Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fogja ezt megélni a kutya?

Hogyan fogja ezt megélni a kutya?

Figyelt kérdés
Tegnap láttam egy hirdetést egy keverék kiskutyáról, akinek meghalt az anyukája. Szegényke eléggé csúnyácska, ezért (gondoloim ezért) senki sem akarja örökbe fogadni már lassan két hete, a menhelyen pedig nincs hely neki, ezért nem tudják, hogy mit kezdjenek vele. Édesanyámmal élek együtt és van egy két éves spánielünk, aki eredetileg az én kutyám lenne, de mikor hozzán került egy betegség miatt majdnem két hónapot a kórházban kellett töltenem és így nem tudtam vele foglalkozni, és nem is kedvel annyira. Persze örül, ha hazajövök, és néha-néha bejön a szobámba és szétnéz, de főleg anyukámmal szeret lenni. Szeretnénk segíteni a kiskutyán, viszont attól félek, hogy a mostani kutyánknak rosszul esne, hogy "lecserélem" őt. Nem tudom, mennyire fejlett az érzelmi intelligenciájuk a kutyáknak, az is lehet, hogy nem is foglalkozna vele, és örülne, hogy új eb áll a házhoz... Szerintetek be merjem vállalni, nem fogom megbántani vele?
2019. ápr. 1. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Vigyétek el a kutyátokat és egy közös séta keretében nézzétek meg hogyan reagál rá. Hidd el, hogy a kutyátok jobban meg fogja tudni ítélni az ismeretlen kutyát, mint ti. Ha ellenszenves viselkedést vált ki benne, akkor inkább hagyjátok.
2019. ápr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

a kutyák természetes közegben csoportban élnek


ha új kutya jön akkor - normális esetben - nem úgy éli meg hogy "lecserélted" hanem csak nő a "falka"

2019. ápr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

A kutyáknak elég magas az érzelmi intelligenciájuk :D.

Ha odakerül az új kutya, a régivel is foglalkozni kell majd, megsimogatni, stb. hogy érezze, hogy ő is fontos. Mintha neked kistestvéred születne, és elvárnád, hogy azért anyád hozzád is szóljon néha egy jó szót.

Lényeg, hogy ha jön új kutya, akkor előtte nézz utána az összeszoktatásnak, pl. youtube videók formájában, illetve guglin normális oldalakon olvass utána (nem tudom van-e magyarul ilyen).

2019. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Ja, amúgy kölyköt biztos jobban elfogad egy felnőtt kutya, mintha szintén felnőtt kutyát hoznál.
2019. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kutya falkában élő állat.Te csak egy falka tag vagy neki ahogy az anyukád is,nem úgy tekint rád mint ahogy azt te gondolod.Nem fogja úgy érezni,hogy lecseréled.Azt fogja érezni,hogy bővítettétek a falkát egy taggal. :D

Spániel,tehát nem igazán lesz gond a kölyök elfogadással.Nagyon toleráns és nagy szívvel rendelkező ebek.


A féltékenység már más tészta,ha a kölyökkel fogsz foglalkozni akkor oda fogja tolni a képét,hogy hé,engem se felejts el azért.

De..úgy ennyi.Macskákkal vagy nagy testű kan kutyákkal szokott gond lenni új család tagnál.

2019. aug. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy elöttem is irták.

És annyival kiegészitve, hogy :

Nem tudom milyen nemüek az ebek, de szuka-szuka a legjobb párositás a legtöbb ilyen esetbe ( ők fogadják el egymást talán a legjobban, ha csak nem nagyon domináns szuka).Ha szuka kutyusod van, és kan a kicsi akkor amig nagyobb (1-2 éves,) nem lessz a kicsi gyakran előfordulhat hogy meg akarja hágni a szukát, amit ő nyilván nem fog hagyni szoval ebből lehetnek gyakrabban civakodások, de összességébe ez sem egy vészes páros. De én legalább a kant ivartalanitanám. Ha viszont kanod van és szuka a kicsi akkor szintén lehetnek gondok. A kanok általában területvédőbbek, és nehezebben tűrik ha a kölyök folyton a nyakukba lóg. Amikor megunja a kicsit, a kan durvábban fogja helyre rakni a szukát mint forditva. Kevessebb lehet a helyre rakás (mint forditva), mert a szuka nem akarja annyira átvenni a vezető szerepet mint a kan. Megpróbálják de hamar letesznek róla, kivéve ha a kan 10 a szuka 40 kilós lessz. Szoval itt durvábbak szoktak lenni a viták, de ha nincs nagy méret külömbség akkor hamar abba hagyják a csatázást. De itt is ivartalanitanám legalább az eggyiküket, mert a meghágás itt is fenn ál, és ha akaratos a kan akkor addig fogja csinálni amig vagy nem pározhatnak, vagy a szuka durván elveri.

A kan - kan a legrosszab párositás. Általában itt a legnehezzebb az összeszoktatás. Álandóak lesznek a dominancia harcok, és a verekedések is. A kankutyák más kanokkal szemben területvédőbbek mint a szukákákkal. Igy a kicsit lehet betolakodonak fogka nézni és ki akarja majd üzni, terorrba fogja tartani. És amit a kicsi ivarérett lessz a kezdeti harcok, még durvábbak (gyakran sérüléssel járnak) és gyakoribbak lessznek. Nyilván összeszoktathatóak de joval nehezzebb mint a többi esetbe. Az ivartalanitást itt én mind a kettőjüknél megcsinálnám. Mert a párzásért való harc nagyon csúnyán tud végződni. És az ilyenkor nem megoldás hogy külön elzárjuk őket amig a szuka tüzel, mert után simán egymásnak ugranak.


Ezeket mindenképp vedd figyelembe. Sok civakodás és harc elkerülhető, céltudatos neveléssel, de a dominanci harc az negmarad, csak valamit enyhülni fog. Viszont ha kan az eggyik kutyus, lehet hogyha odakerül a kicsi akkor megprobálják (mind a spániel, mind az uj kicsi) átvenni a falkavezér szerepét. Beszéld meg anyukáddal melyikőtök lessz a "falkavezér". Mindig ő megy ki elsőnek az ajtón, sétánál nem előzik meg, ő eszik elösször, rá nem ugrálhatnak fel, csak akkor üdvözlik ha ő is megengedi, bármelyik játékot elveheti a kutyátólmorgás nélkül stb.


Ezek fontosak! De ezeket tapasztalatok és általánosság alapján irtam.

2019. aug. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert!

Egy kutyakiképző a rendörségtől

(az előző voltam)

2019. aug. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! :)
2019. aug. 6. 05:16
 9/9 anonim ***** válasza:
66%
Miért emelted ki a kérdést?
2021. febr. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!