Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a rendelethez?

Mit szóltok ehhez a rendelethez?

Figyelt kérdés
[link]
2010. júl. 4. 13:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyértek a jogsival, de a fajtákkal nem! Minden kutyára kéne, mert mindegyik veszélyessé válhat! Pl: van itt egy roti aki majdnem megölte a kutyáim, és van egy másik aki a legjobb barátunk. A vicc még az is hogy az "ölős" kutya az amelyik jobban ki van képezve, hallgat a gazdára (kivéve amikor verekszik), pici gyerekekkel él, míg a kedves barátságos roti egy idős nénié, akit irányít, erről ennyit.

Ja és jobb lenne ha csak valami jejképes összeget kérnének. Illetve néznék a kutya előéletét. Pl azért a világbajnok kutyát ne szólítsák már be mert szerintem elég nagy sértés egy komoly kutyástól hogy neki ilyeneket kell bizonygatni. És fontos lenne ha a kutyásoknak több joga is lenne, jobban embernek néznék őket, és ne csak kötelezettségük lenne amit sokszor be se lehet tartani (pl nincs kutyafuttató, szemetes). Ez bonyolult dolog.

2010. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 timido ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet! Bevezettetném.

Csak azoknak az embereknek fájna ez a rendelet, akik nemképesek megnevelni a kutyájukat... És akkor legalább nem is tarthatnának. Az meghogy csak " harcikutyáknak ".. hülyeség... Egy kis elkényeztetett palotapincsi, yorkshire vagy csivava is képes olyanokat harapni. Na meg a német dog? Ha nincs megnevelve nagyobbat harap mint egy roti. Ráadásul nem is olyan régen ahogy sétáltam kint, láttam egy Dobermant és olyan kis visszahúzódó volt, és leste a gazdája összes szavát..

2010. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy elég baj, hogy egy cikkben sincs leírva, melyik 13 kutyáról van szó.( és mi van ezek keverék változataival?)


Egy helyen találtam eddig leírást róla:

Bullterrier, Staffordshire Bullterrier, American Staffordshire Terrier, Mastino Napoletano, Mastin Espanol, Fila Brasileiro, Mastiff, Bullmastiff, Tosa Inu, Pitbullterrier, Rottweiler, Dogo Argentino


Hát...jó nagy ostobaság ez a lista. A legtöbb rajta, kimondottan barátságos a gyerekekkel, a családdal.


Amint előbb is mondtam, a kutyajogsi jó ötlet, csak ez a lista...ez az ami bosszantó ostobaság. Mégis milyen szakértők találták ezt ki? Galambászok? Biztos nem kutyaszakértők.

2010. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát Mo-on először ott kéne kezdeni a dolgot , hogy az állatkínzást komolyan vegyék az emberek és egy állatrendőrséget felállítani(akik ellenőrzik az ilyesmit) , és ha ezt már meglenne akkor jöhetnének az ilyen-olyan rendeletek.Ha ingyenes lenne ez a "jogsi" , akkor a normális gazdiknak nem lenne különösen megerőltető , de akik meg csak divatból vennék a kutyát , azokat meg elgondolkoztatná hogy megéri-e.mo-on nem hinném hogy van akkora összetartás és együttműködés a rendőrök és az állatorvosok között mint odakint.


" egy olyan hirdetést jelentettek meg nemrég, amin egy pitbull kölyök ül egy labrador mellett, egy sárga csillaggal a mellkasán, aminek a közepébe a "Rossz" szót írták"

Na és ebben is van valami , egy nj vagy egy nagytestű kutya (dog , bernáthegyi stb) is tud ugyan olyan veszélyes lenni mint egy pit vagy akármelyik "harci kutya".Kicsit diszkriminatívnak találom ezt a dolgot....

2010. júl. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a lista... gyönyörű.

Biztos vannak egyedek akik idióták ill. inkább az agyatlan gazdáik akik nem nevelik meg őket.

DE ezek alapján akkor mi van a Cane Corso-val, Boxer-rel, Németjuhásszal? Vagy a németjuhász az csak okos és szófogadó munkakutya lehet?

Nagyon szerencsésnek érzem magam h minden nap különböző kutyák között lehetek és meg is figyelhetem a viselkedésüket, így tisztában vagyok dolgokkal, de akik ezt összeállították tuti h csak az ebneveldén láttak ilyen kutyákat xD

Amúgy engem is harapott már meg mini yorki :O és majdnem sikítottam úgy eltalálta a gyenge pontot :$

2010. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban már 2006 óta kutyajogsi köteles a kutyatartás. És minden fajtánál. Sőt, rágcsálókat és hasonló kisebb állatokat, csak párban szabad tartani, mert társas lény.
2010. júl. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem azért kellene jogsi, mert veszélyes lehet egy kutya, hanem azért mert a gazda lehet veszélyes a kutyára.

Mikor fogalma sincs, hogy orvoshoz kell vinni, nem itt érdeklődni, hogy mit csináljon az ájult vagy vért hányó kutyával. Vagy moslékkal eteti és csodálkozik, hogy folyton beteg. Láncra kötve tartja, sebekkel teli a nyaka, 10 évesen még elleti minden évben, vagy ivartalanítás helyett itt kérdezgeti, hogy mit csináljon a frissen szült kutyával.

Na ezekért kellene jogsi a kutyákhoz. Nem azért, mert néha harapnak. Kisebb az előfordulási aránya, mint az összes többi problémának.

2010. júl. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
38%

Tényleg jó lenne nekünk is, de mi van azokkal aki pl. 13 éves mint én? Nekem 1 staffim és egy keverékem van. A keverék border collie-palota pincsi keverék, és ő sokkal vadabb mint a staffim. Nekem nem menőzésből van staffim, hanem azért, mert ha nem vittük volna haza,akkor most nem lenne itt, mert elaltatta volna a kedves gazdi azért, mert a legselejtesebb kutya volt az alomban. Annyira ragaszkodó kutya. Imádom... de tényleg rájuk fér a nevelés. Barátnőm azért nem meri megsimatni (najóó kicsikorában megharapta egy dobberman), mert mikor bementem rámugrott és játszottunk.Nagyon fél az emberektől, vagyis azoktól, akikben látja hogy nem jók.Nem közvetlen minden egyes emberrel.

Szóval a lényegre visszatére...2 kutyám van, 13 éves vagyok. Én is tegyem le a vizsgát, mikor még be sem töltöttem a 18-at, vagy ez úgy lenne, hogy bárki leteheti?

(Ezt úgy értem, hogy ha nálunk is lenne ilyen törvény.)

Amúgy tényleg akkor már minden kutyára értsük ezt a törvényt, nem pedig úgy, hogy jajjj, a labrador az soha nem bántana senkit. az én kutyám sem, mégis mindig leszólnak, hogy rakjuk fel a szájkosarat (a kutya 6 hónapos) , meg hogy közveszélyes, és ne vigyük sétálni. Ő él a kutyával? Tudja hogy milyen? NEM. akkor mit szól bele?

De amúgy nem sokat tudok tenni a harcikutyákért, de csináltam egy honlapot, igaz hogy másolat kicsit, mert a név nem az enyém... De ha betölteném a 18at akkor már a jogaiékért harcolnék...

ha nem vagyok 18 nem tehetem le?Akkor mi van ,anyáméknak kell?XD mert anyám semmit nem tud a kutyáról mondani, pl. Mit eszik? Harapott már meg embert? iylenekre nem tudná....sőt, ha a nevét kérdezik, még szerintem azt sem. Bár tudná, attó függ. A staffinak ő adta a nevet, meg a keverékünknek meg közösen, de én nevelem Pöcköt (kev.) majdnem 7 éve,Tódit (staff) meg 1 majd...xD

amúgy attól hogy 13 vagyok, tudom fegyelmezni a kutyát. Elfogad mindkettő falkavezérnek.Vannak gondjaim veük, de eddig meg tudtam oldani mindet...

Szóval nem értem...a törvényt ha kortól függő.Mert az oltási könyveikbe is az én nevem van irva.

www..dog.blogger.hu (oldalam)

www.amstaffrescue.com (oldal)

2010. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én egyetértek vele. És azzal is, hogy vannak veszélyesebb kutyák, mint mások. Ezekkel pont a leendő gazdiknak kellene tisztában lenniük. A lista lehet, hogy nem pontosan fedi a valóságot, de azért egy irányt megmutat.

Azzal a válasszal is egyetértek, hogy a kutyajogsinak nem annyira a nevelésről kellene szólnia, hanem olyan alap dolgokról, hogy mikor kell orvoshoz vinni egy kutyát, hogy hogy kell etetni, itatni, mennyi a mozgásigénye. Tehát inkább a kutyák érdekében kellene egyfajta felvilágosításként alkalmazni, és akkor minden kutyára. A veszélyes kutyákat viszont elküldeném egy engedelmességi tanfolyamra, de ez más lenne, mint a kutyajogsi.

2010. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy veszélyesebb kutya. Veszélyes gazdák vannak csak. Miféle engedelmességi tanfolyam? A gazdának kell megtanítania engedelmességre. Ha nem megy, akkor nem való neki kutya.


Inkább a gazdákat kell engedelmességi tanfolyamra küldeni.

2010. júl. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!