Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kereslet lenne agancso...

Mekkora kereslet lenne agancsozásra képzett kutyákra?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy agancskeresésre ugyanúgy képeznek kutyákat, ahogy az elejtett vad felkutatására, csak nem tudom, itt nálunk is ekkora divatja van-e ennek. Szerintem ugyanolyan nehézségű lehet kutyát betanítani erre, mint akármi más felkutatására, viszont szerintem hasznos lehet, ugyanis a kutya oda is könnyedében bemegy, ahova a vad igen, az ember viszont nem, és ki tudja hozni az agancsot. Persze nem illegális agancsozás céljából, hanem hivatásos vadászoknak felajánlani a szolgálatokat.

Ilyen van Magyarországon, vagy lenne rá kereslet?



2019. márc. 24. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Semennyi.
2019. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Mivel illegális agancsot keresni.
2019. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem illegális agancsot keresni a vadásztársaságoknak és azoknak, akik az engedélyt kiváltották rá, és mint kiemeltem, nem illegális agancskeresésre lenne a kutya használva. Minden évben a vadgazdálkodás részét képzi az elhullajtott agancsok begyűjtése, mert az állományt is fel lehet mérni belőle, illetve a vadásztársaságok gazdálkodnak vele. Szóval ők használnák a kutyát úgy, ahogy a sebzett vad felkutatására használt vadászkutyát is.
2019. márc. 24. 16:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Aha
2019. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos vannak vadászkutyás oldalak a neten. Vagy vadásztársaságnak honlap. Előbbre jutnál, ha olyan oldalakon kérdeznél.
2019. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy nagy kereslet lenne rá, az agancsozás kb. 2 hónap alatt lefut. Errefelé van egy réteg, aki csak a pénzért csinálja, egy másik szenvedélyből, de emiatt egyik sem fog kutyát tartani vagy fizetni valakinek a keresésért. A hivatásos vadásznak pedig van ezer más dolga, mint hetekig csak agancsot keresni.
2019. márc. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!