Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyát egyszerre?

Több kutyát egyszerre?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek, ha több kutyát tart valaki, mindet egyformán szereti?

Akkor is érdemes két kutyát tartani, ha nem lehet felügyelet nélkül összeengedni őket, vagy ha csak külön külön lehet sétáltatni őket, nem lesznek féltékenyek egymásra?

Tudom, hogy fura kérdések, de érdekelne.



2019. márc. 3. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 2 kutya elvan egymás mellett, nem foglalkoznak egymással. Viszint nem lehet őket egyszerre sétáltatni mert az egyik minden fűszalnál megáll, a másik meg rohanna. Így viszont nagyon rossz mert 2x annyi idő.
2019. márc. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindnek megfelelő minőségű és mennyiségű figyelmet kell adni és nem lesz probléma, akkor se, ha szeparálni kell őket
2019. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szomszédoméknál volt egy kutyus, aki a gazdájával (nő) élt kölyökkora óta. Mindig jól viselkedett, azonban, amikor a gazdája terhes lett, a kutya nagyon durva szeparációs szorongásba ,,esett bele". Kistermetű kutya, de olyan szinten szétdíbolta az ajtót, hogy a szomszedoméknek ki kellet cseréltetnie. Illetve szinte kórósan elkezdett vakarózni, egyfolytában csak vakaródzott. Elvitték orvoshoz: nem volt bolhás, meg semmi, csak idegrendszeri alapon volt baj. Kb. egy éve örökbefogadtak egy kistermetű kutyust menhelyről. A másik kutyát, mintha kicserélték volna. Semmi baja nem volt, nem vakarodzott, sohasem rendetlenkedett azóta. A 2 kutyus igazi lelkitársak. Mindig egyutt alszanak. Néha elvittem őket sétálni, de mivel ugye nem én vagyok a gazdájuk, ezért nem az első utcán keresztül, mindig bátortalanok, de olyankor egyik bátorítja a másikat.
2019. márc. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két kutyám van, az idősebbet mindennél jobban szeretem, mert vele nőttem fel és az évek során sikerült olyan kutyává válnia, amilyet eredetileg szerettem volna. A másik eredetileg apukámé lett volna, de szépen lassan ő is az enyém lett, mert apámnak más elképzelései vannak a kutyatartásról(kertesbe lakunk, konkrétan vele alszik, tv-zik, de ha rajta múlna max heti egyszer vinné el sétálni és nem igazán foglalkozna vele), én meg az ő pórázát is megfogtam, mikor a napi sétánkra indultunk. Őt is nagyon szeretem, de vannak olyan kattanásai, amivel néha az őrületbe kerget. Szerintem mindenkinél van favorit :)

Nagyon nem örülnék, ha szeparálgatnom kéne, de nyílván megoldanám... Szerintem simán lehet úgy is kutyát tartani, csak kitartás és motiváció kérdése. Már volt nálam olyan ideiglenes, akit azért kellet "szeparálni", mert szökött(tehát nem hagyhattam a /többi kutyával/ az udvaron).

A külön sétát pedig egyáltalán nem tudnám elképzelni. Jelenleg úgy hiszem, hogy képes vagyok olyan kutyákat választani(meg nevelni), akiket pár héten belül be tudok rakni a falkába.

2019. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha külön-külön is van időd, energiád és -bizony- pénzed foglalkozni velük, akkor teljesen jó lehet. Sport- és munkakutyáknál, pláne őv vonalon elég gyakori, hogy az azonos nemű kutyákat nem lehet összeengedni. Ez se nem hátrány, se nem nehézség, ha egyébként mindegyik kutya igényeit levezetik.

Viszont komolyabb cél nélkül, főleg kezdőként hidd el, hogy egyszerre egy kutya is elég!

2019. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nàlam a kèt kutya külön sètàl. Olyankor mindkettőre van külön időm, jàtszani, gyakorolni. Különben bàrmikor egyedül tudom őket hagyni, de nekem -ès a kutyàknak is- jobb, ha külön foglalkozom velük.


Nem fèltèkenyek vagy ilyesmi, de normàlis kapcsolatom is van velük. Ezt egyszerű, àm következetesen betartott szabàlyokkal èrtem el.

2019. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 kutyusom van, panelban. 3x-4x vannak lent egy nap a reggeli és az esti sétát mindig együtt teszük meg. A nagy 12 és fél éves a pici 1 éves. A délutáni séta külön van mert a kicsinek kell a többi kutyával a bandázás ami ilyen másfél óra futkározás meg birkó, a nagyot ez zavarja ugat, morog nem szereti ha szekálják a fiatal kutyusok. Ő ilyenkor otthon alszik és utána kap egy fél óra lájtos sétát amit élvezhet.
2019. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!