Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tönkremegy a házasságom a...

Tönkremegy a házasságom a kutya miatt mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve meghalt imádott kutyám,párom meglepett egy kölyökkel aki koprofágiás.

Folyamatosan vitaminozom,gyógyszert kap rá lemozgatom stb de fél éve nem lehet leszoktatni.Azóta folyamatosan ezen veszekszünk,mert munka mellett csak arra ügyelek,hogy a kutya aki lakásban alszik ne egye fel a xart.Nincs életem fél éve,azon rettegek,hogy a kutya anélkül végzi a dolgát ,hogy ott lennék /nappal kint van az udvaron/ és fellegeli és ezen veszekszünk a férjemmel. Ez nem normális. A kutya ezen felül szófogadó okos szeretnivaló -de ennyi ideget és keserűséget már nehéz elviselni. Valaki tud jó ötletet?



2019. febr. 28. 22:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Kölyökként a fiatalabbik kutyánk is megette a székletét és emellett sok mást is. Ha láttam, tiltottam, igyekeztem mihamarabb felszedni a kakit is (de nem kényszeresen), idővel leszokott róla. Nekem más is mondta, hogy korábban csinált ilyet a kutyája, de már nem, úgyhogy nem stresszeltem.

Séta közben szokott kakilni? Mert ha igen, akkor esetleg meg lehet próbálni "kerttisztává" tenni sok, rövid sétával. Még mindig jobb, mint állandóan lesni, hogy mikor kakil.

2019. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket.


Emésztès elősegítő gyógszert eszik mert nem emèszt megfelelően,csirkehús,tojás allergiás.

Probálom a stool repelt folyamatosan .


Sétálunk is,soha nem végzi a dolgát utcán vagy máshol. Naponta többször tanítom különféle feladatokra,(már fel is lèphetnènk) fogékony.Futtatva van.


De ha egy fél órát a kertben kell lennie,hiába kakilt előtte valahogy kierölteti és felnyalja.-Ilyesmi,kontroll alatt nincs vele baj.

De sajnos nem kehet velem minden pillanatban,valahogy csak lèteznie kellene nélkülünk is.

2019. márc. 1. 10:28
 23/32 A kérdező kommentje:
#nem lehetek vele
2019. márc. 1. 10:29
 24/32 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle. És ha néha megeszi és kihánnya akkor mi van? semmi. Ha túl gyorsan esznek a kaját is kihánnyák. Majd leszokik róla. Vagy adj rá pelenkát amíg nem vagy otthon. És akkor nem tudja megenni.
2019. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem akarlak megsérteni, de a kérdésedet olvasva nekem az jutott eszembe, hogy nem a kutyának van fóbiája, hanem neked.

Az első kutyámnál én is utáltam a kakaevést (alig találkoztam még olyan kölyökkel, aki ne csinálta volna), a hónapokig tartó szobatisztaságra szokást és melléktermékeit, sőt, még a nyalakodást is. De dühöt vagy keserűséget még úgy se éreztem, hogy ezek nekem teljesen új dolgok voltak, nem hogy veszekedjek miatta bárkivel, vagy mentális betegségeket diagnosztizáljak.

Ezek természetes dolgok, át kell rajtuk esni, türelmes és következetes tiltással le kell a kutyát nevelni arról, amit nem akarod, hogy csináljon. Ha amúgy jól megy a nevelés, biztos sikerülni fog.

2019. márc. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem kötekedés, de túlreagálod, pláne úgy, hogy egy fiatal kutyáról van szó.


Nekem is csinálta ezt a kutyám, igen, felette az ürülékét és ki is hányta. Annak ellenére, hogy prémium tápot és táplálékkiegészítőket kapott (még mindig azt kap) .

De nem csak a saját ürülékét, hanem mindenfélét. Lócitromtól kezdve birkakakin át a nyúébogyóig MINDENT felzabált, akár a szemem láttára is, hiába tiltottam. Aztán persze kihányta otthon, plusz még a vacsoráját is utána. Az elején mindig dokihoz szaladgáltunk vele, de aztán már ő is mondta, hogy túlreagáljuk, kapjon ilyenkor gyomorkímélőbb kaját és probiotikumot. És ennyi.

Most, másfél év elteltével a kutya SEMMILYEN ürülékét nem eszik fel, sem felügyelettel, sem anélkül.


De a stressz is elképzelhető. Nem csak az válthat ki belőle stresszt, ha kiabáltok. Az a feszültség amiben te élsz, kihat rá is, a testbeszédedből simán levágja, hogy valami nem okés.


Itt a legnagyobb probléma veled van, nem a kutyával, nem kellene ennyire görcsösen parázni egy ilyen teljesen apróságon.

2019. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Ki kéne vizsgáltatni. 3 dolog lehetséges.ú

1 Lehet csak unalomból eszi, szórakozásból

2 Beteg, de nem látszik rajta rendesen.

3 Vitamin hiány. Talán ez a legvalószínübb.


A leghamarabb vidd orvoshoz nagyobb kivizsgálásra. (Vérvétel stb.) Ha meg nem tudsz vele foglalkozni és sajnálod rá a pénzt, add egy jobb embernek, aki többet tud vele foglalkozni.

2019. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Azt ìrtad hogy a kutya szobatiszta. Akkor ha nem tudtok rá figyelni, legyen benn a lakàsban, vagy akàr 1 szobába bezárva. Ha szobatiszta, akkor nem fog bekakilni ( és felenni). Problem solved.
2019. márc. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van/volt ilyen gondunk, tetőzve azzal, hogy még férges is volt és folyamatosan visszafertőzte magàt. Mivel kinti kutyus és napközben dolgozom nem tudok mindig azonnal feltakarítani utàna. Én is folyamatosan stresszeltem emiatt. A kibàlàs, tiltàs ebben az esetben nem segít mert összekapcsolja a kakilàssal, és hogy az nem jó. Én megfordítottam ezt és megtanítottam neki, hogy kakilni és együtt összeszedni tök jó dolog. Nem tudom hasznàltok e klikkert de én azzal tanítottam meg, hogy mutassa meg hol a kaki kvàzi keresőset jàtszottunk és cserébe a csak erre az egy dologra kapja a kedvenc halas jutalomfalatjàt. Most ott tartunk, ha hazaérek mondom neki hol a kaki és örömmel mutatja meg :)
2019. márc. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
61%
Szájkosár. Probléma megoldva. Ha kimegy az udvarra rápattintod és kész.
2019. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!