Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fenyegetés. Mit lehet tenni?!

Fenyegetés. Mit lehet tenni?!

Figyelt kérdés

Adott egy "alja" nép a faluban.Többször kirohantak már a kutyáik ránk,de szemet hunytunk felette.De hétvégén a gyerekeik kint voltak az egyik kutyájukkal aki egyébként 1-2 méteres láncon él.Én és a tesóm sétáltatuk a kutyáinkat.Tesóm egy nagytestűvel volt én egy törpe tacsival.Az ő kutyájuk póráz nélkül volt és odarohant és elkezdte ugatni a kutyáinkat.A mieink is elkezdtek ugatni de le állítottuk őket csak a mi kutyáink megakartak védeni minket,mert oda-oda kapot az a kutya.A gyerekek próbálták visszahívni,de sikertelen volt.Aztán mondtuk nekik rakják pórázra és ha ez mégegyszer előfordul akkor szólunk a jegyzőnek,rendőrségnek vahy bármely állatvédelmi szervezetnek elvégre az összes kutyájuk van vagy 4-5 apró láncon él koszosan,betegen.

Oké a kislány megértette aztán gondolom én ezt elmondta ennek-annak.Ma sétálunk és odajön egy lány egy csapattal aki szintén kegyetlenül tartja a kutyáit,hogy mi az,hogy mi megfenyegetünk egy 8 éves kislányt.Erre elmondtuk neki mi hogy volt dehát az fenyegetés.Erre mondtuk simán elveszik az összes kutyát,mert nem mi lennék az egyetlen panaszkodók sem és a lánc miatt is.De hát ez nem igaz a kutyát szabad láncon tartani.Erre én az tilos.Erre ő mért ti mivel sétáltatjátok a kutyákat.Mondjuk pórázzal.Ő meg erre hát akkor meg ugyanaz mint a lánc.Na itt kiakadtam és megfordultam és leléptem mert ennyire hogy lehet valaki hülye?Aztán utánunk kiabálták na majd akkor elkapatunk valakikkel és jól elintéznek.Meghogy forduljon ki a szemünk ezek pont nem érdekeltek meg tudom védeni magam....

De aztán elkezdte a kutyáimat fenyegetni.....na itt kicsapta a biztosítékot.Azt mondja haljanak éhen a kutyáid.

4 kutyám van és félek egyenesen rettegek,hogy bántja őket.Lelőveti,megmérgezi stb.

Nem tudom őket hová tenni kint vannak az udvaron a tacsi van bent de ő is sokat van kint és ha bármi bajuk esik?én azt sosem bocsájtom meg magamnak.

Az ételt megtagadják de ha nem vagyok ott tuti esznek ha bedobnak nekik valami mérgezett falatot.


Mit csináljak?a gyerekekkel nem lehet beszélni majd megpróbálok a szülőkkel,de nem tudom ők milyenek.


Én a kislány semmivel sem fenyegettem meg csak annyit mondtam ilyen mégegyszer ne legyen,mert el veszik az összes kutyája.Hogy ő minek vette az más dolog.

Feljelentést ezért nem akarok tenni bár ma megfenyegettek.


2019. ápr. 2. 18:31
 1/7 anonim válasza:
21%

Figyelj a kutya láncon való tartására nem ismerek hatályos jogszabályt, de ha a te településeden ez a fajta tartásmód ellenkezik az erre vonatkozó hatályos jogszabállyal, akkor arra egész nyugodtan, sőt muszáj feljelentést tenni úgymond. Mert hát nem felel meg az előírásnak.

Csak az a baj, hogy nem tudom, hogy van e erre hatályos jogszabály, meg hogyha van is, akkor az országos, vagy csak területi.

Ennek utána lehetne pl nézni.

2019. ápr. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Én is nagyon mérges lennék, ha az én hibám miatti dühödet a gyerekem kapná, aki nem tehet az egészről.. gondolom vele szemben nagy szád volt.


Egy korrekt ember megkérte volna a kislányt, hogy hívja ki a szüleit és ott megbeszéltétek volna a dolgot normálisan.


Ilyet mondani egy nyolcévesnek kegyetlenség, akkor is, ha igaz.


Másrészt már rég fel kellett volna nyomni őket(a szüleit!), mert szerencsétlen kutyák szenvednek, mocsokban élnek egy kis láncon orvos nélkül...


Mi is kikötjük a kutyát, naponta kb 6 órát van egy 3 méteres lánccal kikötve, mikor jönnek mennek az idősek, hogy ne borítsa fel őket, illetve véletlen se szaladjon ki az utcára, mikor nyitják a kaput.


Elvileg csak 5 méteres láncon lehetne, de szeretve van, egészséges, hatalmas tere van, és drága tápot eszik, szerintem minket ezért nem nyomnak fel..


Egy méteres lánc horror, a kutya maga alá űrít gondolom.. ennyit nem ér a simogatás, a kutya érdekében kellene szólni a rendőröknek.

2019. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kutya és a gazdi ellen is hatékony a gázspray és a gázpisztoly.

Amúgy meg jelentsd a jegyzőnek és a rendőrségnek.

2019. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kislánnyal szemben nem voltam kegyetlen és nagy szám sem volt.Csupán annyit mondtam amennyit írtam,mert szoktam nekik segíteni.Régebben is játszottak az én kutyáimmal ismerem a gyerekeket és sajnálom is őket ezért sem voltam bunkó.

Még annyit mondtam neki,hogy vagy meg kell nevelni a kutyát és nem lesz ez vagy pedig másik gazdát keresni nekik,mert ez nem jó nekik.Erre azt mondta tudom le kell őt mérgezni(mármimt a kislány mondta a kutyájára)erre mondom az nem megoldás.

Szóval én nem voltam bunkó.

A kislány szülei meghát na....Olyanok amilyenek nem érek semmit sem ha szóltam volna.Nem mellesleg addig széttépte volna a tacskóm az a kutya.Szerencsére a nagy kutya megvédte.

2019. ápr. 2. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:

"rakják pórázra és ha ez még egyszer előfordul akkor szólunk a jegyzőnek,rendőrségnek"


Kutyák ugatják egymást, nálatok volt egy nagy is, ami ugatott, nagyon veszélyes helyzet eleve egy kis 8 évesnek, félti az általa szeretett állatot meg fél is a tiétektől.. Erre 2 felnőtt azt mondja neki, hogyha még egyszer ez előfordul szólnak a rendőrségnek.. A gyereknek a rendőrség is valami iszonyú dolog, főleg, hogy fogalma sincs, milyen köveetkezménye lehet ennek, féltheti a szüleit, hogy elveszik a kutyáját, hogy őt is megbüntetik..


Ez igenis inkorrekt dolog volt, bármelyik 8 éves beijedne, nem csoda, ha a rokonai kiakadtak. Ha a gyerek nem élte volna meg traumaként, nem lenne mérges ilyen sok ember ennyire. Akármilyen nemzetiségűek és buták vagy akármi, az titeket nem jogosít fel arra, hogy egy kisgyereknek ilyet mondjatok. Én tiniként is simán bőgtem volna az igazságtalanságtól, hogy ezt miért nekem mondod, meg mit jössz a rendőrséggel, meg életben egyszer fordult elő(amiről én tudok). Lehet azt sem tudta, hogy nem szabad póráz nélkül kivinni a kutyát, és szerintem arról sincs fogalma, hogy láncon sem szabad tartani(pláne ilyen röviden).


Én a helyedben átkopognék, elnézést kérnék, hogy megijesztettem a gyereket, és megkérném őket, hogy legközelebb figyeljenek a pórázra, mert lehet, hogy nem csak a kutyák fognak megsérülni egy kutyabunyóban, hanem azok is, akik épp a kutyákkal vannak, ez egy veszélyes helyzet.

2019. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Csürhével sose állunk le vitatkozni állattartási ügyekben, mert leszarják, másik, hogy ha a kölyküknek beszólsz csapatostól jönnek. Ezekre csak szimplán rá kell hívni a jegyzőt, meg a hátósági állatorvost és majd intézkednek.

Ezek után nem csodálkoznék, ha valamit tennének. Vagy lemész kutyába és bocsánatot kérsz vagy viseled a következményt, de ebből már jól nem fogsz kijönni.

2019. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Videken szep az elet :D
2019. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!