Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondják, hogy szaporítótól ne...

Mondják, hogy szaporítótól ne vegyen senki kutyát. Akkor azok a kiskutyák nem érdemelnek rendes gazdát, mert rossz helyre születtek?

Figyelt kérdés
Én is rosszul csináltam, mert ilyentől vettem, de többszöri féregtelenítve volt és oltást is kapott? Nem mocsokban, hanem a házban éltek velük a kicsik. Nem sokszor szült az anya, 3 éves és abba hagyják az egészet, nehogy baja legyen.
2019. ápr. 11. 08:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
Kötelező ivartalanítással meg lehetne oldani a problémát. Időbe telne, de ha nem lehetne akárhonnan akárkinek kutyája, akkor nem lennének dugig a menhelyek se. Keverékek így is lennének, mert mindig lesznek, de azért mégse ekkora számba lennének a ki dobott, felesleges kutyák. Meg papírok, számla, szerződés nélkül nem lehetne kutyát eladni, és akkor már szaporítani se éri meg.
2019. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
92%
"Mi lenne ha hirtelen senki nem vásárolna ilyen helyről kutyát? Mi lenne a kicsikkel?" - ami a nagyokkal. Menhelyre, fajtamentőkhöz kerülnének, onnét lehetne örökbefogadni őket. Lényeg, hogy a szaporító nem kapna értük pénzt, csak így lehetne visszaszorítani ezt a tevékenységet.
2019. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
Ezt hívják szükséges rossznak. Igen, sok kölyök kerülne az utcára, mert mától kezdve senki sem venne kutyát szaporítótól, de így végre belátnák, hogy nem hoz hasznot a szaporítás és leállnak. Hosszútávon jót tenne.
2019. ápr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
29%

Kötelezö ivartalanitas.... persze, nagyon szep es jo otlet, de amig a chipet sem sikerult meg eddig kotelezove tenni, addig errol nem is szabad meg csak almodozni sem... Sajnos ez a helyzet, mi is most fogtunk be nemreg kelet-magyarorszagon egy kis 5-6 honapos kiskutyat, most kuzdok epp a szocializaciojaval, szobatisztasagaval. A verszerinti rokonaim, akik ott elnek, total kattantnak neznek, hogy en miert segitek egy kutyan, mikor annyi az arva gyerek! Hat ez van.

Sozial ez a lenyeg, hogy amig itt Ausztriaban (en is ott elek) a kutya ertek, csaladtag es megbecsulik, addig otthon, plane keleten katasztrofa a helyzet. Egy hetvegere mentunk mi is haza es rengeteg a kobor allat, de ami meg felhaboritobb, az az emberek ignoranciaja.

2019. ápr. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#11: Bár hobbikutyáknál az ivartalanítás mellett vagyok, a kötelező ivartalanítással - amellett, hogy megvalósíthatatlan - nem vagyok benne biztos, hogy jó irányba mennének a dolgok. Akiknek munka miatt van kutyájuk, inkább választják az ismerős jól dolgozó kutyáinak a kölykét (akár papírok nélkül is), mint bármilyen fajtagyőztes, megfelelő küllemű, ámde beteges és ösztönszegény kutyáét. Emellett pedig vannak olyan "tenyésztők", akik nem a kutyáik és a fajta javát nézik, trükköznek a papírokkal stb. Kötelező ivartalanítással ezeknek a száma nőne meg, ráadásul drágábban adhatnák a kölyköket, több lenne a haszon, hiszen a vetélytársakat kigolyózták. Az már inkább biológiai probléma, hogy ha csak azt a pár kutyát hagyják ivarosan, akiknél már az elején eldőlt, hogy tenyészteni akarják és a szemlén is megfelelt, akkor a genetikai változatosság a fajtán belül nagyon lecsökkenhet, nehéz lesz elkerülni a betegségek feldúsulását egy fajtán belül.

Az már az én problémám, hogy nem szeretem, ha gyereknek néznek és mindent el akarnak dönteni helyettem. Ha a tenyésztője ivartalanítási kötelezettséggel akarta volna adni a kutyámat, rákérdeztem volna, hogy ennyire rossz-e a kölyök, hogy csapás lenne a fajtára nézve? ;) Rám bízta a döntést, én döntöttem (ivartalanítás), de a döntéssel megvártam, hogy milyen kutya lesz (munkára jó, küllemre nem, egészség határeset, tenyésztésből nem zárná ki).

2019. ápr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
62%
Lehetne sok szabály. De amíg olyan egyszerű emberek vannak, mint te is, akiknek csak az a fontos, hogy mostazonnal legyen olcsó kutya, mindig lesznek szaporítók is. Ez a tény, amíg az emberek felelőtlenek és primitívek, semmi sem fog változni.
2019. ápr. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!