Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor ki a hibás, és mit...

Ilyenkor ki a hibás, és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az egyik szomszéd kutyája (fél év körüli) átásott a másik szomszédhoz, ahol a pitek elkapták a lábát és hatalmas ordítások közepette lerágták. A tulaj nincs otthon, a kutya gazdái nem tudtak semmit se tenni a másik oldalon.

A kutya már otthon van, nem került át teljesen, ahogy átásott, rögtön el is kapták a lábát és nem eresztették. Ott helyben amputálták kb. 20 perc alatt.

Most viszik állatorvoshoz.



2019. márc. 14. 13:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyiért feljelenthetik és megbüntethetik, akkor egy bűnöző is beáshat az udvarra, és őt fogják védeni, ha a kutyák egy kicsit megkóstolják, azért ez nagyon remélem, hogy nem így megy.
2019. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11 hallottam már ilyet, hogy szetkaptak a kutyák a betörőt saját telken belül, és még a gazda lett felelősségre vonva...
2019. márc. 15. 11:04
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Azért nem mindegy, megharapják a betévedő embert, vagy megölik.

A szomszéd kutyája nem ember a hatóságok előtt. Hiába jelentik fel a kutyák gazdáját, nem esik egyforma megítélés alá egy kutya sérülése, vagy egy emberé.

2019. márc. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy csúnyán megütheti miatta a bokáját, ha feljelenti.

Úgy ertem: Ha kiszökik a kapun és elüti az autó, nem az autós lesz a hibás.

Mindenkinek a saját felelőssége a kerítésen belül tartani a kutyáját.

2019. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%

Feljelenteni bárkit fel lehet. Az más kérdés, hogy lesz-e valami az ügyből vagy sem. Ha hozzánk bejönne egy idegen kutya, az enyém is megrágcsálná, pedig az utcán és a futtatóban is barátságos a kutyákkal.

Ugyanúgy, ahogy annak is elkapta a karját, aki megpróbált átmászni a kerítésen a "harapós kutya" tábla ellenére. Feljelentést én tettem, a betolakodó csak megpróbálkozott vele. Gondolhatod ki nyert.


Teljesen feleslegesen pattognak a gazdik, úgy kell megcsinálni a kerítést, hogy a kutya ne juthasson ki rajta. Ha pedig folyamatosan rongálja azt, akkor le kell róla szoktatni vagy felügyelet nélkül nem szabad kint hagyni.


Már látom magam előtt az újságcikket,hogy "Veszélyes pitbullok marcangolták a kiskutya lábát" pedig itt 1 veszélyesen hülye van a történetben, az idióta gazda, aki nem nevelte meg a sajátját.

2019. márc. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

De ha ezelőtt még sosem fordult elő, hogy átásott a kutya a szomszédba, akkor a gazdái honnan tudhatták volna előre, hogy ez meg fog történni?

Elvégre kölyök kutyáról beszélünk, a gazdái a házban voltak bent mikor a kutya úgy döntött, átmegy. Ezt így hogy tudták volna megakadályozni? Senki sem tudja 0-24-ben felügyelni a kutyáját.

Az úgy oké, hogy ha már előfordult 1-2 szer, és a gazdák már tudják, mire képes a kutyájuk, ezért megcsinálják a kerítést. De hogy akadályozol meg egy olyan dolgot, amiről nem tapasztaltad még, hogy megtörténhet? Érted hogy értem?

Most példa hirtelen nem jut eszembe, de az én kutyám is csinált már olyan dolgokat, amiket korábban sose néztem volna ki belőle, és nagyon meglepett. És csak az eset után tudtam bevezetni új szokásokat/óvintézkedéseket, hogy többet ne forduljon elő a dolog.

2019. márc. 17. 00:29
 17/18 anonim ***** válasza:
78%

Persze, nem tudhatták, pont akkor akar átmenni a kölyök. Viszont megtörtént, pórul járt.

Most majd megnézik a kerítést, hogy ne forduljon elő még egyszer.

De a szomszéd feljelentése teljesen felesleges.

A kölyök ezzel az erővel az utcára is kiáshatta volna magát. Elüti egy autó, akkor a gazdák az autóst fogják feljelenteni?A végeredmény ugyanaz: Nem hibás sem a szomszéd kutya-gazda, sem az autós.

2019. márc. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
63%
Értem hogy mit mondasz, de teljesen mindegy, hogy eddig átment-e vagy sem. Most igen. Innentől a gazda a hibás, akkor is, ha az ő kutyája járt rosszabbul.
2019. márc. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!