Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Írnátok pár biztató szót? Nem...

Írnátok pár biztató szót? Nem akarom, hogy elvigyék tőlünk a kutyámat.

Figyelt kérdés

Májusban kisbabánk lesz, ezért az anyósom azzal nyaggat minket, hogy baba mellé nem való kutya, főleg nem lakásba, és hogy a gyerek fél éves sem lesz, már minden baja lesz a kutya miatt. A kutyám egy toy uszkár, tehát nem nagytestű. A lakás 70 nm, lesz külön babaszoba, oda nem fog bejárni a kutyus. Igazából egy végtelenül kedves, szeretnivaló teremtés, olyan nekem, mint az első gyerekem. Családtag számban megy nálunk, nem úgy, mint egy háziállat, akivel jó néha játszani. Anyósom viszont azt akarja, hogy vigyük el hozzájuk a kutyát, jó helyen lesz ott a többivel. Igenám, viszont amilyen állapotok náluk vannak "kutyatartás" címszó alatt, az nem normális. Pár példa:

-3 kan kutyájuk van, nincsenek ivartalanítva, folyamatosan egymásnak mennek.

-Van hátul egy lezárt udvar rész, oda vannak bezárva, mondván, hogy az nagy és tudnak szaladgálni. De tiszta dzsumbuj az egész, tele lommal, benőtt gazzal, mind a három kutya tiszta bolha meg kullancs.

-Aggresszívek. Mondják, hogy nem harapnak, nem bántják az embert, de egy kutya, ami darabokra tépte a szomszéd macskáját, nem hiszem, hogy nem jönne nekem, ha éppen olyanja van... Ez a legrosszabb, hogy tudják, hogy ilyenek, de senkinek nem szólnak, és ki voltak akadva, mikor a szomszéd fenyegette őket, amikor meglátta az udvaron a halott cicáját. Őszinte leszek, én nem álltam volna meg a fenyegetésnél...

-Anyósomék nem foglalkoznak a kutyákkal, legutóbb este 9-kor ez a párbeszéd volt náluk: "Adtál enni ma a kutyáknak?" "Én nem, te se?" "Nem." "Na akkor ma diétáztak egyet." és mellé jót röhögtek. meg ilyeneket adnak nekik, amik már megromlottak, de nem ennék meg, vagy ami megmaradt előző napról. Én meg még a Tescoban sem veszek a kutyámnak szívesen kaját. Ha valami baja van bármelyiknek, nem viszik állatorvoshoz, hiába van tőlük 5 percre, merthogy "majd meggyógyul".


Ezzel szemben itt vagyok én, aki mindent megtesz azért, hogy a kutyája jól érezze magát, finomakat egyen. Viszem magammal mindig mindenhova kb., szerintem bele is őrülne, ha a további életébe be lenne zárva egy kertbe. Ez a másik, hogy ő nem kinti kutya, sosem volt az.


2019. jan. 22. 09:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Miért vinnétek el a kutyát? Nekik sincs joguk csak úgy elvinni. Addig meg semmiképp nem kell ilyenen gondolkodni, amíg nincs valami konkrét probléma, pl. allergia.
2019. jan. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nincs joguk, ezt tudom én is. Csak a férjem fejét beszélik tele, hogy milyen majomszeretet ez a részemről a kutya iránt, meg milyen anya vagyok, ha egy "koszos kutya" mellett akarok gyereket nevelni majd, és hogy a kutya majd jól megharapja a kicsit, meglátjuk.
2019. jan. 22. 09:51
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Sz.rd le őket, nehogy már ők mondják meg mi a jó nektek. Felnőtt nő vagy, képes vagy eldönteni, hogy mi lesz a jó a kicsinek.

Nyilván többet kell majd takarítanod, fertőtlenítened, de szerintem semmi probléma, ha ott marad a kutya. Ha így folytatják majd elérik, hogy nem szívesen látod őket nálatok..

2019. jan. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Metionin ***** válasza:
94%
A férjednek kellene leállítani őket, az ő szülei. Mégis milyen jogon szólnak bele hogy te mit csinálsz? Oda ne add a kutyát. Szépen megtanítod neki hogy a gyerek szobájába nem mehet be, aztán cső. Semmi baja nem lesz a babának, sőt, az állat jó hatással van a gyerekekre. Elhiszem hogy anyós kertbe kibxszott bolhás kutyáitól tényleg minden baja lenne de a tiedtől...küldd el őket a fenébe.
2019. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Egy kutya igenis hasznos társa kicsi mellé! Nem fogja bánta, ti is figyeltek rá, a kicsi meg főleg élvezni fogja a kutyus szeretetét. Hiba lenne bárhova elvitetni. Jó, ha több inger éri a picúrt kiskorában.
2019. jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Miss Endzsi ***** válasza:
93%
Nővéreméknek meg volt tanítva a kutyusnak, hogy a hálóba tilos bemenni, teljesen jól betartotta a kutya. Nem sírt soha érte, nem hisztizett, hogy nem mehet be. A gyerek immunrendszerének meg jót is tesz, és fantasztikus lehet úgy felnőni, hogy kutya van a háznál.
2019. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Felnőtt, önálló emberek vagytok. Miért vennék el?

Nagyon sok helyen van baba mellett háziállat. Szerintem aranyos, ahogy az első kis barátja lesz egy kutyus egy kisgyereknek.

2019. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Én sem vagyok nagy gyerek-kutya párti, mert sok balesetről hallani, de ez a felelőtlen emberek hibája. Egyébként meg, a te állatod, te gyereked, anyósodnak semmi köze nincs hozzá. Főleg ha ennyire szereted a kutyust. Nyilván nem azt mondom hogy anyósodék a követendő példa az állattartóknak, de sok helyen ez így megy sajnos. Azon meg én is felháborodnék ha a szomszéd engem fenyegetne feljelentéssel mert egyrészt az ő kertjük, másrészt meg te sem gondolod komolyan hogy egy kutyának megmagyarázhatod hogy az ösztönei ellen menjen, és ne kapja el a cicát. De visszatérve semmi közük hozzá, és egy világ életébenbszobában élő kutyának ilyen feltételek közé kerülnie nem hinném hogy valami csodás lenne.
2019. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

Jesszusom, úgy írsz, mint egy 10 éves kisgyerek. Felnőtt ember vagy basszus! Mit picsogsz? Küldd el anyóst melegebb éghajlatra! Ha belemer szólni az életedbe, ja és amúgy a férjedet is nyugodtan, ha nem véd meg.

Egyébként, ezért nem kellene agyatlanul férjhez menni, és gyereket szülni minden jöttmentnek.

2019. jan. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Én két gyereket neveltem fel városi lakásban, keverék kutya mellett. A nagyobbik a kutya szőrébe kapaszkodva tanult meg járni (szegény kutya, hihetetlen türelme volt!:)

Ráadásul egy szobánk volt még a nagyobbik gyerekem esetén, így el sem lehetett a kutyát különíteni, de nem is akartuk. Mindig volt kutyánk/kutyáink, macskánk.

Soha nem voltak betegek a gyerekeim a kutya miatt, annál inkább amikor óvodába kerültek és a többi gyerektől elkaptak minden takonykórt. A fiam egy sportágban magyar bajnok, a lányom hegyet mászik. Egészséges testű és lelkületű emberré fejlődtek, amihez az állatszeretetük is csak hozzátesz.

Anyós vagyok és azt mondom, hogy sürgősen állíttasd le az anyóst a férjeddel, mert ha ennyire belemászik az életetekbe és hagyod, hogy sikerélménye legyen, akkor elszemtelenedik és annak nem lesz jó vége!... és ezt a valamikori meny mondja most neked.

2019. jan. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!