Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak akkor enni neki?

Mit adjak akkor enni neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a baj, hogy a kutyám nem eszi meg azt, ami nem ízlik neki. Amikor pici volt, a táptól nem fejlődött megfelelően, és amúgyse ette meg, vékony volt, alig evett. Ezért váltottunk arra, hogy külön főzök neki, és folyamatosan hozzászoktatom a barf etetésre. Az elején mindent megevett amit főzve elé raktam, aztán elkezdett finnyázni, amit teljesen figyelmen kívül hagytam, ha nem ette meg felvettem előle és a következő etetésén ugyanazt raktam le. Hát 5 napig nem ette meg, 5-napig bírtam, 6-honapos volt nem akartam ilyennek kitenni ilyen fiatalon. Adtam neki mást enni. Képes 5-napokig inkább nem enni, ha nem ízlik neki az étel... A Barf pedig kizárt dolog, mindent gyűlöl ha nyers, ezzel nem is fogok újrapróbálkozni. Egyszerűen utalja a nyers húst, nyers zöldségeket, nem lehet beleimádkozni. A főtt, pirított sült,húst viszont imádja, csak megint elkezdett finnyázni, mert a csirkét nem akarja megenni, és mivel most beteg volt, hányás - hasmenés az orvos azt ajánlotta hogy csirke-rizs diétán legyen. Ebből az lett hogy fecskendőből adtunk neki enni, rákényszerítve, mert ő nem ette meg magától. Ma már lehetne neki mást is adni, ezert mást főztem, de ez se kell neki igazán, én meg a hajam tépem mert az orvos szerint ennie kellene, muszáj lenne a teljes gyógyulás érdekében.


Mit csináljak? Egyébként ő a legszívesebben májat enne májjal, de olyan sok májat nem ehet, az már nem egészséges. Sok tápot is kipróbáltunk már, de nem kényeztetjük halálra, ha nem eszik nem látjuk el minden finomsággal, viszont már nem akarom hogy ennyit éheztesse magát a finnyássága miatt. :S


Bocsi, ha kicsit kétségbeesett lett...



2019. febr. 4. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjátok valahogy összedarálni vagy keverni/pépesíteni a húst a májjal? Úgy hátha megenné.
2019. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Valami nagyon jó fajta komplex vitaminkészítmény kellene neki, mellé Béres csepp vagy hasonlók.Nem biztos hogy amit először adsz neki, az hatásos lesz, tovább kell próbálkozni.Addig is adj neki, amit szeret,a májjal tényleg vigyázz.

Amúgy a gyenge minőségű tápoktól nem is fejlődnek, meg nem is szeretik.Próbálkozz jó minőségű tápokkal.

2019. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Tapasztalataim szerint az állatok javarészt tudják, hogy mi jó nekik, és mi nem. Lehet, hogy oka van annak, amiért nem eszi meg a nyers húst, lehet, hogy nem bírja a gyomra. Van ilyen.


A pürésítés, darálás jó ötlet lehet. Próbáld meg azt, hogy kicsit megpárolod a zöldséget meg a rizst, és azt összeturmixolod, hátha szívesen megeszi. Ezen kívül pedig az orvossal is konzultálni kéne, hogy megvizsgálja, nincs-e valamiféle ételallergia vagy más betegség a háttérben.

2019. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Halolajat próbáltál már az ételéhez adni? Az enyém is finnyáskodik, ha olyanja van, de ezt a pumpás vackot annyira szereti, hogy ezzel még a kiürült tálat is kinyalja.
2019. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is jó ötletnek tartom, hogy egy kis májat keverj bele összedarálva, illetve a halolaj is szintén jó lehet, erős szaga és íze van, ha ízlik a kutyának biztosan szívesen megeszi.

Emellett jó lenne egy teljes kivizsgálás, lehet egészségügyi probléma áll a háttérben, nem gyakori, hogy a kutya a saját egészségét kockáztatva ilyen hosszú ideig koplal, csak mert nem ízlik neki, ha nincs arra kondicionálva, hogy ha nem eszi meg kap finomabbat, akkor az éhség csillapítása az egyik legerősebb ösztön.

Ami nekem még ötletnek felmerült az a sörélesztő, amellett hogy szép lesz tőle a szőre van benne b vitamin, ami fokozza az étvágyat, de más táplálékkiegészítő is jó, amiben van b vitamin, ha nincs egészségügyi gond és tényleg csak ennyire finnyás, akkor ez meghozza a kedvét az evéshez :)

2019. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Amúgy Úgy szoktam, hogy iszonyú apróra vágom a husit, a májat, és egyben megpirítom, Így megeszi, csak ha sokszor eszik májat mindig folyékonyat kakál, és úgy tudom nem is egészséges sokszor májat adni. Így szokott kinézni a kajája: rizset megfőzöm valamilyen zöldséggel (a karfiolt és a brokkolit imádja, pedig azt se szabad sokszor adni neki.) ma spenót levéllel csináltam a rizst, együtt főzöm ki. Aztán husos csontot főztem (disznót) és arról leszedegettem a húst neki, ezt elkevertem a rizzsel és ezt szoktam kiegészíteni néhány dologgal, reszelt almával, tojással néha, reszelt répa, túró, kefir, áfonya, sütőtök, édesburgonya, és semmire nem allergiás az égvilágon, kivizsgáltattam mindenre. Egy nagyon jó tenyészetből való, makk egészséges kutya. Mindennap másféle húst kap, de pl a marhahúst nem szereti, és a csirkét se annyira, ezért ezeket keverem májjal. Halat se eszi annyira, de azt inkább mint a marhát. A csontot imádja, legszívesebben májat és csontot enne állandóan. Csontot csak egyhéten egyszer kap, velős csontot velővel. De persze kap mást is enni nem csak csontot, de állt nem eszi meg utána a kaját. A csontot úgy kapja, hogy rajta hagyom a főtt húst, és így rákényszerül arra hogy megegye ha a csontot elakarja érni...:)

És kap vitamin készítményt. Most az immunovetet próbáltuk ki, hát az egy kalap kaki, nem ér semmit. Pedig csináltunk 3 hónapos kúrát. A humacot próbálgattam most, még nem tudok véleményt írni róla, kevés idő telt el. Kipróbáljuk a béres cseppet (a kutyásat) de nem találom sehol ahol megtudnám venni :S


Az elején orijen, utána acana táppal próbálkoztunk, attól nem fejlődött sehogy se. Aztán N&D táppal, azt szívesebben ette, de nem fejlődött annyira és aztán egy idő után ez se kellett neki...

Real nature is ugyanez. Ennél rosszabb tápot pedig nem voltam hajlandó adni neki.


A zöldségeket amúgy mindig pépesítem neki, így rakom rá a húsra, ha nem eszi meg akkor is valamennyi bejut a szervezetébe szerencsére. Valószínű ezzel el fogunk még szerencsétlenkedni egy ideig. Kipróbáljuk a bérescseppet inni, viszont sokat iszik. Szerencsére. :/:)

2019. febr. 4. 15:28
 7/15 A kérdező kommentje:

Sörélesztő jó ötlet, lehet azt is bevetem majd, köszi! :)


Amúgy egy sheltie kutyusról van szó.

2019. febr. 4. 15:30
 8/15 anonim ***** válasza:
[link] egy csomó helyen lehet kapni
2019. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne még kísérletezned a táppal, nézz körbe neten is, pl zoopluson sok olyan márka van, ami máshol nem kapható, és meglepően jó minőségű tápjaik vannak.

Érdekes amúgy, az Orijent, Acanát istenítik sokan, de nálunk is minden baja volt vele a kutyának kölyökként, pedig ő nem finnyás.

2019. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én az N&D-re esküszöm a farminától.A totál finnyás kutyám két pofára falja.
2019. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!