Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikushoz problémás...

Kutyakozmetikushoz problémás kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2 éves kutyusom, puli keverék, már nagyon megnőtt a szőre és melegebb időben, már problémát okoz neki. Gondoltam nyár előtt elviszem megnyíratni kicsit, de még soha nem volt ilyen helyzetben és eleve elég érzékeny kutya, hisztizős is. Így is fogadnának minket vagy oldjuk meg valahogy itthon?

2019. máj. 1. 08:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Előtte hívd fel a kozmetikust. Ha profi és vállalja, akkor úgyis "kiüti" a kezelés idejére.
2019. máj. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Nekem is problémás kutyám van, annyi, hogy őt ráadásul trimmelni kell (3 óra csak a trimelés) . Szájkosarat rakunk rá és fogjuk. Legalább 10x támad a kozmetikusra egy trimmelés alatt.

Nekünk rendes a kozmetikusunk, mindog elvállal, nem panaszkodik. Már megkérdeztük mi is, hogy biztos nem baj e.

Jelezzétek előre a kozmetikusnak, hogy a kutya problémás és majd elmondja, hogy elvállalja-e.

2019. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Pont tegnap voltunk a két pulinkat nyíratni.

Minden évben ilyenkor kerítünk rá sort, mert még lenyírva is a bokájukig ér a nyelvük nyáron.

Mindkettő idős kutya, az egyik 17-ikéves(!), a másik 14.

Az idősebbik kezdettől elfekszik az asztalon és szunyál, szerintem kifejezetten élvezi.

Ellenben a fiatalabbal ez kifejezetten egy drámai harc, így szokott előtte kapni egy kis bódítást.

De mivel ez a bódító azon az elven működik, hogy az agyi ereket összehúzza (állatorvos mondta) idős, vagy nem teljesen egészséges kutyánál nem javallt orvosi felügyelet nélkül.

Ezért mi olyan kozmetikába visszük, ami állatkórházban működik, hogyha bármi probléma adódna, legyen közel segítség. Pl. [link] mi ide járunk.

Azért az esetek zömében igyekszünk közreműködni, hogy a bódítást elkerüljük, mert eléggé tartunk tőle.

Ezért mi

2019. máj. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

3-as vagyok és visszaolvasva félreérthető!

Mivel ilyenkor már be vannak táblázva akár egy-másfél hónapraelőre a kozmetikusok, nem mindig tudunk ugyanoda menni.

Van olyan kozmetikus, aki csak bódítással vállalja, azt csak állatkórházban végeztetjük, aki vállalja anélkül is, ott közreműködünk, hogy ne neki kelljen birkóznia a kutyával nyírás közben.

2019. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

4-es!

Mivel ez egy állatos oldal, ahol segítséget kérnek az emberek, így ha valaki tud egy jó megoldást, akkor jó szívvel megosztja. Ha ismernéd a céget, nem írnál butaságot, mert olyan szinten túl vannak terhelve, hogy hetekre előre lehet csak időpontot kapni náluk. (Kivéve, ha beesel egy haldokló állattal)

Ne legyél rosszindulatú, nem szorulnak reklámra!

2019. máj. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
13%
Azért nagyon nem ártana nevelni is a kutyát! Lehet, hogy van egy-két kozmetikus, aki elvállal bizonyos szintű problémás kutyákat is, de senki sem fog harapást bevállalni, hogy utána hetekre kiessen a munkából! Komolyan nem értem, hogy miért csak kerti dísznek tartanak egyesek kutyát, miért nem nevelik, foglalkoznak velük...
2019. máj. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

6.-nak.


Köszönjük a "hasznos" észrevételt!


Menj vissza főzni!

2019. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Foglalkozva van vele, nem harap, csak vergődik. Pörög, forog, nyüszít. Itthon is megcsinálnák, de olyan hisztit levág, félünk megvágjuk. Ilyen téren problémás szerintem nem jelenti azt, hogy bárkit is megharapna, esetleg megpróbálná. A többieknek nagyon szépen köszönöm! Akkor megkérdezem tőle, hogy így tudna-e minket fogadni.
2019. máj. 1. 10:26
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Olvastad 6-os, hogy a két kutyám közül az egyik problémás, a másik meg nem? (Azonos tartás és azonos nevelés mellett.)

Tényleg érthetetlen, hogy mit keresel állatos fórumon, ha ennyire nem értesz hozzá és gyakorlatilag a kérdéshez sem teszel hozzá semmi hasznosat!

2019. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
A puli kutyák nagyon nehezen viselik a változást, legyen az étel vagy környezeti változás. Egyébként nekem is pulim van. Én szoktam nyírni otthon a szőrét tavasszal. Igaz tovább tart, de megoldom egy nagy ollóval.Hihetetlen, hogy milyen gyorsan megpördül , ugra-bugra tipusú.Az állatorvost majdnem megharapta egyszer, amikor a sebét, fertőtlenítette le.Időben elcsíptem a nyakörvét.Gallért kapott a dokitól, amíg meggyógyul. Persze abban nem tudott enni, csak ha magasabbra raktuk a kajás tálját.
2019. máj. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!