Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság?

Szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy lassan másfél éves kan csivavám. Eddig semmi probléma nem volt mindig a pelenkára végezte a dolgát. A nagydolgot most is oda vagy az udvaron de kb 2 hete folyamatosan lepisil mindent...már nem birom. Ágyat, bútort, ruhákat bármit. Mit tudnék tenni?

Hátha valakinek van tapasztalata


2019. ápr. 13. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoktasd végre szobatisztaságra! Eddig miért nem tetted meg? De komolyan, ha még szobatisztaságot sem tudsz és akarsz tanítani, miért kell kutya? Ha eddig másfèl éven keresztül arra tanítottad, hogy bent ürítsen, kb még ugyan ennyi idő lesz ezt kijavítani.
2019. ápr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olvasd el kérlek újra amit írtam.

Szobatiszta kutya. Van olyan hogy 12-14 órát nem vagyok itthon így nem tudom kiengedni az udvarra, ezért van a pelenka. Írtam eddig mindig erre végezte a dolgát ha nem voltam otthon. Ha otthon voltam jelzett és kiengedtem! TEHÁT SZOBATISZTA!

De télen nem fogom kint hagyni ameddig dolgozom. Ilyenkor a pelenkára el tudja végezni a dolgát.

2019. ápr. 13. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

A következőkön lehetne elgondolkodni:

- ivaros? (ha igen, akkor ivartalanítani, tegnapra)

- orvosnál voltatok-e már ezzel? (könnyen lehet egészségügyi probléma is, első körben ezt kellene kizárni)

- mennyi pisit látsz? teljes adag vagy kevéske? (utóbbi jelölésre utal, de az is, hogy a kakival megtalálja a pelust)

- történt-e mostanában valami, ami kiválthatta ezt a viselkedést? változás otthon, más állat (akár szomszédban is), változás a te életedben, stresszforrás stb.

- milyen a kapcsolatod a kutyával? (ha nagyon sokat vagy távol, romlott a kapcsolatotok, akkor a stabilitás, biztonság hiányát is próbálhatja jelöléssel kompenzálni)



-----

És nem, aki a szobában végzi a dolgát, az nem szobatiszta. Ebben az a ciki, hogy a kutya az eleve egy tiszta állat, nem szereti oda végezni a dolgát, ahol lakik, szóval a pelenkára / alomra / bármire szoktatás az az alaptermészetével ütközik.


Ettől függetlenül jól látod, hogy baj van.

2019. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Alapjáraton kintre végzi a dolgát de sajnos vannak napok mikor későn érek haza és ilyenkor szoktam a pelenkát kirakni hogy ne kelljen tartogatni ilyen hosszú ideig vagy kint lennie esőben,hidegben.

Másfél évig teljesen jól működött ez a rendszer.

Aprókat pisil úgyhogy én is jelölésre gondolok. De mindenképp felkeressük a dokit. Inkább mint hogy baj legyen.

2019. ápr. 14. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez a baj, hogy egyesek még egy szimpla szót sem képesek értelmezni. Segítek, mert látom túl nehéz neked a magyar nyelv. Szobatiszta = "szoba tiszta". Vagyis nem ürít bentre. Bonyolult, igaz?

Mégis hogy várod, hogy.leszokjon a jelölgetésről, ha te magad tanítottad erre? És újra csak, minek kutya, ha szobatisztaságot sem tudsz és akarsz tanítani?


A pelenka meg az igénytelenség teteje, mikor azt neveled a kutyába, hogy a szoba közepére ürítsen. De nyilván persze mindenki eldöntheti, hogy mennyire akar gusztustalan lenni...

2019. ápr. 15. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!