Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahhoz, hogy kutyasétáltatásból...

Ahhoz, hogy kutyasétáltatásból szerezzek pénzt, kell valami más a pórázon és a nyakörven (meg persze a kutyán) kívül más?

Figyelt kérdés
Itt olyanokra gondolok, mint valamilyen papír, avagy adózási kötelezettség. Saját magam főnökeként akarok ezzel foglalkozni.

2019. márc. 13. 08:11
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy vicces nektek, de szerintem semmi kivetnivaló nincs egy vállalkozásban. Természetesen nem azzal kezdeném, hanem megkérdezném, hogy mi kell pontosan egy vállalkozáshoz. Ha rákérdeznek elmondom.

Fura ötlet, de ha belegondoltok hány olyan ember van, aki dolgozik, és nem foglalkozik a kutyával, ahol lakom, itt kb. a város 70%-a. A havi jövedelem a milliós kategóriában lenne.

Szerintem ez inkább szuper, mintsem "Vicc kategória." :)

Hogy fokozzam, tervbe van véve, hogy létrehozok ezután egy kutya rehabilitációs központot. Azért, hogy minél kevesebb kutyát altassanak el. Az emberek megtanulják, hogyan kell a kutyát kezelni.

2019. márc. 13. 10:48
 12/28 anonim ***** válasza:
68%
Nyilván azért dolgozik a város 70%-a egész nap, hogy legyen pénz kutyasétáltatóra :D
2019. márc. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Ez egyértelmű. ;D


Ha az embernek kutyája van, azzal foglalkozni is kell. Ezt rengetegen elfelejtik. Fáradtak este/délután mire hazaérnek, semmi kedvük nincs hozzá, hogy kedvencükkel foglalkozzanak.

Én pedig felvállalom azt, hogy elviszem sétálni másfél órára mindennap, egész olcsón. :)

2019. márc. 13. 11:33
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az az olcsó? :)
2019. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem a vállalkozás fogalmával van baj, hanem az ötlettel.
2019. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Az adószám nem ugyanaz, mint az adóazonosító jel. Ha arra a számra gondolsz, amit mindenkitől kérnek pl. az adóbevallásnál, a kis kártyán lévő, az az adóazonosító jel. Azon felül kell egy adószámot igényelned.

Mielőtt belevágsz, azért érdeklődj, hogy mekkora igény volna a szolgálataidra a környezetedben.

2019. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Van pár ilyen vállalkozás, de egyik sem tart sokáig. Gondolom nem véletlen. Ha komolyan gondolod, akkor mindenképp kell egy könyvelő, de szerintem ne számíts nagy haszonra. Az emberek 90%-a nem bízza másra a kutyáját. Pláne nem egy idegenre. Meg referencia sem árt meg egy kis tapasztalat (nem írtad van-e) a kutyákkal.
2019. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Van tapasztalatom a kutyákkal. Van még hova fejlődni, de már eljutottam oda, hogy felismerem a kutyák testbeszédét, az ugatását, hogy mit jelez. Ezenkívül pár óra alatt elértem a kutyámmal (2 éven keresztül húzott, és megugatta a kutyákat, bicikliseket), hogy szépen, engedelmesen jöjjön. Póráz nélkül is szoktam sétáltatni, ha elmegyünk túrázni, mivel nekem is kényelmesebb.

Attól, hogy más vállalkozása befuccsolt, az enyém nincs halálra ítélve. Ha elmegyek horgászni, és valaki azt mondja, hogy nem kapnak a halak, én pedig be se dobom a pecát, akkor esély sincs rá, hogy megfogjam.

Egy idegenre én se bíznám, ez értelemszerű, nem is kell rögtön idegenekkel kezdeni, ha híre megy ismerősi körökben, hogy jó vagyok benne, akkor az kitudódik, és ők maguk fognak felkeresni. :)

2019. márc. 13. 12:52
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, hogy nincs rá kereslet.

Ha ismerősök körében el tudod kezdeni, akkor az nem rossz ötlet. De egy kisnyugdíjas pl.nem fog neked 2000 forintot fizetni óránként azért, hogy Buksit elvidd sétálni. Az a tapasztalatom, hogy a gazdagabbak meg vagy megoldják vagy díszként funkcionál a kutya és nem érdekli, hogy van-e sétáltatva vagy sem.


Meg szerintem több vele az utazás, mint a bevétel. Ha kocsival mész több kerületbe, akkor a benzin többe kerül. A BKK bérlet árát is sok idő mire visszatermeli.


Meg lehet próbálni, hátha beindul.

2019. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Nem Budapesten lakok, hanem Nógrád megyében egy 9000 fős városban, ahol a tömegközlekedés városon belül kocsival, biciklivel vagy gyalog történik. :D

És 500 ft lenne egy alkalom, ami másfél órát foglal magába. Így gondoltam. Ez nem drága.

2019. márc. 13. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!