Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók! Őszintén, melyek...

Kutyatartók! Őszintén, melyek a hátrányai a kutyatarásnak?

Figyelt kérdés

Gyermekeim nagyon szeretnének kutyát, 9 és 6 évesek. Kertesházban élünk. Mindennapos téma, hogy mikor lesz kutyánk, már mi szülők is hajlunk rá, de tudjuk: nem kevés költség, főleg az állstorvos, jó minőségű tápok, minden nap kell sétáltatni, nyáron nem tudunk szállodába menni nyaralni, vagy csak horror áron, ahova kutya is jöhet, minden nap takaríthatjuk a kertet a kakitól, vihetjük kutyaiskolába, hogy jól viselkedjen, vihetjük kutyakozmetikába ha kell nyiratni, bűzmirigyet kinyomni, farkaskörmöt vágatni stb. A károkról már nem is beszélve, cipőrágás, felugrálás stb.


Van olyan, aki megbánta, hogy kutyája lett?


Miért mondja a legtöbb kutyás, hogyha elpusztul a kutyája, többé nem kell kutya, mert nagy nyűg, felelősség?


Köszönöm az őszinte válaszokat.


2019. ápr. 5. 14:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 5. 20:34
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvoshoz (jó esetben) nem kell minden hónapba menni csak mikor igény van rá. Jó minőségű tápot kap és a család ember tagjai se mekis kaján élnek. Nem minden kutyabarát szálló horror áras (nem csak a reklámozottak léteznek mer azok kutya nélkül is drágák). Igen hát jó esetbe minden nap van kaki de a csememőt naponta többször kell ellátni ilyen téren, ha meg felnő a ruhát vagy egyéb cucait kell utána szedni. Ha az ember tud kutyát nevelni nem feltétel a suli, ha kezdő akkor meg nem árt. Kozmetika bizonyos fajtáknál kell, bűz mirigy nyomás sem kell minden egyednél mer az jó esetben magától ürül, farkas köröm is tud kopni sőt bizonyos fajtáknak nincs is. A neveletlenség korrigálható és nem fog kárt okozni.

Igen van hátránya, főleg időt igényel a kutya. Pl nem rég értem haza 12óra meloból, fáj a lábam mer egész nap álltam, éhes vagyok, koszos vagyok de az az első hogy megetetem és legalább egy kicsit foglalkozom vele pedig csak az ágyamra vágyom. Viszont nem bánom mer lehet hogy ma fáradt vagyok, nyűgös vagyok de holnap a falat kaparnám ha nem vihetném sétálni, nem játszhatnék vele stb. Ez egy olyan dolog hogy az embernek sokszor a gyerekéhez nincs humorra de még se bánja hogy van csak rossz napja volt. Ezért van az hogy akinek teher az ne vállaljabe. Aki meg önként és dalolva vállalta annak csak a rossz napjain lesz teher.

2019. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Elszor is olyan kityat kell hazavinni, amelyiknek nem kell kutyakozmetikus, amelyiknek viszonylag keves a tenyesztes miatt ismert betegsege, kistestu (ne egyen sokat).

Az allatorvost nehogy mar sajnald egy allattol, vagy magadtol is sajnalod az orvosi ellatast betegseg eseten? Ok fizetni kell de a kolyokkori oltasok utan evi egyszer eleg vele eljarni ismetlo.oltasokra, feregtelenitesre.


Amit viszont nem nagyon irtal, de en kutyatarto csaladba bekerulve irtozatosan nagy hatranynak erzek: ha nem jolnevelt a kutyad (kolyokkutyaval elejen sokat kell foglalkozni de ha egybol kovetkezetesen tanitod, egy par honap kutyasulit megcsinalsz vele, akkor tok okes) es jol szocializalt (nem tamad idegenekre), akkor is minden nap legalabbegyszer seta. Azaz nem utazhatsz el egy teljes napra sehova nelkule vagy anelkul, hogy ne biznad ra masra.

Azaz ugyanolyan kotottseg mintha szulnel meg egy gyereket es azt se hagyhatod magara napokig stb.

A nyaralas csak kisebb testu es jol.nevelt kutyaval johet szoba. A lenyeg hogy nem haraphat, tamadhat masokra, ott is idoben kell sealtatnod, meg kell tanlna nyugton ulni stb.

Kertes hazban egyszerubb kicsit elutazol.egy hetre de van ismeros aki eljar mindennap megetetni az ok es foglalkozik is kicit vele. Mert a kutya nem olyan mint a macska hogy elvan egyedul is par napot. Unatkozni kezd es meghilyul.


Ami ha lakasba is bemehet oriasi hatrany: takaritas. Minden szoros lesz a ruhaid, a konyhad, az eteled, es a gyerekeknek akezmosast nagyon el kell magyrazni...porszicozhatsz, folmoshatsz a szor ottmarad, a mosogepedben a reggeli kavedban mindenhol ott lesz.

Ha te nem akarsz akkor ne engedj a gyerkeid unszolasanak. Mondd meg nekik, ha mar egyedul eltek es elkoltoztok itthonrol lehet kutyatok, addig viszont valasszatok mas allatot es javasolj inkabb tegerimalacot, patkanyt, egeret, degut horcsogot, akvaiumot halakkal.


Egy kutya taadasul 8-14 evig el es a gyerekeid lesznek kamaszok is, amikor hirtelen szegeny oreg kutyajuk mar nem is lesz olyan fontos es majd mindent te csialhatsz a kutyaval ok meg azt se mondjak neked kosz.


Az en szuleim elmondtak ertelmesen kicsikem lehet kutyad, akkor ha majd te tudsz rola egyedul gondoskodni, tudod fizetni az eteteset, vele tudsz lenni este es reggel es mar onallo eletet elsz.

2019. ápr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem bántam meg, hogy lett kutyám és jelenleg az a terv, hogy nem lesz az életemben kutya nélküli időszak, mert függő lettem, imádom :)

Kettő van, 8 és 11 évesek kölyök koruk óta nálam vannak és 10 voltam, mikor az idősebbet kaptam. Kozmetikusnál még sose voltunk, csak pár fajtának kötelező kifejezetten, a többinek meg felesleges...

Az első kintinek indult, ő csak pár cipőt lopott el és egyszer kipakolta a kukát :P a második már rögtön benti lett, ő telepisil/kakilt egy szőnyeget, picit megrágta a kanapé szélét és szétkaparta mindkét oldalról a bejárati ajtót(lassúak voltunk...) Néha betegek lesznek és több 10ezer forintot adok át a dokinak...Ja, meg hullik a szőrük, főleg az egyiknek, pont beleválasztottunk a fajtába, mert emiatt a többi fajta-gazdi is panaszkodik.


Na, ezek voltak a rosszak, de van ám egy csomó jó dolog is a kutyatartásban. Iszonyú értelmesek, nagyon tudnak szeretni, egy picit olyanok, mint egy személyi edző és puhák :). Ahova csak lehet, viszem őket magammal, a velencei és balatoni sátorozások alkalmával én vagyok az egyetlen, aki nem fázik éjszakánként és nem betegszik meg a kirándulás végére. Meg úgy összességében szeretem, hogy tudom, hogy ő ottvan mellettem, megnyugtatja az embert. (az utolsó mondtat olyan lett, mintha totál antiszoc lennék...)


Nyaralásra pedig nem muszály magatokkal vinni, ha a család, barátok nem tudnak átugrani kicserélni a vizét meg megetetni, napi 1500-2000 Ft-ért lehet már jó kutyapanziókat találni.

2019. ápr. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Pénzbe kerül, kell lennie tartaléknak, mert a kutyának nincs TB, ha hirtelen baja van, azonnal vinni kell dokihoz és az állatorvosi vizit drága. Sok energia minden nap sétáltatni. Ha kölyök, akkor rengeteg idő és türelem kell hozzá. Kb. mint egy csecsemőhöz. Biztosan okoz kárt egy kiskutya. Összerág dolgokat, kikapar növényeket stb. Ez ezzel jár. Nem ér haragudni rá. Akkor sem, ha a drága bőrcipőd bánja, vagy a szép növényeid. Foglalkozni kell vele. Ha nem foglalkozol vele, idegesítő szokásai lehetnek. Ilyenkor nem ér azt mondani, hogy a kutya hülye. Mindig magadban kell keresni a hibát, ha a kutyáddal baj van.

Kutyakaki szedés, kutyaszőr mindenhol, a ruhám folyton nyálas. Mindez úgy, hogy tiaztaságmániás vagyok. Sokat takarítunk :)

Nekem kettő van. Rengeteg pénzbe kerül. Mintha kettővel több gyerekem lenne.

De soha, egy percig nem bántam meg, hogy vannak. Nem tudnék már kutya nélkül élni. Akkor sem bántam meg, amikor a vendégünk vadonatúj, drága cipőjét kiszedtem az egyiknek a szájából.

Nem érdekelnek a hátrányok. Csak az előnyét látom.

2019. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nyaralásra mi nem visszük magunkkal. Rokon, barát, végső esetben panzió.

Kisállat biztosítással megelőzhatők a hatalmas orvosi költségek.

Nagy hátránya szerintem nincs, de nem mindenkinek az életvitelébe passzol bele egy kutya.

Nyilván kötöttség, hiszen egy gondoskodásra szoruló élőlény.

2019. ápr. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nagyjából már le is írtad a hátrányait :)

Míg kölyök, majdnem olyan, mintha lenne még egy kisgyereked. Akkor még rengeteg időt, nevelést igényel. Ha sikerül jól nevelni, akkor amint felnő, kialakul a napirend is, sokkal könnyebb már vele.

Mindenképpen kötöttség. Lehet nyaralni nélküle, ha van olyan jóbarátod, családtagod, akivel otthon tudod hagyni, akit a kutya is jól ismer. (Én így szoktam megoldani.)

Volt, és jelenleg is van kutyám. A sok nehézség, probléma ellenére sem bánom, és mindig szeretném, ha lenne kutyám, míg képes vagyok ellátni.

2019. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha a gyerekeket kibirod,a kutya fellendules lesz.

En sose vagatom akutya kormet. Apartmanba jarok nyaralni olcson kutyaval.

Belvarosi lakasban lakunk a nagytestu kutyankkal.


En a gyerekvallalasrol gondolkozomigy,mint te a kutyarol :D

2019. ápr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
#7 pont ezt akartam volna linkelni én is! :D
2019. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!