.Utána Hajdúszoboszlón megröntgenezték,és láttam,hogy rá ment a kutya (nem tudom folytatni,a lényeg hogy elaltattam) 40 F

2019. febr. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Ha a vizeletürítési gondok miatt rosszak az értékei, azon tudnak segíteni, bár kérdés, hogy te bevállalod-e: bénult kutyáknál szokás kipréselni a hólyagjukat, állatorvos meg tudja mutatni. Nem annyira ritka eset.

Kérdés, hogy egyéb szövődményei vannak e, mert ha "csak" lebénul, akkor pl. a kutyakocsi is megoldás lehet. Mondjuk nekem nem világos, hogy miért nem műthető, én tutira kérnék más állatkórházból másodvéleményt...

Akár állatmentő szervezetektől is lehet segítséget kérni, láttak-e hasonló esetet, tudnak-e szakembert ajánlani, főleg azok, akik sérült/balesetes állatokkal (is) foglalkoznak, tutira láttak már ilyet is.


Amíg a kutya életvidám, eszik, játszik, jó kedélyű, addig nem gondolkodnék az altatáson, mert azt jelenti, hogy élni akar és tud. Ha már láthatóan csak szenved, na akkor lehet jó döntés, szintén az ő érdekében.


Persze, ilyen komoly betegség esetén sajnos az anyagi háttér sem mellékes, te tudod, hogy meddig mehetsz el.

2019. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
46%
Az első válaszoló vagyok.Én írogattam a kérdezővel.Felajánlottam neki egy csoportot a facebookon ahol segítséget kérhetne.Ugyanis az a legnagyobb gond,hogy nincsen pénz a műtétre ! Megírtam neki privátban,hogy kérdezzünk rá,hogy melyik orvos vállalná részlet fizetésel.Megadtam neki a valódi nevem,és a facebookon,hogy hogyan talál meg,de nem lép semmit.Ne haragudj kérdező de letiltom a privát leveleidet.Eléd tettem minden segítségemet de te hagyni fogod a kutyádat meghalni.Ennyi végeztem.Most már ne írj,nem érdekel,ez a te sarad !
2019. febr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!