Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tönkremegy a házasságom a...

Tönkremegy a házasságom a kutya miatt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve meghalt imádott kutyám,párom meglepett egy kölyökkel aki koprofágiás.

Folyamatosan vitaminozom,gyógyszert kap rá lemozgatom stb de fél éve nem lehet leszoktatni.Azóta folyamatosan ezen veszekszünk,mert munka mellett csak arra ügyelek,hogy a kutya aki lakásban alszik ne egye fel a xart.Nincs életem fél éve,azon rettegek,hogy a kutya anélkül végzi a dolgát ,hogy ott lennék /nappal kint van az udvaron/ és fellegeli és ezen veszekszünk a férjemmel. Ez nem normális. A kutya ezen felül szófogadó okos szeretnivaló -de ennyi ideget és keserűséget már nehéz elviselni. Valaki tud jó ötletet?



2019. febr. 28. 22:47
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Itt a nagyobb gond,hogy talán egy család széthullását (nem éri meg) az állatszeretetünk...
2019. febr. 28. 23:51
 12/32 anonim ***** válasza:
96%

11 éve koprofágiás a kutyám, mégse haltam bele, de ő se. Engem is undorít, meg van a következménye, mert őt sokkal ritkábban engedem be a házba, mint a többi kutyámat és ő az egyetlen kutyám, akit sose volt kedvem puszilgatni. Menhelyről fogadtam be, biztos hogy ott szokott rá. Szóval mi is megittuk a levét, de annyira azért nem, hogy erre rámenjen az életünk.

Engem sokkal jobban megviselt az, ahogy öregszenek és egyre gyakoribb az inkontinencia meg a bekakilás, az egyik kutyám lebénult, más rég elaltatta volna, én 4 hónapja küzdök érte és ma volt az első olyan nap, amikor kint mertem hagyni a kertben, mert egész jól fel tud már állni és a kedve is sokkal jobb. 4 hónapja rohangálok haza nap közben melóból, hogy kiengedjem pisilni, mert a hidegben ha nem tud felállni, megfagy. Nem tudom, hány hónapot talicskáztam át vele a legnagyobb hidegben az udvarban. Ezekre én is majdnem teljesen rámentem. De egész életemben azért küzdöttem, hogy olyan beosztásban dolgozhassak, ahol senki nem tilthatja meg, hogy ott legyek mellettük, ha baj van. Meg nem is tudom feladni. De én megszállott vagyok egy kicsit. Mindeneim a kutyáim.

2019. márc. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim válasza:
78%

Azt kéne lelőni aki ezt javasolja.

Kicsit túlreagàlod a dolgot. Amikor làtjàtok rà kell szólni, amúgy meg sajnos ez van. Csak azért szívtelenség lenne lepasszolni vagy megölni mert problémàs/ beteg. A férjed is elég felelőtlen. Mi az hogy meglepett? Egy érző lény befogadàsa közös döntés kellene legyen. Ha meg ràmegy a kapcsolatod egy beteg kutyusra, mi lesz ha esetleg gyereket vàllaltok és ha ő lesz beteg, eldobjàtok? Folyamtosan tanítani kell, foglalkozni vele, megtenni mindent amit csak tudtok és szeretni. Ennyi. Ha felelősséget vàllaltatok érte, kutya kötelességetek lenne élete végéig gondoskodni róla. Ilyen miatt olyan kapcsolat megy tönkre ami amúgy is gyenge làbakon àll.

2019. márc. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
44%
Lemaradt. NEM a kutya hibàja, hanem a tiétek.
2019. márc. 1. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

#17. Az nem az én hibám,hogy egy neves tenyésztő nem takarította az almot és kölyökként bevésődött neki!


"Mi lesz ha gyereketek lesz ekdobjátok?"

Erről majd akkor oktass ki ha a tiédet is tisztességgel felneveled és fizeted az egyetemi költségeit.

-Kettőnek fizetem!


Úgy gondoljátok ez segítő szándék?


Semmi konkrétat,nulla tapasztalatot írtatok...


A tenyésztő (hivatalo,nagynevű) hibázott.

Mi viszont túl' belelovaltuk magunkat....Nem kell veszekedni,végül is lakhat a kutya az udvaron,had öklendezze a saját ürüléktől a hányadékát mi élünk boldogan...


Ugyan már .


Lényeg,majd megoldjuk.

2019. márc. 1. 07:53
 16/32 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudok konkrét megoldást, de szerintem igazuk van azoknak, akik szerint a stressz is nagyban hozzájárul a problémához. Ez nem úgy értendő, hogy a kutyával kiabálsz. Hanem úgy, hogy te stresszelsz, ő érzi, hogy valami nem okés és ettől ő is stresszes lesz. Lehet, hogy nem látszik rajta, de hidd el, ő pontosan érzi a belőled áradó feszültséget.

Pl. egy barátoméknál családi gondok voltak. A kutya élete semmiben nem változott, mégis kihullt a fél bundája és idegesítő szokásokat vett fel. Makkegészséges volt amúgy. Ahogy rendeződött az életük, a kutya "meggyógyult".

Addig is (tudom, hogy tüneti kezelés) adj rá szájkosarat, ha nem tudod rajta tartani a szemed.

Ha rajtakapod, akkor dobj mellé egy kavicsokkal töltött pet palackot. Idegesítő hangja van, ki tudod vele zökkenteni.

2019. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%
adj neki nyers hust. Azzal megszünhet a probléma
2019. márc. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
83%

Nem kéne ennyire rástresszelned. Nem hal bele a kutya, hogy ennyire figyelni kéne. Az enyém is fel eszi, ha a lakásba sikerül. Sőt!

Egyik alkalommal épp már majdnem visszaaludtam miután 6 kor levittem. De bekakilt annak ellenére, hogy kint is elvégezte a dolgát. Megette. De ez nem elég, kihányta és azt is megette. Majd újra kihányta. De még ettől se lett semmi baja, csak nekem volt felettébb undorító feltakarítani.

Éjszaka pedig szoba kennelben van, ha pisilni-kakilnia kell felébreszt a kijutási kísérleteivel.

2019. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
92%

Nem azért eszi fel a székletet, mert a tenyésztő nem takarította a környezetet.

Szinte minden kölyökkutya megteszi. Gondolom, a te kutyád is kölyök, hiszen fél évet említettél, amikor meghalt az előző kutyád.

Amikor rajtakapod,büntesd, tiltsd.Írták már itt,kb hogyan tedd.

Nagyon kevés az a kutya, aki nem fogja kinőni egyébként.

2019. márc. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
93%
Az én kutyám is ezt csinálta annó kölyökként, egyszer csak abbahagyta. Ha az állat egészséges (nem férges, nincs parazitája), akkor semmi baja nem lesz tőle, szimplán undorító. Nem kell vitaminnal tömni, mert nem hiánybetegsége van, ez rossz szokás. Lehet kapni olyan tablettát, amitől borzasztó íze lesz a bélsárnak és kutya nem fogja megenni. Próbáljátok ki. Vagy ezt érted a gyógyszer alatt? Ha ez sem használ akkor trénert is kereshettek, lehet, hogy tud segíteni. Mentálisan mennyire van lefárasztva? Az én kutyám pl hiába sétál napi 2×1,5 órát, ha nincs mentális munka akkor talál magának (lopkodás, papírdarabolás).
2019. márc. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!