Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az ideális kutyafajta?...

Melyik az ideális kutyafajta? Kritériumok lent.

Figyelt kérdés
Szüleimnek szeretnék egy kutyust, mert az előző kutyájuk elpusztult. A lényeg, hogy macska és baromfi kompatibilis legyen. Közepes termetű, nem hamis fajta érdekel, de azért jelezzen. Beagle-re vagy border collie-ra gondoltam, de nem ismerem ezeket a fajákat (nekem német juhászkutyáim vannak), tudnátok segíteni, esetleg ajánlani.

2019. febr. 25. 09:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha kint lesz tartva a kutya, akkor a rövid szőrűek eleve kiesnek.

Mivel cica és baromfi van, amiatt meg a vadászkutyák esnek is (pl. beagle is ez)


Rengeteg gazdára váró menhelyi kutya van, ott nézzetek szét. A dolgozók pedig ismerik a kutyák jellemét, és általában az előéletüket is.

Pl

[link]

2019. febr. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Menhelyekkel én azért kritikus vagyok, mennyire figyelnek oda, mert láttam már rosszul gazdisított kutyát, a zsúfolt menhelyek nem feltétlenül veszik figyelembe, hogy mennyire passzol a gazdi és a kutya, simán kiadnak nem a gazdihoz passzoló kutyát, aztán jobb esetben ha a gazdi erre rájön hamar, akkor visszaviszi, rosszabb esetben akkor kapkodja a fejét, amikor kicsúszik a kezéből az irányítás, és a kutya nagyobb bajt csinál. A gazdijelöltnek is észnél kell lennie, milyen kutya való hozzájuk. Díjazom, hogy jöttél kérdezni, így talán előrébb lesztek, és felelősségteljesebb döntést hoztok, mint sokan, akik nem futják meg ezeket a köröket.


Minden kutyában van valamennyi vadász, csak eltérő mértékben. Ha kevésbé zsúfolt menhelyről, esetleg fajtamentéstől hoznátok el kutyát, akkor ott valóban jobban odafigyelhetnek, mert nincs akkora kapacitásprobléma, zsúfoltabb hely esetén nektek kell kicsit felkészültebbnek lenni.


Munkakutyákat és vadászkutyákat inkább ne válasszatok. Taníthatók, de ha nincs rájuk elég kapacitás, akkor találnak maguknak elfoglaltságot, és az nem biztos, hogy a gazdinak tetszik.

Ha kint (is) tartanák, akkor hosszabb szőrűek lehetnek nyerők, de kintre is kell egy jól védett, téliesített hely. Jelezni sok kutya jelez, de van, aki inkább halálra nyalogatja a betörőt.

2019. febr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Csau-csau. Nem bánt semmilyen jószágot, békés, kedves, nem nyüzsög, naphosszat fekszik és szunyókál.
2019. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, és nagy a szőre. (A csau-csaunak).
2019. ápr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!