Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya mellé másik időst...

Idős kutya mellé másik időst hozni?

Figyelt kérdés
10 és fél éves a kutyusom, akit 6 évesen fogadtunk örökbe egy menhelyről. Nagyon gondolkodom, hogy hozzak mellé egy másik kutyust. Ő nagyon barátságos és szeretetteljes kutyus. Soha nem bántott senkit, másik állatot, ha vmitől fél, azt rám bízza(tehát félelemből sem agresszív). A bajt kerüli, nem támad vissza, ha megugatják őt. Nyugodt, de játékos és érdeklődő kutyus, szeret sétálni. Kölyökkutyust és fiatalt nem nagyon szeretnék, mert félek, hogy zavarná az idősömet. De egy hasonló korú vagy középkorú kutyussal szerintem jól kijönnének. Olyan 6-10 év köztire gondoltam. Azért szeretném, hogy ne legyen egyedül(ahogy idősödik jobban szereti a társaságot). De vajon nem hinné azt, hogy vele van bajom? Mert hallottam már olyat, hogy vki megunta az öreget és helyette hozott kölyköt és csak vele foglalkozott, a másikat elhanyagolta. Én nem hanyagolnám el, természetesen, együtt sétálnánk, ugyanakkor ennének, együtt néznénk a tv-t, de mégis bennem a félsz, hogy a mostani kutyusom vmiért szomorú lesz. Ki lehet ezt kerülni vhogy vagy alaptalan a félelmem és boldog lenne, ha lenne egy "tesója"?
2019. febr. 2. 04:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a kutyusod tényleg kijön minden kutyával, szerintem semmi akadálya. Ha ugyanúgy foglalkozol mindkettővel, nem lesz semmi gond. Másfél éve volt nálam a menhelyről örökbe fogadott kutyám, mikor hoztam mellé egy vizslát. Pedig Daisy nagyon féltékeny, én vagyok neki a minden, de imádják egymást. Annyi, hogy ha Maját simogatom, neki is feltétlenül ott kell lenni azonnal. 😄
2019. febr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Simán lehet, csak figyelj, hogy egyenlően oszd meg a figyelmed köztük, így a féltékenykedést meg tudod előzni. Mi kb.egy 12 éves mellé hoztunk egy 3 évest, semmi baj nem volt.
2019. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!