Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben jogilag, sem...

Ilyen esetben jogilag, sem egyéb módon nem vagyok felelősségre vonható, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű kutyám. Eltekintve 2 ismerős kutyától nem barátságos más kutyákkal. Én mindig le szoktam fogni, ha egy másik kutyasétáltatóhoz érünk. És természetesen vissza is tudom tartani. Eddig kétszer fordult elő verekedés, mindkét esetben a másik gazda kutyája volt szabadon és az futott oda hozzánk. A legutóbbi ilyen esetnél egy 10-15 kilós kutya támadt neki. Szerencsére gazdája tudta hogy ő volt a hibás, és mivel visszatartottam a kutyát, de azért volt hogy kapott a másik, hiszen többször is neki ugrott, szemből.


Jogszabály szerint minden kutyát pórázon kell sétáltatni. Tehát ha egy ilyen eset rosszul sülne el (remélem nem fog, mert sajnálnám a másik kutyát), akkor engem nem lehet felelősségre vonni semmilyen úton módon, ugye? Elvégre az én kutyám volt pórázon és a másik szabadon.


2014. okt. 13. 12:32
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%
Igen, igazad van.
2014. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Nem szubjektíven nézve értettem, hanem jogilag. Csak mert nem szeretném hogy a jog a másik gazdának kedvezzen és ha beüt a krach akkor az én kutyámat kelljen elaltatni...


Jogilag is igazam van?

2014. okt. 13. 12:40
 3/36 anonim ***** válasza:
89%

De, felelősségre lehet vonni téged is, mert:

"Szájkosarat használni a (2) bekezdésben foglaltak végrehajtása érdekében - ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő - kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell."

(41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet)


Te pedig épp most írtad le, hogy a kutyád jellemzően agresszív viselkedésű más kutyákkal szemben, kivételt mindössze két másik kutya élvez. Tehát a fenti körmányrendelet szerint a te kutyádra közterületen szájkosár kellene.

2014. okt. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Értem. De ez esetben nem élvez jogilag előnyt, hogy nem én engedtem oda a kutyámat, hanem a másik gazda?


Tehát a jogszabályt (pórázon való sétáltatás), ő szegte meg hamarabb.


Város szélén találkozunk kutyákkal. És minden gazda le szokta fogni a kutyáját. 3 év alatt 2 eresztette csak rá.

Tehát szájkosarat nem fogok rá rakni. Hagy élvezze a szabadságot.

2014. okt. 13. 12:44
 5/36 anonim ***** válasza:
53%

#3-as ez akkor lenne igaz, ha az ő kutyája támadna ki a mellettük elhaladóra... ha a másik odamegy piszkálja és erre kitámad, akkor nem.


Alap esetben a póráz kötelező. Szóval a másik szabadon lévő kutya gazdija már rosszul áll. Ha arra apellál, hogy a kérdező kutyája meg agresszív, akkor ahhoz bizonyítás kell. Az nem számít agressziónak, ha védekezik. Csak ha ő támad ki..


Kérdező, ha nem szeretnéd, hogy baj történjen, akkor ha úgy érzed tegyél szájkosarat a kutyádra. Nálunk is van egy kutyus aki tüzeléskor szájkosarat kap, mert akkor hajlamos kitámadni.

2014. okt. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy más szabálytalan nem mentesít téged. Tehát jó lenne, ha kontrollálni tudnád a kutyádat. Nem kell a szájkosár, ha más módon is meg tudod akadályozni a harapást, le tudod állítani az agresszív viselkedést.
2014. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

"#3-as ez akkor lenne igaz, ha az ő kutyája támadna ki a mellettük elhaladóra... ha a másik odamegy piszkálja és erre kitámad, akkor nem. "


Nem így van. Ilyen kitétel nincs a jogszabályban. Te se dögölheted bele a betonba a másik embert csak azért, mert nem tetszik a képe.

2014. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan lehet leállítani a támadást, ha a másik kutya szalad oda és támad?

Múltkor is felemeltem a kutyát, hogy ne érjen le odáig a feje, de észrevettem hogy a másik kutya addig bátran támadta tovább, kiélvezve a helyzetelőnyét.


Tehát én tudok bánni a kutyával, csak azt se szeretném ha a másik kutya okozna neki sérülést én meg azt sem engedhetem meg neki, hogy védekezzen.

2014. okt. 13. 12:52
 9/36 A kérdező kommentje:

7: így igaz!


viszont ha egy másik ember rád támad az utcán, jogodban áll szájba vágni. még akkor is ha 20 kilóval könnyebb a támadó fél.

2014. okt. 13. 12:53
 10/36 anonim ***** válasza:

Bár a jogi részbe nem tartozik bele, de egy sárga szalagot rakhatnál a pórázára.

Szocializációs foglalkozás esetleg? Vagy neked így megfelel a helyzet?

2014. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!