Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

A francia bulldogom allergiás, tehetek a tappancsára az én krémemből?

Már rengeteg orvosnál voltunk, de eddig semmilyen kezelés nem hozott maradandó változást, (az étkezésén már változtattam régen), a kutyus folyamatosan nyalogatja a tappancsát, az ujjai között már szinte véres sebek vannak. Én viszont ekcémás vagyok :D, kaptam szteroidos krémet amitől szinte másnapra elmúlnak a sebek, szárazság a kezemről. Ilyen szteroidos krémet kenhetek az ujjai közé (persze csak normális mennyiséget) vagy lehet tőle baja?

Keress kérdéseket hasonló témákban: francia bulldog, allergia, seb, szteroid, krém

febr. 1. 07:45  Privát üzenet  

A válaszok

Nem tudom, ha lenyalja nem-e ártalmas neki.

Dokit kérdezd meg, hogy milyen krémet tehetnél rá.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 1. 11:42 Privát üzenet

Nem. Most nem kezdem el sorolni a szteroidok mellékhatását.

Viszont van egy viszonylag új szer, Apuquel a neve, direkt allergiára fejlesztették ki, kb nincs mellekhatása és rengeteg mindenkinek (kutyamnak is pl) bevállt. Kérdezz rá az állatorvosnál, hogy tart e ilyet, illetve hol tudod beszerezni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont febr. 1. 13:28 Privát üzenet
Nem! Az okot kéne megszüntetni, és nem a tünetet kezelni. Az hogy változtattál az étkezésen nem biztos hogy jó.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 1. 21:11 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Törpe pincser vagy francia bulldog?
Ha kutyát szeretnék tartani lakásban milyen fajtát érdemes választanom?
Ha jól tudom létezik Francia Bulldogoknak táplálkozási táblázat szín skálákkal hogy mit tilos illetve szabad ennie. Viszont akárhogy keresem sehol sem találom aki esetleg valahol...
Francia bulldognak milyen idősen szokták a fülét felkötni? Aki ért hozzá
Szerintetek melyik menhelyen találnék francia bulldog kölyköt?
Francia bulldog kutyanknak nem áll még a füle valakinem tapasztalalat?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!