Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak akkor enni neki?

Mit adjak akkor enni neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a baj, hogy a kutyám nem eszi meg azt, ami nem ízlik neki. Amikor pici volt, a táptól nem fejlődött megfelelően, és amúgyse ette meg, vékony volt, alig evett. Ezért váltottunk arra, hogy külön főzök neki, és folyamatosan hozzászoktatom a barf etetésre. Az elején mindent megevett amit főzve elé raktam, aztán elkezdett finnyázni, amit teljesen figyelmen kívül hagytam, ha nem ette meg felvettem előle és a következő etetésén ugyanazt raktam le. Hát 5 napig nem ette meg, 5-napig bírtam, 6-honapos volt nem akartam ilyennek kitenni ilyen fiatalon. Adtam neki mást enni. Képes 5-napokig inkább nem enni, ha nem ízlik neki az étel... A Barf pedig kizárt dolog, mindent gyűlöl ha nyers, ezzel nem is fogok újrapróbálkozni. Egyszerűen utalja a nyers húst, nyers zöldségeket, nem lehet beleimádkozni. A főtt, pirított sült,húst viszont imádja, csak megint elkezdett finnyázni, mert a csirkét nem akarja megenni, és mivel most beteg volt, hányás - hasmenés az orvos azt ajánlotta hogy csirke-rizs diétán legyen. Ebből az lett hogy fecskendőből adtunk neki enni, rákényszerítve, mert ő nem ette meg magától. Ma már lehetne neki mást is adni, ezert mást főztem, de ez se kell neki igazán, én meg a hajam tépem mert az orvos szerint ennie kellene, muszáj lenne a teljes gyógyulás érdekében.


Mit csináljak? Egyébként ő a legszívesebben májat enne májjal, de olyan sok májat nem ehet, az már nem egészséges. Sok tápot is kipróbáltunk már, de nem kényeztetjük halálra, ha nem eszik nem látjuk el minden finomsággal, viszont már nem akarom hogy ennyit éheztesse magát a finnyássága miatt. :S


Bocsi, ha kicsit kétségbeesett lett...



2019. febr. 4. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Barf = Baromság. Soha ne adj semmilyen nyershúst a kutyádnak! Főzz neki és próbálj főtt belsőségeket is adni pl. szív, máj esetleg zúza.
2019. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Az N&D jó táp, megprobálkoztam vele a napokban, de nem kell neki, még mindig van 2kg belőle nekünk itthon. Majd valakinek odaadom, mert neki nem kell. Egyszerűen nem eszi meg, ha 100x rakom ki akkor se.


A barf nem hiszem hogy baromság lenne, neharagudj ebben nem értek veled egyet. Viszont az biztos, hogy az én kutyám nem lesz barfos, az hétszentség, inkább éhenhal... :S


Ma csk zuzát fogok estére főzni neki, egy kis gulyás marhahús hússal és leveszöldségekkel, rizs nélkül. Remélem megeszi. :)


Köszi a segítséget!

2019. febr. 4. 16:12
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, még eszembe jutott pár dolog, mert kölyökként az enyém is rettenetesen finnyás volt, ráadásul egy kis csontkollekció, rengeteget szenvedtem vele, megkaptam, hogy éheztetem, aztán azt is, hogy amelyik kutya nem eszik az nem is éhes és nem tisztel eléggé ha nem eszi meg amit elé rakok én meg szinte sírva vettem el az otthagyott tápot a 15kg-os kutya elől, heti rendszerességgel jártunk egyik állatorvostól a másikig, szerintem a fél budapesti állatorvosi kamarát végigjártuk, de sehol nem találtak semmit, a tenyésztő meg azzal nyugtatott, hogy fajtajellemző a finnyogás, majd kinövi, és végül neki lett igaza, de szörnyű tortúra volt, szóval átérzem, minden együttérzésem a tiéd :)


Nekünk tápból a platinum volt az egyetlen, amit az elején jóízűen evett, ez egy félnedves táp, erősebb és szerintem jobb illata van, mint a többi tápnak, de egy idő után ezt is finnyogva ette. A sörélesztőtől neki is lett étvágya, úgy a napi adagjának a 3/4-ét hajlandó volt megenni, de ami igazán bevált, hogy én egy ideje csak kézből etetem, tehát minden falatért meg kell dolgoznia, így lett érdekesebb, értékesebb az étel. Mivel a sheltie is egy rendkívül intelligens, szívesen dolgozó fajta, ezért úgy gondolom, hogy ez esetleg működhet, de azt is elismerem, hogy ez egy rendkívül macerás megoldás, nincs mindenkinek fél órája csak az etetéssel szórakozni, ráadásul ha pár napra ott kell hagynod panzióban vagy ismerősnél valószínűleg ugyanúgy nem fog enni, ezért ez sajnos nem a leghétköznapibb megoldás, de ha van rá időd egy próbát megér. De még mindennek ellenére is voltak rosszabb napok, amikor nem volt kedve dolgozni, vagy nem a kedvencét kapta, volt hogy egyáltalán nem sikerült felkeltenem az érdeklődését, csak úgy működött igazán, ha elég változatos volt a menü.

Szóval a végleges megoldás az a felnőtt kor elérése és az ivartalanítás volt nálunk, azóta sem mondanám jó evőnek, de a napi adagját azért megeszi.

2019. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó!


Sajnálom hogy végig mentél te is rajta, engem is hülyének nézték az emberek hogy csak azért miért vizsgáltatom ki, mert nem eszik...

Mi kutyabolondok vagyunk, te is biztos ilyen vagy, nagyon fontos hogy hogy érzi magát, én akkor is orvoshoz viszem ha csak csípás a szeme. Lehet ez a ló túloldala, de jobb félni mint megijedni.

Kézből eszik, úgyis csináltam már hogy lementünk sétálni és közben adtam neki mikor feladatokat csinált. Ezzel az a baj hogy az összes kutya odasereglik, meg az hogy nem akarom hogy éves után sokat mozogjon, örökmozgó fajta. Viszont lent sokkal szívesebben eszik mint itthon... :S

Van egyébként amit a kezemből sem eszik meg, eddig az vált be a legjobban hogy nem vettem fel a kaját a helyéről hanem egész napra kint hagytam. Állt éjjelente megeszi, csak most így megint kezdi nem enni. :S remélem ő is kinövi, bár ő mar 9 hónapos.


Köszi hogy megosztottad a történeted! :)

2019. febr. 4. 17:25
 15/15 anonim ***** válasza:
Én a platinum tápot ajánlom nekünk se evett meg semmit. Ez a táp a jó neki mást nem hajlandó. N
2019. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!