Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény vagy kan? Melyik a...

Nőstény vagy kan? Melyik a jobb? mit válasszak?

Figyelt kérdés
kapni fogunk 6 hetes kutyát,egyet hozunk haza, fiúkutyám volt már,de mindig elcsavarognak, a nősténnyel nincs ilyen gond?és az is van olyan játékos mint a kankutya? most vigyázunk hogy ne szökjön el, de azt is mondták a nöstény agresszívebb lesz.a kankutya viszont mindent meg akar izélni", :P de ivartalanitani nem szeretném,mert az irták,akkor nem játékos többé a kutya,lustább és depisebb lesz.mit válasszak?fiú vagy lány?
2019. ápr. 24. 19:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

a neten írták kutyatartásról,hogy ivartalanítás után depisebb lesz,nem játékos és kevesebbet eszik.ezért féltettem.


A neten sok baromságot is írnak...


előző kutyánk el volt kényeztetve,oltásokat is kapott,játékokat mindent,sajnos épp egyszer nem tudtam olyan gyorsan betolni a biciklit a gyerekkel a kapun,ügyesen kisurrant,szerintem befogta valaki,mert sokáig kerestük,az utcákon is csak más kutyákat láttunk,és negkötni se akarom nem is szabad.


Nevelni kellett volna. Kapuszabály. Alap dolog. Nem kell megkötni, ha tudja, mit szabad és mit nem.

2019. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért vegyük figyelembe, hogy az állattartási szokásokban, kultúrában országon belül elég nagy különbségek vannak! Vegyünk példának általánosítva egy belvárosi kutyatartót, egy juhászt és egy várostól távolabbi faluban élő kutyatartót. A belvárosi jön, hogy csak törzskönyves vagy menhelyi kutyát szabad, ivartalanítani kell és milyen már, hogy a kertben tartják a kutyát. A juhász nem a kiállítási eredményeket fogja nézni a kutyaválasztásnál, hanem azt, hogy dolgoznak a szülők. Lehet, hogy még el is küldi a városi gyereket a bánatba, ha azzal jön, hogy a szemlés kutyákon kívül az összeset ivartalanítani kellene (főleg, ha sinkával terel ;)). Aztán van az, aki szerint a kertbe kell kutya is. Neki mondhatja a városi, hogy tenyésztőtől vegyen, kutyasuli, szívféreg ellen havi kezelés és prémium táp, nem sok esély van rá. A szomszédnak ellett a kutyája, jó lesz onnan. De az már segíthet, ha kulturált! stílusban elmondja neki, hogy miért várjon 8 hetes koráig (szocializáció), miért figyeljen az oltásra és a féreghajtásra (beteg, alulfejlett lesz a kutya), miért kell kertben tartva is sétáltatni (új ingerek, jobb kötődés a gazdához, kevesebb rombolás és idegbeteg viselkedés), miért fontolja meg az ivartalanítást (előnyök és hátrányok! elmondása), a kutya nem rossz, csak unatkozik és elfoglalja magát stb. Megjegyzem, a '90-es évek végén még a 6 hetes elválasztást javasolták szakkönyvekben is, mondván, hogy jobban fog kötődni a gazdához. Azóta kiderült, hogy más szempontból viszont ez nagyon káros, de még állatorvosból is van olyan, aki khm nem tartja naprakészen a tudását ilyen-olyan téren.

6-os válaszoló voltam.

2019. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
74%

Igen, utolsó. Ez mind szép és jó, amit mondasz, de az alap problematikát nem oldja meg. Mondok egy pàrhuzamot. Vannak afrikai törzsek, akik mind a mai napig kivágják a nők csiklóját. Most akkor ez helyes? Mert ők ezt teszik?


Attól, mert falun elmaradottabbak, attól még nem helyes, amit csinálnak.

2019. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

#23: Mi oldja meg jobban a problémát? Ha közlöd a a női körülmetélést végzőkkel, hogy primitív, agyatlan barmok vagy ha az oktatásba ölsz több pénzt, ahol legalább a következő nemzedéknek elmagyarázzák, hogy miért nem jó dolog.

Itt a GYK-n az ilyen jellegű kérdéseknél sokan egyből kinyilatkoztatnak és nem magyaráznak, emellett egy jó részük személyeskedik is, amivel csak azt érik el, hogy a másik fél szinte biztosan nem fogadja meg a tanácsukat. Most akkor az a fontos, hogy a válaszoló abban a tudatban legyen, hogy megint megmondta a frankót valakinek vagy az, hogy a hozzászólásával legyen egy minimális esélye arra, hogy (a szerinte) kedvező irányba változzon valami? Megjegyzem, azért az állítólag fejlett városi kutyatartásnak is vannak olyan vadhajtásai, amitől az agyam eldobom.

2019. ápr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire én nyomon követtem a kérdést, a kérdezőnek normálisan el lett magyarázva, hogy mi merre hány méter.


A reakció erre mindösszesen annyi volt, hogy "lebetegeztt" minden válaszolót. Úgyhogy nála - és a hozzá hasonlóknak - semmi sem számít.

2019. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

#25 Nem tisztem védeni a posztolót, de egyrészt eléggé rárepültek a kérdésre (én is), másrészt miután mondta, hogy jó, akkor 8 hetesen, szóval volt más reakció is (ha tényleg így lesz, akkor eredmény is), utána is ezen kattogtak a népek. Na meg azon, hogy látatlanban is mocskos szaporító az illető. Lehet, hogy az, de az is, hogy szereti az állatokat, csak az ismeretei hézagosak.

Kamasz koromban jártam hasonló cipőben, mint a kérdező: ismerősnél, falun születtek kutyák, jó természetű, egészséges szülőktől, még közeli rokonok sem voltak, a kölyköket jól tartották, érdeklődők voltak, szóval azok a dolgok, amiket a szüleim idejében fontosnak tartottak, stimmeltek. Kétszer mentünk hozzájuk látogatóba, az anya gazdája kikérdezett, hogy tartanám a kölyköt, aztán rábólintott (ingyen adta, szóval válogathatott). A magam részéről próbáltam net híján könyvekből utánaolvasni a dolgoknak, a legfrissebb könyvben azt írták, hogy 6 hetesen az ideális elhozni, elhoztuk akkor. Egy nagyon jó természetű, egészséges, hosszú kort megélt kutya lett, de a szocializáció... na, azt elb.sztuk, mert senki nem mondta, hogy 8 hetesen, azt sem, hogy a sétán kívül vigyük kutyatársaságba is (ovinak hírét sem hallottuk, a sulit csak felnőtt kortól javasolták, ott meg már sokat kellett ezen dolgozni), az ivartalanításra pedig maga az állatorvos mondta, hogy elhízik és lusta lesz. És ez nem a sötét középkorban vagy Mordorban volt, hanem 15 éve, Budapest szélén. Úgyhogy tanácsokat lehet adni, az ő dolga, hogy megfogadja-e vagy sem, de legalább mondták neki.

2019. ápr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!