Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, hogy bezártam a kutyát a...

Baj, hogy bezártam a kutyát a boxába?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 éves közepestestű kutya, egy éve vettünk neki egy szövet boxot a szobába, óriási, még én is eltudok szundikálni benne. Az van neki megcsinálva, benne egy párna és egy nagyon puha pléd, illetve pár plüssjáték.

A boxhoz szoktatva volt, így nem utálja, sokszor alszik benne, de rázárni nem szoktuk. Viszont egyik este én már nagyon álmos voltam, de a kutya az istennek sem akart aludni, hanem donálta a játékait, járkált körbe-körbe a szobában, nagyon zavart. Így fogtam, beküldtem a helyére és rázártam.

Azonnal lekuporodott és elaludt, 2 perc sem kellett, de reggel anyám kifogásolta, hogy bezártam, mert elvileg nem lehetne boxba zárni "büntetésképp", mert megutálja a helyét. Most tényleg rosszat tettem és ne csináljam máskor, vagy ez nem ekkora baj?


2019. ápr. 26. 17:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
38%

Engem nem zavar, hogy kiírtad a kérdést, csak ebben a formában nincs értelme, lássuk be.


Pontosan olyan ez a kérdés, mintha egy versenysportoló kiírná kérdésnek, hogy rossz technikát használ-e a versenyeken.


Mi nem vagyunk sportolók, nem látunk bele mélyen a sportágba, a legjobb esetben is téves tanácsokat tudunk csak adni, amit ÚGY SEM FOGSZ MEGFOGADNI, mert te magad is tudod, hogy hülyeség amiket írunk. Akkor mi értelme van beszélni róla? Azért van a fogadott kiképződ, hogy az ő módszerét kövesd és tőle kérj tanácsot. Szerintem az, hogy a háta mögött kérdezel másokat a lehetséges hibáidról, az minimum félrevezetés, mert ha mégis probléma lesz belőle, akkor fél-információkból kell majd kitalálnia, hogy mitől lehetett. Szóval én a helyedben ezt elmondanám neki és nem az itteni válaszok alapján okoskodnék a háta mögött.


Különben azt sem említetted az elején, hogy versenyre járó kutyáról van szó, mi meg úgy adtunk tanácsot, mintha csak házikedvencként tartanád. Ezt is mondhattad volna előbb.

2019. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
26%
Ez már az a kategória, amikor a sötétzöld állatvédőkkel kell megküzdeni. Azokkal, akik életükben nem fordultak meg még versenyen, távolról sem láttak sportkutyát, de azért álltkínzásnak tartják azt, ha egy munkakutyát boxba raknak, hogy pihenjen...
2019. ápr. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a kérdés kezdetén kellett volna említened, hogy versenyezteted a kutyádat, akkor talán olyanoktól kapsz választ, akik szintén benne vannak a témában, de ezt te később adtad tudtunkra, aztán mi vagyunk a hülyék, hogy nem voltunk már az elején gondolatolvasók. Ettől függetlenül nem értek egyet azzal, hogy a kutya állandóan zárt boxban aludjon, és szerintem azok között is van hasonló vélemény, akik versenyeztetnek, de ez itt nem fog feltétlenül kiderülni. Kérdezz olyanokat, akik versenyekre járnak, írd ki úgy a kérdést, vagy keress egy ilyen témájú facebook csoportot, szerintem találsz.
2019. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%

Csak úgy tud pihenni a kutya, ha rázárják a boxot? Nyitott ajtónál nem?

Én nem vagyok a box vagy a kennel ellen, az enyémnek is van, és volt, amikor abban volt, zárt ajtónál, igen, de hozzá lett szoktatva, hogy ne kelljen bezárni. Én csak ezt kifogásolom, hogy a kiképző szerint akár rendszeresen lehetne bezárva (kocsiban szállítás idejére vagy a verseny helyszínén más, az nem ugyanaz, mint otthon). Én megkérdeznék mást is, aki ért hozzá, évek óta csinálja, de nem egy anonim fórumon, ahol sokféle gazdi és sokféle kutyás megfordul.

Nem fogok fajtatiszta kutyák számára kiírt versenyekre járni, mert mentett kutyám van, viszont kiváló sportkutya, úgyhogy kutyás sportokra vinni fogom, már most sportolok vele versenyen kívül.

2019. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
37%

Minden komolyabb IGP-s, ringes, KNPV-s, szolgálati kutyás boxban tartja a kutyáját. Rácsukott boxban! Hogy ki mennyi ideig, az változó. De azért gondolkodjatok már! Ha a kutya a boxban pihen, engedély nélkül úgy sem jöhet ki, akkor még a ti logikátok szerint is nem teljesen mindegy neki, hogy rácsukják az ajtót? Már csak azért nem, mert pl tudom, hogy ha az enyéimnél nyitva az ajtó és kimegyek a látóterükből, bár nem jönnek ki, de felélénkülnek. Míg ha csukva az ajtó, tehát nincs meg a lehetősége, hogy kijöhessenek vagy én ilyenkor kihívjam őket, ugyan úgy pihennek.


És megint csak hangsúlyozom: ha életetekben nem láttatok még ilyen vonalú sportkutyát, ilyen rendezvényt, fogalmatok sincs ezen kutyák habitusáról és nevelési sajátságukról, miért írtok ide felesleges dolgokat? Tudom, hogy mivel ez anonim oldal, így az emberek elengedik magukat és úgy érzik, hogy nem kell gondolkozniuk.

2019. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

"Már csak azért nem, mert pl tudom, hogy ha az enyéimnél nyitva az ajtó és kimegyek a látóterükből, bár nem jönnek ki, de felélénkülnek."

Azaz a nyitott ajtó hatással van a viselkedésükre. Lehet rosszul mondom, de nem az lenne a cél, hogy nyitott ajtónál is ugyanúgy viselkedjenek, mint zárt ajtónál? Tehát akkor mégsem kéne becsukni, mert az csak a probléma megkerülése. ((De hangsúlyozom ismét, ez egy hobbikutyás véleménye, a kérdezőnek még mindig a kiképzőjével kell ezt megbeszélnie, mert ő van benne a szakmában, nem én.))


"És megint csak hangsúlyozom: ha életetekben nem láttatok még ilyen vonalú sportkutyát, ilyen rendezvényt, fogalmatok sincs ezen kutyák habitusáról és nevelési sajátságukról, miért írtok ide felesleges dolgokat?"

Talán azért, mert az elején még nem említette, hogy versenykutya és kiképzője is van?

2019. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Na, leírom mégegyszer, utoljára:

A kérdés nem a boxban alvás/nem alvás kérdése miatt jött létre, ezt a fotelállatvédők dobták fel. Az volt a kérdés, hogy baj volt-e, hogy BEKÜLDTEM és RÁZÁRTAM, amit esetleg büntetésként értelmezhetett. Éppen ezért miért kellett volna említenem, jogy munkakutya? Nem kellett volna. Azt utólag is csak azért tettem hozzá, mert szinte megköveztetek, hogy minek zárom boxba, meg miért nem fárasztom le (mert munkakutya, verseny előtti napon történt az eset) .


Nem fogok veszekedni. Én szépen elmagyaráztam, hogy mit-miért, nem értettek a munkakutyákhoz (nem, az engedelmességi nem csak fajtatiszta kutyáknak van egyébként, de mindegy, csapattársunk egy menhelyi keverék kutya is ;) ) , így szerintem abba a részébe nem szükséges beleszólnotok :) , mindenestre köszi az aggódást a kutyám jóllétéért, csak kicsit túl toltátok a biciklit.

Mindenkit megnyugtatok, hogy boldog kutya.

2019. ápr. 27. 22:27
 28/28 A kérdező kommentje:

Igen, 22-es :D . Szörnyű, hogy a kutyáinkat hagyjuk a boxban pihenni, így sajnos kipihenten érkeznek a versenyre :( , kegyetlen dolog ez a munkakutyázás .

*irónia*

2019. ápr. 27. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!