Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?

Milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagy kertes házban lakunk,van már egy amerikai staffordshire terrierünk(2éves) és még van egy 2 éves kislányunk is :)

Kérdésem az lenne hogy milyen kisebb testű kutyát tudnátok ajánlani melléjük?

Csak kinti lenne. És fontos hogy gyerek barát legyen(tudom hogy ez nevelés kérdése)

Mindig is 2 kutyánk volt, eddig vizsla volt a másik kutyus. Most viszont már kisebb testűt szeretnénk a gyerkőc miatt.

Elore is köszönöm!


2019. ápr. 22. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Kistestű kutyákat nem igazán lehet kint tartani. Puli max.
2019. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Vagy kistestű vagy kinti. A kettő nem igazán jön össze. Illetve a kicsi kutyák sokszor vehemensebbek a nagytestű társaiknál és jóval kevésbé bírják a nyúzást. Mellesleg sokkal törékenyebbek is. Az ugye megvan, hogy egy kölyökkel legalább annyit kell foglalkozni, mint a gyerekkel, ha egy kiengyesúlyozott felnőtt kutyát akarsz. Lenne erre időd? Ráadásul egy kölyök neveletlen, harap (játékból), ugrál és nem valami finoman játszik. Egy két éves kisgyerek mellé egy ilyen kölyök szerintem nagyon nem jó választás, mert persze, ha a kutya játékból odakap (mert minden kölyök így játszik) akkor persze megy majd a nyavalygás.
2019. ápr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm, de nem vagyok hülye! Tudom hogy mennyit kell törődni 1 kutyával, mint írtam mindig is volt kutyánk. Nem kioktatásra voltam kíváncsi...
2019. ápr. 23. 07:16
 4/5 anonim ***** válasza:
36%

Aha, akkor megkérdezhetem, hogy a staffi is kinti? Meg a vizsla is csak kinti volt? Mert ezeknek a fajtáknak rövid, egyrétegű bundájuk van, csan kinti tartásra alkalmatlanok.

Mellesleg nem kioktattalak, csak tájékoztattalak, bocs ha sérti az egódat, de itt egy élőlény életéről beszélünk, amit át kell gondolni rendesen.

És nagyon kistestű kutyákat továbbra sem tartunk kint. Ezt jó lenne felfogni. Meg rövidszőrűeket sem.


De, hogy ne hisztériázz itt, ajánlok fajtát is. Mondjuk a pumi jó kinti tartásra.

2019. ápr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen mind a 2 kutyus csak kinti,de télen van nekik egy "műhely" féle ahol fűtve van nekik. Ott van nekik minden berendezve, ágyak, tálak stb...

Nem nagyon kistestű kutyára gondoltam hanem pl. egy spánielre.

2019. ápr. 24. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!