Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Cesar szerint fojtóval láb...

Ha Cesar szerint fojtóval láb mellett kell struktúrált módon kutyát sétáltatni, akkor hogyan játsszon/ismerkedjen a kutya?

Figyelt kérdés
Én 8 méteres flexivel szoktam sétáltatni a kutyámat. Bár sosem megyünk belvárosba, ahol nincs zöld, mindig parkos, füves városi részeken megyünk, azért ott is van forgalom, járókelők. A kutyám alapvetően normálisan sétál(előttem max 4 méterrel, be fűbe, jelölget, szimatol, mint egy átlagos flexi pórázos kutya), de ha más kutya jön szembe, akkor mindig lelapul úgy, hogy a feneke fent és ugrálva megy felé, szóval játszana. Ilyen esetben, ha mondjuk láb mellett sétáltatnám, akkor is vissza kéne fognom? De az nem rossz neki, ha nem ismerkedhet, játszhat más kutyákkal?
2019. ápr. 2. 13:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Külön kell vàlasztani szerintem azt, mikor fegyelmezés van, pòràzfegyelemmel, parancszavakkal és azt, hogy mikor van séta. Nàlam ezt még egy agàr is meg tudta tanulni, hogy amikor fegyelmezős a téma, akkor ràm kell figyelnie. De. Ennek megvan a maga ideje. Séta az séta, nem kérek fegyelmezőt, vasszigorral. Kultùràltan, làbam mellett jön, szaglàszhat, de engem nem ràngathat, màsik kutyàhoz nem rongyolhat oda, tiltàsra figyelnie kell. Akàrcsak a behìvàsra de asszem ez alap.
2019. ápr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a séta arról szól, hogy mozogjon kicsit, és szaglászhat is közben.

Nem flexivel, mert azt utálom. Sima 2 méteressel. Nem mehet jóval előrébb nálam, de nem is akar. Vagy mellettem van, vagy lemarad mögöttem (pl. szaglászni). Ahogy a járdán megyünk, csak oldalra a fűbe szoktam beengedni szaglászni.

Én nem vagyok a híve annak a folyamatos fegyelmezett sétának ahol nem lehet szaglászni, de lehet hogy ez csak azért van így, mert az én kutyám amúgy sem szívesen mozog már, neki a szaglászás a séta fő lényege, szóval ha jönne egy Cesar féle alak és még ezt is elvenné tőle...

2019. ápr. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet, hogy Cesar azért találta ki ezt a fajta sétát, mert Ő általában minimum 6 kutyával sétál. Gondoljatok bele szaglászós sétát vinné, a 6 kutya meg 6 felé húzná. Így oké. De Ti alapból amikor random kutyát sétáltattok hányszor láttok Cesar-féle pórázfegyelem sétáltatót? Mert sztem senki nem nagyon viszi, jó itt néhányan írták, de alapból nem ez a módi. Vagyis én sose látok ilyet. Sokan viszik láb mellett a kutyát, de mindenki beengedi a fűbe szaglászni meg jelölgetni a kutyát, aztán vissza láb mellé és mennek tovább, vagy a kutyának végig a fűben van az orra és szépen sétál de akkor is a gazda mellett, csak kicsit beljebb.
2019. ápr. 3. 12:07
 14/19 anonim ***** válasza:

Flexit eleve nem használok. Veszélyes, megbízhatatlan és nem tudod a kutyát irányítani vele. Semmire sem jó.


5 kutyát sétáltatok egyszerre, a pórázfegyelem arra jó, hogy tudják a kutyák, hogy nem húzunk előre, nem rohanunk oda ismeretlen kutyákhoz, szépen lassan odasétálunk, és megkérdezi a gazdi hogy szabad-e, akkor póráz lecsat és játszhatnak. Pórázzal, pláne flexivel NEM játszunk.

2019. ápr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nálam tökéletesen működik, nem veszélyes, ha előre is van vissza tudom hívni és megáll, ha azt mondom neki. "Semmire sem jó", de. Arra igen, hogy a kutyának nagyobb legyen a mozgástere, de mégis az irányításod alatt legyen. Tökéletesen meg lehet tanítani neki a behívást és egyebet, mert mégse teljesen korlátlanul van, ha baj lenne.
2019. ápr. 3. 14:30
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a flexi látszatfegyelmet csinál (tisztelet a kivételnek, mert persze van, csak fehér holló). Az hiszi a gazda, hogy megy a behívás, azt hiszi van pórázfegyelem, azt hisz nem húz a kutya. Aztán erről a kutyáról kerüljön le egy réten vagy erdőben a flexi...ahogy megérzi hogy nincs ott a flexi, behívhatatlan. Vagy csak kerüljön rá egy rendes 1,2 méteres póráz, ahol a kutya azt hiszi, hogy még mindig 5 métere van, és húz mint a nyavaja. Véleményem szerint a flexi a kutyakiképzés rákfenéje, csak abban az esetben nem ön és közveszélyes vele egy kutya, ha úgy-egyébként jól képzett, és csak mondjuk betegség miatt nem futhat egy ideig, tehát korlátozni kell. Akkor van létjogosultsága, máskor nincs.
2019. ápr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

És a retriever avagy kombinált pórázról mi a véleményetek?

Vagy Ti mit használtok? És mennyit sétáltok így célzottan Cesar-módra, amikor CSAK séta van? És azon kívül mennyi ideig van szabadon?

2019. ápr. 3. 16:05
 18/19 anonim ***** válasza:

A retriever póráz teljesen rendben van, kihúzni semmi esetre sem tudja magát belőle a kutya, és fix hosszúságú.

Én is azt csinálom, amit írtak itt páran: városban ha megyünk A-ból B-be, akkor láb mellett pórázfegyelemben, ha épp olyan kedvünk van hogy csak a házak közt sétálgatunk futtatós bandázás előtt vagy után, akkor a dolgát elvégezheti és szaglászhat is, de az én tempómban kell jönnie, nem gyorsítok és nem is lassítok. Réten, erdőn-mezőn póráz nélkül van, de hogy ne csak agyahagyott rohangászás legyen belőle, rendszeresen be van hívva lábhoz, ahonnan vagy azonnal kioldom és mehet rohanni, vagy egy pár métert fegyelmezetten jönnie kell láb mellett.

Pont múltkor történt, hogy kint voltunk egy erdőben, szembe jött egy anyuka tizen-éves lányával és egy messziről a flexi végén acsargó westivel. Lábhoz hívtam a kutyám, és úgy sétáltunk el a trió mellett. Majd amikir lehagytuk őket, elküldtem a kutyám rohanni. Erre hallom az ámuldozó anyuka beszélgetését a lányával, hogy ő nem is képzelte volna, hogy ilyen lehetséges, hogy egy 3-4x akkora kutya fegyelemben el tud menni az ő méregzsákuk mellett...

Azt azért hozzátenném, hogy sok munkánk van a kutyámmal a simulékony együttélésben, egy kimondottan domináns munkakutyáról beszélünk, akit kölyök kora óta arra tanítottam, hogy akkor sem darálhatja le a másikat, ha az idegbeteg, és megérdemelne egy helyrerakást. Ehhez sok kutyasuli és következetes szabályrendszer kellett, de maximálisan megéri.

2019. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A flexit én sem bírom, mert tényleg nincs irányítás alatt a kutya. Veszélyes.

Én folyton attól rettegek mikor így sétáltatott kutyákat látok, hogy kiszalad az útra. A gazdi persze nyugodt, mert "a kutya nem hülye", meg "tudja hogy nem szabad", stb. De közben meg 5 méterrel előtte megy a kutya a fűben, és ha meglátna pl. macskát az út túloldalán, és utána iramodna? Azonnal szalad ki az autók közé. És semmit sem tudsz csinálni. Hiába fékezed be a flexit, előre ugyan már nem tud menni tovább, de oldalt, srégen simán.

2019. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!