Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertben elásott kutyától...

Kertben elásott kutyától lehet fertőzésveszély?

Figyelt kérdés
Egy elég nagytestű kutyáról lenne szó,sajnos nem tudnak rajta segíteni hamarosan el fog pusztulni,viszont érdekelne,hogy mondjuk 60-70 kg-os kutyát is elszabad temetni,illetve milyen veszély lehet belőle?
2019. márc. 8. 20:14
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Először is nem kéne szenvedni hagyni. Hívjatok állatorvost aki elaltatja szerencsétlent.

Budapesten pl ingyenesen elszállítják a tetemet, kérezz utana az adott településen, hogy milyen lehetőségek vannak.

2019. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a 45/2012. (V. 8.) VM rendelet 7. Az elhullott, kedvtelésből tartott állatok és a lófélék ártalmatlanítására vonatkozó eltérésekről szóló pontja is meghatározza. Kertbe, saját ingatlan területére szabad, egészen pontosan a 9. § szerint legfeljebb évi 100 kg össztömegig elföldelhető a kedvtelésből tartott állat, ám ez is a 10. § (2) bekezdése szerinti feltételek betartásával, azaz:


„Elhullott állatok elföldelése ott végezhető, ahol a talajvíz legmagasabb szintje a talajszint alatt 1,5 méternél nem emelkedik magasabbra. Az elföldelést úgy kell végrehajtani, hogy a felszín alatti víz mindenkori maximális nyugalmi vízszintje és az elföldelés mélységi szintje között legalább 1 méter távolság legyen. Az elföldelés helye és a szomszédos ingatlan határvonala között legalább 1,5 méter távolságnak kell lennie.”

2019. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem is hagyjuk,el lesz altatva.Én egyébként elszállíttatnám,ha temetve lesz azért talajvízig nyilván nem ásnék le,meg nem tudnám megmondani,hogy hány méteren van,de jóval mélyebben az biztos.
2019. márc. 8. 21:19
 4/9 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha elszállítják. Ha azért temetnétek el, mert szeretnétek, ha ott lenne, akkor kérhettek hamvasztást is. Ez drágább, viszont mindent elintéznek, és egy urnát kaptok vissza, ami könnyebben és biztonságosabban kezelhető, kint egy 60 kilós tetem.
2019. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs fertőző betegsége, és betartjátok a szabályokat, akkor elvileg nem, de én inkább vagy hamvasztást kérnék, vagy az állatorvosra bíznám, hogy földeljék el ott, ahol szabad. Amikor a 9 és fél éves papagájom elpusztult daganat műtét után, mert félrenyelt, akkor is rájuk bíztam a dolgot.
2019. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

5-ös:Mert gondolod, a papagájodat az állatorvos eltemette?

Ha már velem él egy állat, családtagként, akkor annyit azért megérdemel, hogy tisztességesen eltemetem azon az udvaron, ahol leélte az életét, és nem otthagyom az állatorvosnál, mint egy darab szemetet!Az ilyen ember minek is tart állatot?Nem érdemli meg az állat szeretetét, ragaszkodását.

2019. márc. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Az igen! Ezt a legkönnyebb:"Rájuk bíztam a dolgot".Mit gondolsz hova tették?
2019. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"hogy tisztességesen eltemetem azon az udvaron" - Nincs udvarom, közterületen meg nem áshatom el a tetemet. Egyébként nem derült ki, hogy mi okozta azt, hogy a sikeres műtét ellenére félrenyelt, ha fertőző baja volt esetleg, akkor az eltemetésével csak ártok az élővilágnak. Ahova vittem, ott az elhullott állatokat elhamvasztják, ha rájuk bízzák ezt, közegészségügyi okok miatt. Én ezt így láttam helyesnek, csak mert ő elpusztult, nem kell más állatnak is. Tojás kora óta ismertem, mert nálam született. De azért ítélkezz nyugodtan látatlanban.
2019. márc. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, és az ítélkezőnknek még annyi. Madarakhoz igazán értő állatorvos baromira kevés van, erre külön szakosodni kell az állatorvosi egyetemen. Az én tollasomnak volt egy szökése, amikor én dolgoztam, és a szüleim otthon voltak, nem tudom a részleteket, voltak 4-en, csak ő került meg, de amíg a szabadban volt, összeszedhetett valamit. Csak mire találtam olyan állatorvost, aki ért is hozzájuk, nem a világ végén van, és munka mellett is el tudtam vinni, úgy tűnik, már késő volt. És a papagáj prédaállat, rejtegeti a baját. Szóval mielőtt ítélkezel, gondolkodj. Lehetett fertőző baja, összeszedhetett olyat, amíg szabadon volt, ami emberre nem terjed, ami nem látszik időben, mert amúgy úgy tűnik, hogy minden rendben. Bő 20 éve madarazok, rengeteget tanultam róluk, de orvos nem vagyok. Ha lenne időm és pénzem, megcsinálnám az állatorvosit passzióból is, és szakosodnék madarakra, de nem vagyok akkora pénzmágnás, hogy félretegyem az állásomat, amiből megélek, és visszaüljek az iskolapadba. Csak reménykedni tudok benne, hogy egyre többen szakosodnak madarak gyógyítására is, akiknek erre lehetőségük van, és idővel majd javul a madárdoki hiány.

Te meg húzz el kötekedni máshova. Van olyan helyzet, amikor egy fontosabb dolog felülírja az érzéseket, és meg kell hoznod azt a döntést, amit nem szívesen hozol meg, de így legalább megelőzhetsz egy esetleges nagyobb bajt.

2019. márc. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!