Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkisok miért érzik úgy,...

A yorkisok miért érzik úgy, hogy az ő kutyájuk nem is igazán kutya?

Figyelt kérdés
Feltűnt, hogy rengeteg "yorkis" kérdés van fent, mintha bizony nem is kutyák lennének, hanem külön faj. Miért van ez? Talán azért, mert kicsi és "anyuci kedvence", gyerekpótlék, ezáltal más bánásmódot érdemel, mint egy átlag kutya? Vagy ez egyfajta "elit klub", mert aki yorkit tart, az nem is kutyás, hanem YORKIS, így nagybetűvel? Esetleg ők maguk sem szeretnék egyszerű kutyaként kezelni, mert olyan pici és törékeny, mégsem lehet úgy tartani, mint a többit? És miért nincsenek itt a csivavások, a westie-sek, pincseresek, stb? Nem rosszindulatból kérdezem, csak komolyan nem értem, segítség...
2008. nov. 9. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
nekem soha nem volt kutyám.10éve vágytam egy yorkira.megkaptam,már van kettő.és meg akarok adni nekik mindent.Én bevallom,nem vagyok normális,annyira szeretem őket.igaz,nincs is még gyerekem.annyira édesek,és ragaszkodóak.én yorki rajongó vagyok,de mondom,már lassan 12éve.szóval nekem nem divatból kellett.én életük végéig felelősséggel tartozom értük.elég divatkutya lett(sajnos)és sokmindenkinek van,ezért sok a kérdés.én órákat tudok beszélni róluk.nem egy yorkis barátunk van,akikkel összejárunk,és jól elvagyunk mi is,meg a kutyák is.
2008. nov. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem más faj,csak mivel a legkisebb kutya fajta,bizony nem ugyanolyan a tartása mint a többi kutyusnak.Pl ő nem ehet csirkecsontot,mert a szálkáitól megfulladhat.Ez más kutyákra nem jellemző.Nem arról van szó,hogy más bánásmódot igényel,hanem arról,hogyha valaki már 70-80ezerért vesz egy kutyát,akkor szeretné a maximumot nyújtani neki.Igen.Sokan divatból tartják.Remek példa erre,hogy bármelyik kutyás boltba bemész,vagy csak egy bolt kutyarészlegére,külön vannak yorkiknak cuccok.Pl.:yorki csoki,yorki konzerv,yorki sampon,yorki jutalomfalat stb.A yorkisok is kutyák,csak rengeteg mindenben különböznek a többi kutyustól.Az is egy példa erre,hogy őket nem lehet akármilyen fajta kutyus társaságába vinni,max iylen picik társaságába.És az,hogy nincsenek csivavások stb.az max annyit jelent,hogy több mindenki tart yorkit aki ezen az oldalon van,mint csivavát?!Vagy mert a csivavások utána olvasnak könyvekből a tartásukról,ellenben a yorkisokkal,(Ezt nem mindenkire értem,mert nekem is van 1 kisfiú yorkim,és én sem tettem fel itt semmilyen kérdést,hanem könyvekből tudtam meg minden fontos infót róluk.)mert ugye mivel eléggé divat kutya lett,egy plázap!csa,nem valószínű,hogy könyvtárba fog menni,kivenni a hogyan tartsuk helyesen a yorkinkat című könyvet...Hanem ideír egy kérdést,ami éppen eszébe jut.Pedig a könyvek tartalmaznak olyan infót is,ami magadtól nem biztos,hogy eszedbe jut,és így kitudja "mit hagysz ki" a yorkid életéből.Remélem kielégítő volt a válaszom!:)

/pici cutte/

2008. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
első vagyok.igen,teljesen így van.nekem a Varga Mónika,kutyatárból van meg a yorkis kötet.tö jó,már kívülről fújom.
2008. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Már a yorki csak egy divat kutya, egyszerűen szánalom hallgatni, ahogy mesélük, hogy az ő kis Macikája minden nap megfürdik, meg veszik neki a felsőket, meg az emeletes kutyaágyat.. hát basszus, ez szánalmas! Fél éves a kutya, de kézből kell etetni, mert máshogy nem hajlandó. Minden nap fürdetik, illatos samponokkal (nem kutya samponnal), beparfümözik, csicsás nyakörv... mondtam a gazdinak, hogy az nem fogja zavarni, amikor egy év múlva a kutya úgy meg fog fázni, hogy többet fognak költeni a kezelésére, mint a kajára!? És az nem zavarja, hogy olyan bőrbetegségeket fog összeszedni a parfümöknek, meg a mindennapi fürdetésnek hála, hogy belehalhat!?

Nem mondom, mi is családtagként kezeljük a kutyákat, egy ágyban alszanak velünk. De nincsenek túlságosan elkényeztetve, megkapnak mindent, de nem esünk túlzásokba. Nem kell nekik kutyaruha, tökéletesen meg vannak rózsaszín tütü nélkül, strapa bíróak, el lehet őket engedni, nem kell félteni, hogy elszöknek. Ha saras idő van, igenis belehemperegnek a sárba, ugyan utána fürdetés van, de nem minden nap. Nem kell reszelgetni a körmüket, nem kell minden nap parfümözgetni őket, tökéletes kutyaszaguk van! A kölyök korukat végig kirándulták, mentünk hegyekhez, patakokhoz, igenis sárosak voltak, de istenien érezték magukat. Most, felnőtt kutyákként naponta kilométereket futunk, és tetszik nekik. Nem kell ölben végig vinni az utcán őket, mennek a lábukon. Egy elkényeztetett yorki nagyon sok mindenből kimarad! A sok elvetemült yorkit akarok ember túlzásokba esik, a kutya nem mehet kirándulni, a kutya nem úszhat, a kutyának ruha kell.. szánalmas! OK, szeressék a kutyát, de egy kutya az kutya! Aztán megcsodálkoznak a yorki tartók, ha az amúgy is rövid életű kutya 5 évesen elpusztul... persze aztán szerzik be a következőt, de még a minőséget sem hajlandóak megfizetni, inkább szaporítótól: "tök mindegy, csak olcsó legyen"... és tisztelet a kivételnek! Kérem, aki tisztességesen tartja a yorkiját, az ne is reagáljon erre, nem vonatkozik csak azokra, akik igen erős túlzásokba esnek.

Szerintem azért, mert a yorki annyira aranyos, meg cuki. Azzal meg nem törődnek, hogy egyre több yorki van a menhelyeken, sintértelepeken szörnyű körülmények közt. Azok a kutyák miért nem cukik, őket miért nem lehet hazavinni?

A yorki egy divatkutya, sajnálom ezt a szerencsétlen fajtát! Sok kutyának az állandó babusgatás, fürdetés, herce-hurca jut, sokaknak pedig egy mocskos kennel...

Még mindig mondom: tisztelet a kivételnek! Én itt a túlzásokba eső yorkshire terrier tartókról beszéltem.

A yorkiknak ez a "sorsuk". Egy-két sztár vett magának egy yorkit, kitörik a tömeghisztéria, mindenki ilyet akar, és természetesen elkényeztetik, de túlságosan. Miért? Mert ezt látják az idétlen filmekben, hogy a bundájukban hajcsavarók vannak, meg köntöst kapnak fürdetés után... véleményem szerint, ez csak egy újabb majmolás! :/

2008. nov. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

2.vagyok.

Kedves utolsó válaszoló.Akármennyire is divatnak tűnik a kutyaruha a yorkiknak szükségük van rá,mert marha könnyen megfáznak,akár halálosan is.Én a yorkimnak 2 ruhát vettem és kész.ennyi.télen kap csak ruhát,meg ősszel ha hideg van.De hidd el nekem,szükségük van rá.Hozzáteszem a sok fürdetéstől viszont,teljesen tönkremegy a bőrük,arról nem is beszélve ha nem kutyáknak való samponnal vannak fürdetve.

/pici cutte/

2008. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Szintén 2.vagyok.Akinek nincs yorkija fel sem tudja fogni,hogy mekkora igényük van.Miért viszem kutyakozmetikushoz?Mert különben begyullad a füle,a benne növő szőr miatt,és mehetek állatorvoshos,és fizethetem neki a 15ezret!Azon viszon meglepődem,hogy egyik szavaddal ütöd a másikat.Az egyik mondatodban azt írod,hogy miért nem fizetik meg az emberek a minőséget a yorkiknál,a másikban meg azt,hogy miért nem hozunk ki menhelyről.Számomra ez kicsit furcsa lett:))) Igaz,én erősen kétlen ,hogy yorkik lennének menhelyen..A rövid életet szintén nem értem,mivel a yorki többet él mint egy átlag kutya.Nem egy és nem is kettő yorkit neveltem már fel,és mindegyik megélte a !!15!! évet.És hiába mondod,hogy minek a szőrébe bármi is.Elől a szőrét igenis felkell gumizni,mert megvakul,mivel hosszú szőrű fajta,a szemébe lógna állandóan a szőre.Remélem érted,hogy nem támadni,hanem felvilágosítani szerettelek volna a téveszmédről!:)

/pici cutte/

2008. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Na megint 2. vagyok,de ezt még le kell írnom.Minek reszelgetjük a körmét?Mert nem fogom elvinni egy körömvágás miatt kutyakozmetikushoz.És még mindig olcsóbb reszelni,mint hagyni,hogy belenőljön a húsába,és kiműtsék belőle 30ezerért.Sok téveszeméd volt..És bocsi h ennyit írtam:))

pici cutte/

2008. nov. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Nem azt mondtam, hogy miért nem hoznak ki menhelyről.

A menhelyes mondattal arra akartam utalni, hogy fizessék meg a minőséget, és ne szaporítótól vásároljanak, akinek a kutyái a menhelyen végzik! Mert ez szörnyű.. vagy nem? Én sajnos tudom. Gyönyörű yorki babákat altattak el. Miért? Mert az illető egy jó nagy paraszt volt. Erről nem tehetek.

Nekem is hosszú életű yorkim volt, ennyit erről.

Igényeik a yorkiknak.. nem tudom. Nekem a yorki ugyanolyan kutya, mint a többi. Ugyanúgy szeretem őket, ugyanúgy foglalkozom / foglalkoztam velük. Nem vittem kozmetikushoz, mert a szőre így is - úgy is gyönyörű volt. Elég volt neki a speciális sampon és a rendszeres fésülés. A szemébe "félig" lógott a szőr, vagyis csak egy-két szál, nem kötöttem fel. Nem volt köves, rózsaszín nyakörve, ugyanolyan volt, mint a többi ötnek. Nem reszeltem a karmát, mert rendszeresen sétáltattam, főleg füvön ugyan, de betonon is, hogy kopjon a körme. Nem kellett sem reszelő, sem kozmetikus. Egyszerűen csak beton. Nem vettem észre, hogy bármi igénye is lett volna... gyönyörű élete volt, és nem kellett vigyázni, hogy viszem-e nagy kutyák közé, nem félt tőlük. Eleve voltak körülötte nagy kutyák is. Nem kapott speciális tápot, vagy konzervet, természetesen prémium eledel volt, de nem yorkiknak. Szóval nem kapott semmi extrát, mégis sokáig élt. Igen, hidegebb időkre kell ruha, de könyörgöm, nem egész évben, télen-nyáron, mindenhol, rózsaszín szoknya, meg mittudomén milyen csicsás felső! Szimpla kutya-ruhát kapott, és nem mondta, hogy nem tetszik neki. És sokat volt az udvaron, szinte csak aludni járt be. Egyáltalán nem volt szobakutya, nem is akart az lenni, de ebben az is közre játszott, hogy a legjobb haverja kinti kutya volt.

Szerintem egy yorki meg van csicsás dolgok nélkül is! Nem kezeltem máshogy az én yorkimat, mint a többit. Ugyanolyan kutya volt, meg kapott mindent, kivéve kristályos nyakörvet, magassarkú cipőt és társait ;-) És fél évente-negyed évente volt fürdetve, mégsem volt sok baja. Szerintem a yorkshire terrier ugyanolyan kutya, mint a többi! Lehet őt is családtagként kezelni, de nem szabad túlzásokba esni... ugyan nekem egyszer volt yorkim, az is úgy, hogy a halál torkából mentettem. Nem akarok veszekedni veled, remélem nem is sértettelek meg! Én az írásommal csak arra akartam következtetni, hogy a yorki is kutya, lehet, hogy nagy divatkutya, de hamarosan jön egy másik fajta, akit ugyanígy "elront" az ember. A 101 kiskutya után ugyanilyen dalmata járvány volt. De nekem, mint "egyszerű" yorki tartónak mindig azt mondták, hogy rakjak a fejére masnit, meg vegyek neki ilyen tápot, olyan tápot.. hát nem. És nem szaporítottam, pedig sokszor leszólítottak, hogy nem-e akarom befedeztetni a kutyát, erre én mondtam, hogy ivartalanítva van, és akkor én olyan, de olyan szívtelen voltam, hát szegény miért nem szülhet? Úgyhogy én köszönöm, megkaptam a yorkshire terrieresektől mindent, elegem is lett. (Hozzáteszem, amikor meghalt a kutya fel voltak háborodva, hogy miért nem temettem el a kertben. Elmondtam, hogy nem szeretnék minden nap sírva kimenni a kertbe, így jobb nekem. Erre megint fel voltak háborodva, hogy én mennyire, de mennyire gonosz vagyok... aztán ki is léptem ebből a yorki körből, de nem bántam meg.)

2008. nov. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Azt mondjuk még mindig nem értem, hogy miért pont a yorki, miért nem a többi kistermetű fajta a kivételezett? Nem hiszem, hogy a yorkisok nem olvasnak, a csivavások meg igen, vagy hogy a többi kistestű fajtával nincsenek ugyanilyen gondok...


Ismerősöm törpe pincsereket tart, az is elfér zsebben, mégis bátran játszik akármilyen kutyákkal, és nem eszik meg, mert nem olyan idióta, hogy beugasson a nagyobbaknak, mert kiskorában hagyták ismerkedni, és nem retteg tőlük (ennyi a titka amúgy a hörcsöggé válás elkerülésének - üzenem a kutyájukat ijedten felkapkodó gazdiknak, meg azt is, hogy a kutyaiskola a piciknek is jót tesz, sőt, van olyan iskola, ahol külön foglalkoznak kistestű kutyákkal!).


Annak a kedves válaszolónak, aki kutyaként tartotta a yorkiját, őszinte tiszteletem és elismerésem :)

2008. nov. 9. 23:01
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Ne aggódj, pár éve "westie-korszak" volt :-D

Nekem még nincs kutyám, én "PAPAGÁJOS" vagyok, de ha lesz kutyám, csakazértis szánhúzó lesz :-) Nekem ők a kedvenceim már gyerekkorom óta (közel 15-20 éve).

2008. nov. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!