Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya ürülékét miért kell...

A kutya ürülékét miért kell felszedni, minden mást meg miért nem?

Figyelt kérdés
Persze felszedem én is, de nem értem, hogy a kutyakaki, ami egy hamar lebomló, természetes anyag, azt miért törvénybeütköző otthagyni, de ami valóban károsítja a környezetet (cigicsikkek tömege, műanyag palackok, zacskók bármerre nézek) azt nyugodtan el lehet dobálni meg otthagyni. Nem azt mondom, hogy ne kelljen felszedni, mert oké büdös, meg hogy néz ki, de akkor a többi, ezerszer károsabb dolgot is sokkal szigorúbban kéne fogni, nem?
2019. márc. 3. 20:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%

[link]

Nem lakunk messze ettől a helytől. Sokan gondolkodnak úgy, mint te, és nem szedik össze. Gyakorlatilag minden méteren zászlók voltak.

2019. márc. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%
6: helyes, kéne több ilyen közteres/rendőr/ember aki ezért szól sőt büntetni kéne
2019. márc. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem lehet nyugodtan eldobálni.Nem lehetne.Sajnos eldobálják.Mint ahogy sajnos a kutyakakát se szedi össze mindenki.

Egyik se jó szemét.

De próbáld meg, alaposan lépjél bele egy kutyakakába, majd menjél el abban a cipőben dolgozni, vagy iskolába, bárhova emberek közé, zárt térbe.

Márcsak a szaga miatt is rosszabb, mintha egy csikkre lépnél.

2019. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Egyrészt nem pontoztam le senkit, másrészt meg egy szóval sem mondtam, hogy nem szedem fel. Minden egyes darabot felszedek. Szimplán azt nem értem, hogy a kutyaszart sokkal szigorúbban fogják, mint azt a rengeteg műanyag szemetet. (Nem, azokat sem dobom el.)
2019. márc. 4. 15:19
 15/16 anonim ***** válasza:
75%

"hogy a kutyaszart sokkal szigorúbban fogják" - Hol? Oda küldhetnéd őket, ahol én lakom, ma reggeli sétánál is sikerült találnom egy kupacot a cipőm talpával, ami nem látszott, én felszedem a kutyám után, de nem mindenki.


Rossz belelépni, nem tudhatom, hogy nem hordoz-e valami fertőzést az a kutya, akiből kijött, és ha igen, vajon veszélyes-e rám, a kutyámra, a többi háziállatomra. Ja, és ha szétporlad, az a levegőbe kerül, belélegzed...


Felénk nem razziáznak, de jó lenne.

2019. márc. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos a magyarok ilyen suttyó népség. Egyrészt a nevelés hiánya is lehet ez a szemetelés, másrészt meg az igénytelenségé. Kutyakakait én is mindig felszedem, nem is értem, hogy lehet városi környezetben ott hagyni... A cigicsikkek is egy különszám, fel nem foghatom, hogy a sok tahó miért nem képes elsétálni +2 métert a kukáig és beletenni a csikktartó részbe.


Büntetni kéne, MINDEN szemetelést!

2019. márc. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!