Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj lesz, ha ivartalanítom a...

Baj lesz, ha ivartalanítom a kutyát?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy kutyát egy elég jó tenyésztőtől, a szerződés magában foglalja, hogy bármilyen műtét esetén (legyen az akár ivartalanítás) jelentkeznem kell a tenyésztőnél.

Ez alapból fura volt kicsit, viszont mikor megvettem az állatot, a tenyésztő megkérdezte tőlem, hogy "Ugye nem szeretnétek ivartalanítani?". Nem tudtam mire vélni a kérdést, ezért azt mondtam, hogy még nem tudom, de természetesen ivartalanítani szeretném, mert pároztatni nem fogjuk semmiképp, és hosszútávon neki is jobb.

A kutya amúgy nagyon szép, biztosan ezért sajnálná a tenyésztő ha nem lenne utód, de én egyáltalán nem akarok, fedezni sem.

Ha eljön az idő és jelentkezek a tenyésztőnél lehet ebből konfliktus?



2019. márc. 14. 16:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért ad el a tenyésztő ivarosan kutyát hobbi célra is, mert a kutya lehet, hogy tenyész minőségű, de nincs olyan érdeklődő, aki tenyésztésre venné. Pl. születik egy alomban 6+ kan kölyök, nem feltétlenül fogja tudni a tenyész minőségűeket mind tenyésztőhöz eladni, és az is véges, ahány kutyát, pláne kant egy tenyésztő meg tud tartani."


Pont az ilyenek miatt nem lehet megfékezni a szaporítókat. Ha egy tenyésztő úgy ad el kölyköt, hogy továbbtenyésztésre szánná, akkor úgy kell megírni a szerződést. Nyilván értesíteni kell a beavatkozásokról, ha ez rögzítve van, de az nem korrekt, hogy beleszóljon az ivartalanításba, ha ezt nem kötötték ki a szerződésben. Szó elszáll, írás megmarad.


Nekem mentett kutyám van, ő ivartalanított, de ha tenyésztőtől vettem volna, ugyanúgy ivartalaníttattam volna, és olyan feltétellel nem is vennék kutyát, hogy tenyésztésbe akarják vonni. Az ilyen kutyákat olyan gazdinak kell eladni, aki az ezzel járó teendőket vállalja, és akarja is, nekem kedvencnek kell a kutya, és ahogy a kérdésből értelmezem, a kérdezőnek is. Majd ha egyszer sok szabadidőm és sok pénzem lesz, esetleg elgondolkodom a kutyatenyésztésen.

2019. márc. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!