Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a rendelethez?

Mit szóltok ehhez a rendelethez?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 4. 13:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
jogos! - Bámilyen állatfaj tartását bizonyos ismeretekhez kötném, az állat érdekében!
2010. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Nehéz ügy. Egyrészt jó, másrészt meg hülyeség.


Azért jó, mert sokan azért vesznek ,,harci kutyát"( hogy utálom ezt a kifejezést, olyan nincs hogy harci kutya! Csak az ostoba emberek nevelik harciassá!) hogy menők lehessenek vele, hogy kemény csávónak tűnjenek, aztán meg nevelni azt nem tudják, a kutya nem engedelmeskedik, és kész a baj.


Viszont, azért hülyeség, mert mi alapján kerül fel egy kutya erre a listára? Egy chihuahua is lehet harcias,(oké, az ember torkát nem tudja átharapni) és őrült, ha rosszul nevelik. Ennyi erővel minden fajtát fel lehetne tenni erre a listára, ami képes arra, hogy komolyan megharapjon egy embert . Vagyis, az összes közepes, nagy és óriás termetű kutyához kéne akkor kutyajogsi.


Na most a listán: rottweiler? Mint veszélyes harci kutya? Ne röhögtessenek már. Barátságos, kedves kutyus, persze csak megfelelő neveléssel. Tudom, nekünk is volt.

Meg a bullmasztiff?


Aki ezt a listát írta, látott már kutyát életében? Vagy csak rábökött ,azokra a nagytestű kutyákra, amik az ostoba gazdák miatt, néha csúnyán megharapnak valakit.

Én már pit bull kutyát is láttam már békésnek, és barátságosnak. Na és mi van a nagy testű keverékkel? Azokra nem vonatkozik?


Szóval ez a bajom ezzel ,hogy az egy dolog, hogy sok a felelőtlen gazdi, aki nem ért a kutyájához.

De jogszabály hozók sem értenek!

2010. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek vele !!!

Viszont azokat a gazdikat sajnálom akiknek nem divatból vagy arcoskodásból van esetleg amstaff-juk vagy pitt-jük. Itt ahol én lakok sajnos 1 amstaff miatt (kb 10 kutyát intézett már el és pár embert is, mégsincs rajta SOHA szájkosár és szabadon is lófrál néha:O) az összeset egy kalap alá veszik.

Sztem gyönyörűek ezek a kutyák, tekintélyparancsolóak. Semmi bajom sincs a harcikutyákkal. Nagy álmom egy boxer, ha elköltöztem itthonról lesz is :D Nagyon tetszenek a staffordshire bullterrierek is, és majdnem az összes harcikutyának titulált fajta.

Egy bajom van, de az is inkább a gazdikkal. Sok ember csak hobbiból, nagyzolásból vesz harcikutyát. Ráadásul sokan első kutyának. Azt sem tudják h mire hogyan reagálhat a kutya, azt hiszik h majd mindent magától megtanul a kutya. Nem tanítják, nem is járatják iskolába (tisztelet a kivételnek tényleg).

A vicc ebben az egészben h ahol én lakok, kb 5 perc a kutyafuttató, az említett amstaff itt lófrál állandóan és én fogom meg a 7 kg-s shih-tzu-mat??? Kérdem én h az ilyen embernek h lehet megengedni h egy ilyen erős kutyája legyen???


Elnézést kérek azoktól a gazdiktól akik tényleg szívvel-lélekkel nevelik a kutyájukat!!!

2010. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Akiteki ***** válasza:
100%
Nálunk is jó lenne. Nem csak néhány fajtára, hanem bárkinek, aki kutyát akar tartani.
2010. júl. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Sztem jó dolog, csak sokkal jobb lenne ha ingyenes lenne.
2010. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen szerintem nálunk is jól jönne egy ilyen rendelet. Egyet értek, hogy jogsi kell bizonyos fajtákra amik könnyebben agresszívvá válnak ha nem megfelelő kezekben van. Nem minden nagy testű kutya tartozik ide mert persze például egy labradort és egy rottweilert nem lehet egy kalap alá venni. Viszont nagyon sajnálom azokat a gazdikat akik rendesen nevelik vagy ha tudják, hogy egyedül nem megy akkor veszik a fáradtságot és elmennek vele kutyasuliba.
2010. júl. 4. 13:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszont, vagy mindre, minden fajtára, vagy egyikre sem. A labradornak is van foga, elég nagy testű, tud harapni is, vagyis ugyanúgy veszélyes mint bármelyik másik.
2010. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Ezek a "harcikutyák", amiket felsoroltak, szerintem nagyon barátságos fajták. A pitbull, az amstaff, a rottweiler és a bullmasztiff harcias külsejük ellenére nagyon ragaszkodóak, szeretetre méltóak, csak egy picit meg kell őket nevelni. Valamelyik előttem szóló írta, hogy sajnálja azokat, akik nem menőzésből vesznek kutyát. Nos, szeritnem pont ezért, neki nem is megpróbáltatás egy ilyen kutya nevelése, valószínűleg értenek a kutyákhoz. Igen, sajnos nem csak Ausztriában, hanem a világ legtöbb országában nem hozzáértő emberek vesznek divatból pitet, vagy staffot, és lesz belőle ügy. Ez már sajnos kezd mindennapivá válni, épp ezért jobb megelőzni az ilyen dolgokat. Nekem tetszik ez a "kutyajogsi", lehet hogy Magyarországon sem ártana bevezetni, buta emberek itt is sokan vesznek ilyen kutyákat, és baleset a vége. Egy szó, mint száz, ha az ilyen kutyákat megvevő emberek mindegyike értene a kutyákhoz, akkor ezt sem kéne bevezetni,de ha ide fajul a helyzet, akkor jobb megelőzni a bajt.
2010. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó ötlet. Aki nem menőzésből tart ilyen kutyát az úgy is megtudja nevelni sőt már meg is nevelte szóval nekik nem okoz gondot. Így viszont ki lehet "selejtezni" azokat az embereket akiknek nem való az a fajta kutya.
2010. júl. 4. 14:04
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez már volt korábban is, volt egy ikk egy kutyás újságban vagy 1-2 éve, h külföldön nem tom hol veszélyes fajták gazdi-vizsgáján voltak és arról szólt a cikk, mit kellett csinálni, ki ment át...stb.

Jó ötlet, de aki megcsinálja, utána az is ugyanúgy vadíthatja a kutyáját ha akarja.

2010. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!