Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yankee Blue Mountains kennelrő...

Yankee Blue Mountains kennelről vélemények?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 20. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon senkitől sem vennék Skót juhászt és ezzel szerintem mindent el is mondtam.
2019. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért? Szerintem itt is van pár jó kennel, viszont most erre lennék kívancsi hogy erről a kennelről kinek mi a véleménye esetleg személyes tapasztalat.
2019. ápr. 21. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én onnan biztos nem vennék, de nem részletezném itt, hogy miért. Azt nem mondanám, amit az előző válaszoló, lehet itthon venni jó collie-t, csak nagyon meg kell válogatni, hogy melyik kennel, azon belül is melyik alom. Fajtára jellemző betegségekből fel kell készülni, és szűrésekre nagyon kell figyelni. Na meg az idegrendszerre. A sok spiccszerű, szénakazalszőrű "modern" collie mellett azért lehet találni igazi colliekat is. Én nem preferálom egyik kennelt sem, kis utánajárással mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt :)
2019. ápr. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok hogy kinek mi a véleménye.
2019. ápr. 22. 22:19
 5/5 anonim válasza:

A legfontosabb, hogy tudd, mi a célod a kutyával. A szülők, a tenyésztő, a tartási körülmények nagyon meghatározzák, milyen lesz a kutyád.


Nekem két skótom van, Afterhero-k. Az Afterhero-n kívül nincs nagy véleményem a magyarországi kennelekről, de még a környező országok kenneljeiről sem. Maga a fajta is elég érdekes irányt vett (depresszív, aligmozgó, fenékriszáló plüssállat..). Én "élő", aktív, érdeklődő, sportos kutyát kerestem, éppen ezért anno nagyon alaposan utánanéztem a dolgoknak, jártam a kiállításokat, leveleztem tenyésztőkkel (külföldiekkel is). Az Afterhero kutyákat már egy évvel az első kutyám előtt megnéztem - és egyedül ők győztek meg. Nekem a legfontosabb az idegrendszer, stabilitás és a juhászkutyához méltó aktivitás, agilitás volt, persze a szűrések mellett. Kifejezetten ellenszenves nekem, hogy a kennelek nagy része csak kiállításozik, amúgy a kutya kb a kertből nem megy ki.

Viszont: az én kutyáimnak nem elég a séta. Mi sportolunk, kirándulunk, tanulunk, folyamatosan.

Szerintem látogass meg több kennelt, légy nyitott, de kritikus is.

Ha családi, nyugis kutyát szeretnél, akkor bármelyik kennelből, akár kiállítási vonalból is meg fog felelni Neked egy skót. Érdemes ilyet választanod, ha inkább bújós-nyugis viszonyt szeretnél a kutyáddal. Ha más célod is lenne, akkor erősen szelektálnod kell. Szerintem.

Sok sikert!

2020. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!