Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy bezártam a kutyát a...

Baj, hogy bezártam a kutyát a boxába?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 éves közepestestű kutya, egy éve vettünk neki egy szövet boxot a szobába, óriási, még én is eltudok szundikálni benne. Az van neki megcsinálva, benne egy párna és egy nagyon puha pléd, illetve pár plüssjáték.

A boxhoz szoktatva volt, így nem utálja, sokszor alszik benne, de rázárni nem szoktuk. Viszont egyik este én már nagyon álmos voltam, de a kutya az istennek sem akart aludni, hanem donálta a játékait, járkált körbe-körbe a szobában, nagyon zavart. Így fogtam, beküldtem a helyére és rázártam.

Azonnal lekuporodott és elaludt, 2 perc sem kellett, de reggel anyám kifogásolta, hogy bezártam, mert elvileg nem lehetne boxba zárni "büntetésképp", mert megutálja a helyét. Most tényleg rosszat tettem és ne csináljam máskor, vagy ez nem ekkora baj?


2019. ápr. 26. 17:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Nekem egy cirkálóm van.szobakenelt rendszeresen használjuk és rá is zárom az ajtaját de nem szokott megsértődni. :)
2019. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%

Nálam 9 órát van szobakennelben.

Miért lenne baj?

2019. ápr. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Próbálj meg te 9 órát gubbasztani egy dobozban, úgy, hogy klotyóra se mehetsz ki, és azután mondj ilyen hülyeségeket. Amit csinálsz, az állatkínzás!
2019. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

" lekuporodott és elaludt, 2 perc sem kellett,"

Ennyi a dolog lényege, ebből látszik, hogy semmi rossz nem történt.


A bezárás módja nem mindegy! Az, hogy megutálja a helyet, és hogy nem lehet bezárni, így önmagában nem igaz.

Azt kell megérteni, hogy a bezárás a kutya "beleegyezésével" történjen.


Tehát ha úgy zárod be, hogy épp minden áron ki akar jönni, ugyanolyan izgatott, akkor az ajtó bezárásától még ugyanúgy ki akar majd jönni, mert az csak egy fizikai akadály, amit megpróbál áttörni, és ilyenkor utálja meg a helyet.


De ha beküldöd, láthatóan elfogadja a helyzetet, (mivel nálatok már amúgy is a nyugalommal társította a helyet, így hamar megnyugodott) lefeküdt, nem állsz szándékában kitörni tehát fizikai gát helyett egy pszichés gát akadályozta meg ebben, így ez a történés összhangban volt azzal, amit ő is akart. Ezzel semmi probléma nincs.


Tulajdonképpen minden ilyen tréning erről szól, bármire akarunk rávenni egy kutyát. Nem fizikailag kell irányítani, hanem arra kell rávenni, hogy azt akarja csinálni, amit mi akarunk.

2019. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Azért dolgozz azon, hogy a helyére küldve nyitott boxnál is ott maradjon.
2019. ápr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Semmi baj nincs ezzel. Nem kínzás. Amúgy ha pisilnie kellene jelezne. Vagy akkor az is kínzás ha a gyereket 8-9 órakor az emer a szobájába küldi aludni? Attól hogy be lett csúkva a box ajtó nem fogja megutálnu meg ahogy írtad nem traumaként élte meg. Az én kutyámnak a kennelje ahol az ól is van az van mindig nyitva de ha valamilyen oknál fogva be kell zárnom nem lesz tőle lelki beteg.
2019. ápr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
15%

Ennyi állatkínzót, mint ami itt van! Te jó istenkém elkeserítő!:(


Minek nektek kutya, ha bezárjátok órákra????

A szobakennel NEM a lusta gazdák miatt lett kitalálva!

Nem tudjátok megnevelni a kutyátokat és a könnyebb utat választjátok, ez állatkínzás!

2019. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Dehogy baj! Ha jól szoktatod, akkor bent tudatosan el kezd pihenni a kutya. Ahogy ezesetben is történik.


Utolsó: sportkutyáim vannak, heti 4-5 napon a fél napot a kocsiban a boxban töltik, mert utazunk tréningekre, mert várniuk kell a sorukra. De persze ez állatkínzás az ilyen sötétzöldeknek.

2019. ápr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Ha elaludt, és nem kezdett hisztizni, hogy be van zárva, akkor nem baj. De természetesen hozzá kell szoktatni, hogy nyitott ajtónál is működjön a dolog. Valóban nem kell büntetésnek használni, de a kérdésből én nem azt látom, hogy a kutya büntetésként élte volna meg, azt jelezte volna, és nem alszik be. Viszont érdemes jobban odafigyelni arra is, hogy lefáraszd, fizikailag, agyilag, mert úgy tűnik, igénye lenne rá. Persze, éjjel alvás van, ne akkor akarjon játszani, de előtte. Például jöhet egy kis itt a piros, hol a piros, jutalomfalattal.


Nálam amikor hozzám került a kutya, 3 hónapig volt szobakennel, mivel vannak madaraim is, akik előbb voltak, nem akartam, hogy a kutya vadásztrófeát csináljon belőlük, míg én dolgozom és nem vagyok itthon. Most is kell a megfelelő elkülönítés, de már nem kell a kennel, megoldja egy babarács is a problémát. Illetve az én kutyám nagyon védte a területét, a lakást, szóval mindenkire rámordult, ráugatott és neki is akart menni, aki vendégségbe jött, vagy dolgozni (vízóra leolvasó, vízvezeték szerelő például). Viszont fokozatosan ment a szoktatás, először zárt kennel távollétemben és éjszaka is (amikor alszom, akkor sem tudok ugye másra figyelni), majd éjszakára nyitva volt a kennel, aztán mikor ezzel már nem volt probléma, és nyugodtak voltak az éjszakák, elkezdtem babarácsokat nézni, és közben egyre többször lehetett kennelen kívül, majd miután a babarács megérkezett, egyből össze is zártam a kennelt. Marad, mert magas emeleten lakom, és lesz ablakcsere, fűtéskorszerűsítés, arra az időre jól fog jönni, hogy a kutyát el tudom majd különíteni és nem lesz láb alatt a munkásoknak, de már nyugodtan hagyom itthon a lakásban kennel nélkül is.


Megjegyzem, többen, akiknek nagyobb helyük van, mesélik, hogy náluk a benti kennel a kutya külön kuckójaként funkcionál, ahova a kutya elvonulhat a lakáson belül, olyan, mint egy kutyaház kertes házban az udvaron. Nem zárják rá. Vagy a másik opció, amit még mondanak, ha mondjuk műtik valami miatt a kutyát, és lábadozási idő alatt zárják kennelbe, mert nem szabad ugrálnia, és a kennelben nem tud.

2019. ápr. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
58%
Ne humanizáljuk már az állatokat...
2019. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!