Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ahhoz, hogy kutyasétáltatásból...

Ahhoz, hogy kutyasétáltatásból szerezzek pénzt, kell valami más a pórázon és a nyakörven (meg persze a kutyán) kívül más?

Figyelt kérdés
Itt olyanokra gondolok, mint valamilyen papír, avagy adózási kötelezettség. Saját magam főnökeként akarok ezzel foglalkozni.

2019. márc. 13. 08:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy nem Bp.közelében laksz. Nekem volt egy időben kutyabébiszitterem. :) 5 kutyám volt és 3 évig vidékre utaztam fősulira minden héten 2-szer. Miattuk sosem aludtam lent, de hajnali 4-kor keltem, ha nem lett volna kutyaszitter, az egész utca kelt volna hajnali 5-kor, amikor leléptem otthonról, mert addig vonítottak volna utánam, míg este 7-re haza nem érek. Kutyaszitter előző este jött, ott aludt, egész nap netezett, megetette a bandát, akik nyugodtak voltak, mert volt otthon valaki és ezért még pénzt is, kaját is kapott. Egyébként egy menhelyen voltunk önkéntesek, onnan ismertem és akkor derült ki, hogy egy napon született a kutyáimmal, amikor már javában kutyaszitterkedett nálunk. Nem egy évben születtek, de egy napon.:) Mostanra nagyon megöregedtek szegénykék. Sokszor most is jól jönne egy kutyaszitter. 2 kutyámat ma pl. nem is mertem kint hagyni, annyira hideg volt, de már nagyon kis rozzantak. Sokszor haza tudok menni nap közben kiengedni őket pisilni, de nem mindig jön össze. Sajnos attól tartok, már nem sokáig lesz szükségem kutyaszitterre:( Biztos van más is olyan helyzetben, hogy szüksége van segítségre. De vidéken szerintem kevesebben vannak.
2019. márc. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hivatás szerintem már minden kutyaszerető ember fejében megfordult, aztán mindenki továbbgondolta, és fejbekólintotta a realitás. Én is elengedtem a témát tizenpár évesen, testvérem egyetem mellett Keszthelyen (pedig az se kis város) megpróbálta...volna. Mármint ha lett volna jelentkező a plakátjain hirdetett szolgáltatásra.

Ez egy olyan álommunka, ami max. Amerikában működik többmilliós városokban. Vagy olyan országokban, ahol nívósabb az állattartási kultúra, és adnak az ilyenre. De komolyan, még a hollywood-i filmekben is csak diákok űzik ezt mellékesként, mert nincs benne profit.

Azt írod 500/másfél óra (és őszintén, tényleg ez az elképzelhető legmagasabb összeg, amit ember hajlandó kifizetni ezért). Vegyük óránként ötszáznak, jó? Mert még így is nevetséges kereset. Nem hogy az áhított milliók nem jönnek össze egy hónapban, de százezer se. 10 óra meló 5000 forintért. (Diákmunkások is már a dupláját kapják.) Kicsit jobb a helyzet, ha egyszerre többet sétáltatsz, de ez nem feltétlenül életképes vagy minden esetben alkalmazható megoldás. Könnyen lehet, hogy a gazda nem menne bele ebbe, össze is kaphatnak a kutyák, antiszoc az állat, vagy más az időbeosztása a közel lakó ügyfeleknek, szakadékszerűen eltér az ebek mozgásigénye stb. Ezernyi kérdőjel. Tárgyi feltételeken kívül (szerintem az eszközigény amúgy minimális, a gazdik úgyis gondoskodnak a saját kutyáik nyakörvéről, pórázáról) fontos lenne szerződést írnotok a kuncsafttal, különös hangsúlyt fektetve a baleseti -és káreseményekre, felelősségi kérdésekre. Csak egyszer fusson ki a kutya egy autó elé, vagy tépje meg egy másik...érted úgyis.

A kiadásokat hagyjuk, anélkül is elég siralmasan hangzik.

Menj el szakemberhez, érdeklődj utána, de készülj fel a csalódásra. Bár ne kéne ezt írnom, szeretem az előremutató gondolatokat és ötletelést.

Ha van tőkéd, akkor esetleg kutyanapközi, panzió működhet, ha igény volna rá arrafelé, konkurencia pedig a láthatáron sincs. Viszont környezettanulmány nélkül ilyesmibe (rehab központba se) vágj bele, mert könnyen elbukhatsz mindent.

2019. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

A saját kutyámat se viszem el úgy sétálni, ha nincs nyugalmi állapotban. Egymást ledig nem fogják széttépni, vagy kirohanni az útra. Ha ezeket megmeri csinálni egy kutya, akkor ott nem a gazda/sétáltató a falkavezér.

Megpróbálni meglehet. Veszteni valóm nincs, mert imádok kutyákkal foglalkozni. :)

2019. márc. 14. 06:48
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy vadidegen ember ritkán lesz falkavezér. Főleg ezek a sziri-szari, divatból tartott szobakutyák között. Eszik, szarik alszik...a gazdájára se figyel oda. Az utópisztikus nagyon, hogy te egyszerre 3-4 kutyával sétálgass.
2019. márc. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha 500/alkalom, akkor éhen is halsz 2 év múlva is. Nógrádban ráadásul nem nagy a gazdagság, sokat járok arra...

Az meg a másik fele, hogy az ilyesminek (pláne arra) semmi kultúrája nincs. Ha nyugatabbra mennél az országban, ott még azt mondom reális vagy egy paneldzsungelben, ahol sok idős ember van (bár ők is inkább leviszik maguk).


Egyébként nekem 2 kutyám van (német juhász és mali), ha beteg vagyok akkor nem sétálnak, max a kertben játszunk. De sosem bíznám őket idegenre és sosem mennének el idegennel, abban meg biztos vagyok, hogy nem tekintenének falkavezérnek.

Egy yorkie/bischon vagy bármilyen más kistestű kutyát nyilván könnyebb sétáltatni, de egy kertben tartott, amúgy ritkán sétáltatott nagytestűvel nehezebb.

Mondjuk azok meg azért nem fizetnének a sétáltatásért...szóval nehéz ügy ez.

2019. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Az lenne a minimum, hogy nagyvárosban élsz, ahol a felgyorsult élet miatt még lenne némi esélyed kuncsaftokat szerezni.
2019. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
52%

Hány éves vagy?

Mi a szakmád?

Mit tanultál?

Jogsid van?

Fellépésed, kisugárzásod van?

Vállalkozói tapasztalat?

Marketing tapasztalat?


stb stb.


Az álmodozásod alapján kb. 12 éves lehetsz, felejtsd el ezt magyarországon.

Még normális kajáért se fizetnek az emberek az állataiknak, nemhogy sétáltatásért.XD

2019. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Nagyon mellé lőttél, mivel 20 éves vagyok, tele célokkal. Van jövő képem, ami nem a 60-70 éves koromig tartó munkát jelenti egy olyan helyen, amit utálok.

Rengeteg ötlet megfordult a fejemben, ez csak egy a sok közül, és igen, a marketing területén is van tapasztalatom.

Egy kicsit felbosszantott, hogy elkezdtél találgatni, hány éves vagyok, azután leírtál egy teljesen irreális számot jelen esetben.


Egyébként ezt munka mellett gondoltam eleinte. Mivel számolni én is tudok, és ti is írtátok, hogy Nógrád megyében nincs túl nagy gazdagság, ezért 1500-at nem fizetnek egy óráért. :)

Próbálkozok, gondolkozok, mert én legfeljebb 30 éves koromban úgymond "nyugdíjba" szeretnék vonulni. :D

2019. márc. 15. 07:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!