Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya hátsó lábai...

Németjuhász kutya hátsó lábai lehetnek nyomorékok? Furán megy es a két könyök össze ér mikor áll a kutya!?

Figyelt kérdés
2019. febr. 19. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem biztos, hogy nyomorék, lehet diszplázia.

Mennyi idős kutya? Mióta van ez?

De lehet, egyszer elütötték, és ezért lerokkant.


Mindenféle betegsége lehet mindenféle kutyának, szóval elég értelmetlen így a kérdés.

2019. febr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet bármilyen kutya születési rendellenességes.
2019. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kölyök, még javulhat. A nagy hátsó szögekkel rendelkező kutyáknak ilyen.

Ha felnőtt, hibás állás,kevés izom , vagy deformált csípő lehet az ok.

2019. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a két bokája? Könyök az első végtagon van. Vidd orvoshoz, majd ő megnondja.
2019. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan kutyák akik csak simán viccesen mennek és semmi bajuk, engem is ezzel nyugtatott a doki mikor mondtam neki, aztán már bánta, ugyanis Displasia E-t kapott az én rotim ilyenre.. Igy állt az enyém is amit most mondasz... Ha fut akkor összeérnek a hátsó lábai? Egyszerre ér földet futás közben mindkét hátsó lába, mint amikor a nyúl fut.. igy maga alá dobja? Nehézkesen kel fel?

A nagyon súlyos displáziát lehet műteni fél éves korban ha elviszed kivizsgáltatni már meg tudják állapitani hogy displáziás e vagy sem. Ha Dispalsia B vagy C az még javulhat.. de ha nagyon súlyos azt már ebben a korban is látják.

Mi nevettünk ahogy járt és futott.. aztán meg sirtunk mikor 1 évesen a doki bejelentette hogy Dispalsia E... Mondta hogy lehet hogyha szerencsénk van akkor csak 5 éves korába kezd neki fájni és előbb utóbb biztos fog sántitani...gyógyszereket is mondott hogy mikkel lehet majd csökkenteni a fájdalmát de már oda sem figyeltem úgy le voltam döbbenve... Ha vittük volna előbb akkor még meg tudták volna műteni úgy hogy jó legyen neki. Igyis tudják műteni neki még de igy nem sok rá az esély hogy a műtét után jobb lesz a műtét meg piszok drága :(

2019. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Displazia gyanú. Éljenek a szaporítók. Típikus szapis probléma, jófogáson olcsón vett kutya. Érdemes szakrendelőt (vannak DP-re specializált orvosok) megkeresni nézzék meg minnél előbb, és vannak rá módszerek amivel lassítható a romlás. Esetleg a műtét is elkerülhető. Megmondják milyen életmódot (pl. ugrálás mellőzése, ÖV IP és társai tilosak lehetnek stb.) folytasson a kutya, hogy jobban legyen. Aztán van gyógytorna, meg fizikoterápia.
2019. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

#6 "Éljenek a szaporítók. Típikus szapis probléma, jófogáson olcsón vett kutya."


Csak az a baj, hogy a törzskönyves kiállítási vonalas német juhászkutyák is éppen ilyen nyomorékok!


És az nem fizikoterápia, hanem fizioterápia.


Kedves kérdező, a kutyának az első lábain van a könyöke. Azokkal is gond van? Vagy pedig a kutya hátsó lábain a csánkra gondoltál? Mert arról tudom elképzelni, hogy összeérhet, vagy esetleg még a térdek, bár az már elég extrém baj.


Honnan van a kutya, és mennyi idős? Vannak-e fájdalmai?

2019. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!