Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hallottatok már olyanról,...

Ti hallottatok már olyanról, hogy kutyakaki miatt vakult meg gyerek?

Figyelt kérdés

Egy FB poszt alatti hozzászólásban írta ezt valaki szó szerint idézve:

" Azt se hagyjuk figyelmen kívül, évente jó néhány gyerek vakul meg, mert olyan játszótér homokjában játszott, ahol "kutyabarát" gazdák hordják kedvenceiket a biológiai szükségleteik elvégzésére, kikérik maguknak, hogy összeszedjék a "végtermékeket", bele sem gondolnak, hogy milyen veszélyes."


Van kutyám, 10 éves, gyerekem is, 6 éves, és még soha életemben nem hallottam ilyenről.

Szertintetek van bármi alapja?


(nem azért mert tartok tőle, hanem mert hatalmas sületlenségnek tartom. És vajon van-e bármi alapja, kíváncsi vagyok)



#kutyakaki #gyerek vakság
2019. ápr. 3. 15:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%
Macska kakiról hallottam hogy vakságot okozhat. Gondolom ha egy férges, beteg macskáról beszélünk. Ano a játszótéren egy kissrácc megette a macskapiszkot (nem igazán engedték ki a házból a szülei, a falusi mama meg úgy gondolta hogy nem árt ha kiengedi a játsz tére), nem tudta hogy nem szabad meg enni. Amúgy jó magas, erős testalkatú férfi lett belőle és a szemének semmi baja. Szóval szerintem nem minden kaki okoz vakságot.
2019. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol lehet bélférget elkapni.

Még a baromfiktól, disznótól is, a nem megfelelően megmosott gyümölcstől (pl eper!)másik embertől, nyilvános vécé lehúzójától, kiránduláson, járművek kapaszkodójától, strandokon,... és még millió lehetőség van.

Nem kellene ezt is csak a kutyákra dimenzionálni, így is éppen elég a kutyaellenes!

2019. ápr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!