Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyük dokihoz emiatt?

Vigyük dokihoz emiatt?

Figyelt kérdés

A kutyám napok óta nyalja a lábát, néha sántít is párat, aztán meg szaladgál tovább gond nélkül. Nem nagyon engedi hogy a lábához érjünk, rögtön sír és odakap, annyit sikerült látnom hogy be van gyulladva a farkas körme körül, és ott a legérzékenyebb is, szerintetek elég ha levágjuk a körmét vagy vigyük dokihoz?

De már annyit járunk oda, folyton van valami baja, lehet ezt is én reagálom túl?


2010. júl. 5. 11:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

vigyétek, valószínűleg benőtt, és kikell műteni a benőtt részt.

Vagy esetleg toklász ment a lábába, de inkább az, hogy benőtt a farkaskörme.

2010. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az orvoshoz járás nem darabra megy. Ha olyan gond van, amihez szükség van rá, akkor menni kell. Látható jele van, hogy nem stimmel valami, így egyértelmű, hogy orvos.
2010. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

A mi kutyánknak a kutyakozmetikus vágta le, és megtisztította Betadinnal.

Ne vittük dokihoz, mert nem kellett.

2010. júl. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Én azt hallottam, hogy a kutyusoknak nem lehet meghagyni egyszerre mindkét lábán a farkaskörmöket, mert összeakadhatnak. Legalább az egyiket le kell vetetni. Vidd el az orvoshoz, mert biztosan az gyulladt be. Írod, hogy szegénykének fáj,ha a lábához értek, akkor sír. A legegyszerűbb, ha levetetitek. De lehet toklász is, amit a folytonos nyalogatással egyre beljebb tol, és még jobban be fog gyulladni.
2010. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, sajna ma nem rendel a dokink, várhatunk holnapig vagy ez sürgős és vigyük másikhoz?
2010. júl. 5. 12:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha véletlenül toklász, akkor jobb lenne minél hamarabb, mert az mindig halad befelé.
2010. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, orvoshoz kell vinni, a farkaskörmöt pedig le kell operáltatni. Lehetőleg még kölyök korában érdemes megcsinálni.
2010. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6 éves menhelyi kutya, se az orvos, se a menhelyesek nem mondtak erről semmit...
2010. júl. 5. 12:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy le kellene venni, ha nem okoz bajt. Vannak fajták, amiknek követelmény a farkasköröm és semmi gond vele. Karban kell tartani.
2010. júl. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a farkaskörmöt csak abban az esetben kell levetetni kölyökkorban ha az a hátsó lábakon van. Tudom, mert az én kutyusomnak első lábain van fköröm és arra, azt mondta a dokink, hogy nem kell levenni, mindig vágni kell. Ha benőtt, a kozmetikus se tudd segíteni rajta, betadinnal sem, azt kikell operálni. Első voltam.

Írd meg milett a kutyussal, gondolom azóta voltatok dokinál...

2010. júl. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!