Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kialakult gazdaképet meg...

A kialakult gazdaképet meg lehet változtatni a kutyában?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves golden retrieverem. Nagyon okos kutyus, 3 hónapos kora óta viszem kutyaoviba és mostmár suliba is, ott én foglalkozom vele. Nagyon igényli a foglalkozás és a tanítást, igyekszem minél többet vele lenni, de mostanában rengeteget kell tanulnom sajnos, így anyukám szokott egyre többet vele foglalkozni. Reggelente ő eteti, elviszi sétálni, vele van egész nap, én meg a suli miatt otthon sem vagyok ilyenkor. Azt vettem észre hogy kicsit kezd hozzá jobban kötődni a kutya, jobban keresi a társaságát.

Tudom hogy többet kéne vele lennem, tényleg igyekszem, de az iskola is nagyon fontos most. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire rögződik be a kutyának hogy anyukám a gazdája, mennyire lehet ezt később megváltoztatni, vagy lehet e egyáltalán?


2019. ápr. 2. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet számtalanszor, de anyukadat is nagyon fogja szeretni
2019. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron egy kollégám kutyáját gondoztam két hétig a saját kertjükben.

Két hét után, mikor hazajött, én is ott voltam, és este tőlem várta a kaját, körülöttem lebzselt az etetési idő közeledtével.

Aztán persze hamar visszaszokott a régi kerékvágásba.

2019. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hovarju ***** válasza:

Igen, meg. De ne bánt, hogy anyukáddal is jól érzi magát. Nem lehetsz mindig mellette. Ettől még ugyanúgy fog szeretni.


Én szándékosan úgy neveltem a kutyámat, hogy az anyukámnak is szót fogadjon. Nagy megnyugvást jelent, ha tudom, hogy van egy hely, ahol jól érzi magát nélkülem is és nem kell aggódni érte.


Kölyök korában és még most is én hordtam kutyasuliba és foglalkozásokra, az anyukám főleg otthon jár vele sétálni. Mindkettőnket nagyon szeret.

2019. ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet változtatni, de emiatt ne hanyagold el a sulit. Az nem baj, ha másra is hallgat a családból, sőt. Nálunk apám azzal nyerte meg a kutyámat, hogy adott neki egy jókora velős csontot egyszer, mikor a szüleimnél voltam a kutyával. Azelőtt megmorogta a szüleimet, most már tőlük is kéri a simogatást.
2019. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szintén golden reti, hasonló szitu: fél éves kora után egyetemre mentem.

Én azt vettem észre, hogy bàr imádta anyámat amiatt, hogy ő volt vele többet, de nem veszett el az "ázsióm". Rám mindig is jobban hallgatott, vagy hogy mondjam.

Anyám lett az "anyuci", tudod, amolyan mamapicikutyája módon, akit imádott és ajnározott, de a kvázi falkavezér én maradtam, ha mindketten voltunk vele valahol, mindig én voltam a főnök, rám figyelt, hozzám jött - még annak ellenére is, hogy egyetemen végül koleszban kötöttem ki, vagyis a fiatal éveiben szinte csak anyámmal élt.

2019. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, megnyugtatóak:)
2019. ápr. 2. 16:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiatal is a kutya, ráadásul golden, ők pedig általában nem "egygazdásak". Úgyhogy ha többet foglalkozol vele, téged is a gazdájának fog nagy eséllyel tekinteni. A sajátunk például mindenkivel kicsit máshogy viselkedett, de legalább 4 embernek tisztességesen szót fogadott a családban és mindenkit szeretett.
2019. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!