Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen tényleg létezik? Olyan...

Ilyen tényleg létezik? Olyan a kutyám, mint Marley?

Figyelt kérdés

A párommal lett egy labrador kiskutyánk, Denis, ai már 3 éves. Amikor kicsi volt és nem tudtam ellenállni a cuki buksijának, mindent ráhagytam, mondván, majd kinövi. Párom azzal ijesztgetett, hogy olyan lesz, mint Marley. Mondom az csak egy film és el van túlozva. De most egyre azt látom, hogy Denis(a komisz) legalább olyan rossz, mint Marley! Nevelhetetlen, így már, hogy nagy, erős, domináns és egy energiabomba. Több kiképző is volt itt, de akármit csináltak vele a kutya konkrétan körberöhögte őket! A kutyasuliban is előadta magát. Minden nap szétrámolja a lakást, megszökik, majd amikor hazatér követeli a vacsiját. Nem lehet leállítani, egyszer leszakította a szekrényajtót, ahol a kuka van. Feltépte a laminált padlót! Már mindent tönkretett legalább kétszer.

Mit tudok vele csinálni? Ha elmegyek a Cesar Millan Live-ra, Ő tud segíteni? Szerintem Ő is csődöt mondana!:D

De azért imádom ám, mielőtt azt hinnétek, hogy lemondunk majd róla. Sose bántanám és sose hagyom el, akármilyen rossz is:)


2019. ápr. 12. 22:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Akkor ne csodálkozz, ha nem hallgat rád. :) A kutyát nem emberként kell kezelni. Ha szerinted ez bántás, akkor nem értesz a kutyakhoz.
2019. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%

Utolsónak teljesen igaza van. Ő nem Marley (amúgy Marpey is csak full neveletlen volt, szapis meg idegileg gyenge), hanme Ti nem érteltek hozzá, és ezek szerint a "kiképzők" sem, akiket eddig hivtatok. Hivjatok egy normalisat, ne 2-3 ezerert, hanem az 5-6 ezres ktegoriat, es az majd meg fogja tudni nevelni.


A Cézármilán, az meg pont tudod mi? Elmondom neked, hogy egy brutálisan keménykezű kiképző, aki pontosan ugyanannyit tud, mint az összes többi kiképző a világon. A különbség annyi, higy ő rájött, hogyha becsomagolja a tök alap módszereket valami cukormázas amcsiálom szarságba, akkor a sok hülye venni fogja, mint a cukrot. És bejött neki, nézz csak magadra.


Feltűnt-e, hogy cézár annyira nagyon nagyon imád teniszezni, higy valahigy minden egyes epizodban oda van támasztva a falhoz egy teniszütő? Ha nem tunt fel, akkor nezzed meg. Nos, az van, higy azzal veri a kutyákt a kamerák mögött, errol felvetelek is kiszivarogtak.


Amugy az sem tunt fel, hogy az utolso eveadban, kb vagy az volt a megoldasa, higy kicserelte a kutyalat a sajat falkajabol egy normalis idegrendszerure, vagy elektromos nyakorvet adott ra? Elmondom neked, elektromos nyakorvvel meg a te marlikádat is meg lehet nevelni.


Szóval kedvesem, az van, hogy inkabb ne azt mantrázzad, hogy nem vagy hajlandó koabálni a kutyáddal, mikozben a cézárkát isteníted, hanem hivjal ki egy normalis kikepzot, meg miepott eluti a kutyadat egy auto a ccsavargasai soran!

2019. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
42%

Láttál már két kutyát dominancia harcban?

Nem tutujgatják egymást és nincs ugyuluputyulu de kis bolond vagy, sem ejnyebejnye.

Keményen odakapnak egymásnak, acsarkodnak, míg az erősebb győz.

A grabancfogás és a kiabálás nem állatkínzás. Nem egyenlő azzal, ha valaki vasra veri a kutyáját, vagy saját tehetetlenségében inkább felakasztja vagy útjára engedi.

Erősnek kell mutatnod magad előtte, különben semmire sem mész. Ilyen a kutyaösztöne. A kutyád nem hallott még a túltolt állatvédő maszlagról, ő még mindig ösztönlény.

Szerencséd van, hogy nem egy harciasabb fajta kutyád van, hanem labrador. Máskülönben már egy rosszul sikerült játék során is simán nektek ment volna.


Kell az a kis agresszió. Hiába ágálsz ellene. A kutyád is kiegyensúlyozottabb lesz, ha tudja hol a helye a falkában.

2019. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
De őszintén, mit csináltatok 3 éven keresztül, hogy még az alap kutyakommunikációt, a kutyád gondolkodását, "működését" sem tudtad megérteni?
2019. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején Jan Fennel könyveit kaptam kölcsönbe. Biztos van, amiben téved, de volt benne 1-2 ötlet, ami bevált. Mennyire kajás kutya? Esetleg kipróbálhatnátok, mit szólna ahhoz, ha minden falatért meg kellene dolgoznia.

Olyan biztos van, hogy egy kutyáról valakinek Marley jut az eszébe. Nem véletlenül kaptam annak idején ajándékba ezt a könyvet az egyik barátomtól, miután megismerkedett a kutyámmal. Volt alapja. :) Egyébként egy domináns golden kanról van szó, gyenge kezű voltam, ő meg a fejemre nőtt. Na, azért ennyire durva nem a volt a helyzet, mint nálatok, nem rombolt (sokat), nem szökött, csak épp tett arra magasról, hogy mit mondok. Elkezdtünk suliba járni (az elején minden nagyobb kannal balhézott), kértem és kaptam is jó tanácsokat, könyveket kölcsön, igyekeztem határozottabb és következetesebb lenni (azok a barna szemek...), idővel sokat javult, jó családi kutya lett belőle. Most már sajnos nagyon öreg. Aranyos volt, amikor szintén egy goldennel játszott a mienk és a gazdája megjegyezte, hogy "Igen, ezek a goldenek már csak ilyenek, mintha mindig a gazda kívánságát lesnék, szinte tanítani sem kell őket!" Inkább csöndben maradtam. Fajtán belül nagy különbségek lehetnek, gazdák között pedig még inkább.

2019. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

#6 Hogy én mennyire ki####ttul utálom a "labradorosokat" és a "goldeneseket" emiatt az orbitális f###ság miatt! Észre sem veszik, hogy tahó a kutyájuk, de a marhaságaikat fújják.


Cesar Millan egy showman. Persze hogy csődöt mondana, nem ért a kutyákhoz: dominanciaelmélet, lenyomás, tanult magatehetetlenség, iszonyatosan károsak... a sok puhafa szú magyar kutyatartó meg isteníti, mert látványos, kemény és "gyors az eredmény".


Szóval tisztázzunk két dolgot:


1. Eredetileg vadászkutya, madarak megtalálására és a lelőtt madarak begyűjtésére használták. Szerintem ez mindent elmond a mozgás- és agyi fárasztás igényéről.


2. Ha normálisan csinálják, a tanítás, nevelés, viselkedésformálás JÓ a kutyának. Mert közösen csináljátok, mert izgalmas, mert jutalomfalatot, simogatást, játékot kap érte, mert végre olyan nyelven szólsz hozzá, amit ő is ért. Erősíti a kapcsolatotokat.


A normálisan csinálják némi magyarázatra szorul:

- kell annyi szaktudás hozzá, hogy értsd, hogyan gondolkodik és hogyan kommunikál a kutya, továbbá hogyan tanul a legkönnyebben

- tudni kell, hogy ha három évig hagytátok nőni, mint a gyomot, nem alakult ki benne az, hogy huzamosabb ideig rátok koncentráljon és problémákat oldjon meg, így eleinte még nem lehet terhelni. Később majd belejön.

- eleinte nagyon magas értékű jutalomfalatot kell használni, mert nagyon nehéz számára az, amit csinál. Később, ha belejön játékos formában, folyamatosan át lehet szokni másra / le lehet szokni róla.

- problémás kutyákhoz értő, házhoz járó kiképzőt javaslok.


Egyébként: kutyákkal hogy áll? mert leírás alapján van egy olyan sanda gyanúm, hogy szarul.


No még két dolog: Ami jutalomfalatot elosztogattok neki nap közben, azt vonjátok le a napi kajaadagjából, különben gurulni fog a kutya!

És szerezzetek neki egy KONG-ot! A kutyáknak természetes ösztöne a kajaszerzés, szóval amíg tanulással nem terhelhető, ezzel is hatásosan tudjátok lekötni az agyát. Arra figyeljetek, hogy itt is könnyű "feladattal" kell indítani és fokozatosan nehezíteni, mert ha nem tudja megoldani, akkor nem lesz sikerélménye, demotiválódik.

2019. ápr. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem még két kérdésem lenne:


- honnan van? (Szapi/tenyésztő/fajtamentés)

- ivara? (Kan/szuka, ivaros/nem)


Én, a leírtak alapján nagy tételben mernék fogadni, hogy egy 30-40 ezres "fajtisztákaszüleicsakpapírjainincsenek" labradorról van szó, és valszeg egy szép nagyra nőtt ivaros kanról beszélünk.


Ráhibáztam?

2019. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!