Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem a 8 és fél hetes...

Timido kérdése:

Elvihetem a 8 és fél hetes kutyám sétálni?

Figyelt kérdés

Még egyszer sem vittem el sétálni, mert nem akarok problémát, vagy bajt, így várom az oltásokat, de még csak 5 napja van itt, és nem akarom itthon hagyni. Kutyaeledelt kéne vennem, a volt itt van pár utcára. Nagy baj, ha őt is magammal viszem, hogy ne legyen egyedül itthon? még sír. nem akarom rögtön a mélyvízbe dobni, hanem fokozatosan hozzászoktatni az egyedül léthez.

Az első oltását hat hetesen kapta meg, az parvo volt, a másikat pedig 4 napja, az kombinált volt.


2010. júl. 2. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem .. legalább az oltási program végéig ne vidd sehova ... szerintem
2010. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak pár utcára van a bolt, az még nem mélyvíz, nyugodtan magára hagyhatod ennyi időre, csak zárd valami biztonságos helyre, ahol nem tud semmit magára borítani.
2010. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ne vidd.Boltba úgysem viheted be , ha kinthagyod meg simán ellophatják , a másik meg ha nincs meg az összes oltása simán összeszedhet valami betegséget az utcán.
2010. júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ölben vidd le, ha nem olyan nagytestű pl. dog. A kutyámak ahogy hazavittem 8 hetesen három hónapos koráig csak és kizárólag ölben vittem mindenhova, szerintem senkinek sem érdeke hogy amiatt pusztuljon el mert összeszedett valamilyen fertőzést, ami ellen a szervezete nem tudja felvenni a harcot mert nem alakult még ki a védettség.

Igaz, így nehezebb közlekedni stb, de hosszútávon tuti egészséges lesz. Az oltási program végéig ne vidd le sétálni, csak otthon, a megszokott környezetben.

2010. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 MME ***** válasza:
100%

Itt az első lehetőség, hogy elronthasd a kutyád!

Nyugodtan hagyd magára ennyi időre, ez is egyfajta tréning a számára.

Ne csinálj nagy ügyet abból, hogy elmész, de abból se, amikor hazaérsz, és újra egyesül a család... falka... Legyél higgadt, és ne nagyon törődj a kutyáddal, amikor belépsz hozzá, ne pátyolgasd, ne rajongd körül, mert csak megerősítenéd, hogy ez milyen negatív értelműen rendkívüli esemény (már hogy ott hagyod őt magára). Ideális esetben te vagy a példakép, neked kell megmutatnod, hogy a gazda eltűnései teljesen normális dolgok, és bele kell törődnie, különben később frusztrált lehet tőle, ill. "eszébe juthat" bevetni különféle módszereket, hogy meggyőzzön az elválás szörnyűséges voltáról :P

Emiatt feleslegesen aggódsz, ha nem művelhet a távollétedben semmilyen önveszélyes dolgot.

2010. júl. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
itthon hagytam, bár már a lépcsőház aljánál hallottam hogy sír. mire visszaértem meg be is pisilt.. Ettől még lehet 100% osan szobatiszta? :( eddig még egyszer sem pisilt be, MINDIG kint végezte a megfelelő időben. Nem akarom hogy rákapjon, hogy itthon amikor kedve szottyan bevizel meg bekakil.
2010. júl. 2. 15:25
 7/7 MME ***** válasza:
100%

Igen, ettől még lehet maximálisan szobatiszta, amint megszokja, hogy néha el kell válnotok, a legfontosabb, hogy ezen dolgozz. Számtalan információt találsz, mert nem vagy egyedül a problémával. Ez a "kis baleset" ne jelentse azt, hogy ezentúl nem mered otthon hagyni. A sírással ne törődj, ez hiszti, az akaratát próbálja rád erőltetni. Tényleg nem a tíz legkellemesebb élményéhez sorolja a szétválást, de kénytelen elfogadni, neked pedig segítened kell benne.

Jó böngészést!

2010. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!