Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakozmetikushoz problémás...

Kutyakozmetikushoz problémás kutyát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2 éves kutyusom, puli keverék, már nagyon megnőtt a szőre és melegebb időben, már problémát okoz neki. Gondoltam nyár előtt elviszem megnyíratni kicsit, de még soha nem volt ilyen helyzetben és eleve elég érzékeny kutya, hisztizős is. Így is fogadnának minket vagy oldjuk meg valahogy itthon?

2019. máj. 1. 08:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es, etetésnél miért nem vettétek le a gallért?:)
2019. máj. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A kozmetikusok tanulják kezelni a "kezelhetetlen" kutyákat. Az okosabbikja eleve elküldi az ilyen kutyánál a gazdát, majd szájkosár, vagy szájbekötés és szépen kiköti pórázon a kutyát az állványra. Legtöbb kutya amúgy is csak akkor hisztériázik, ha ott a gazdája. Ahogy a gazda elmegy, a kutya általában elfelejt hisztériázni.
2019. máj. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

#9! Na pont ez a baj! Teljesen más habitusú és igényű kutyát notórikusan ugyanolyan nevelés és foglalkozás mellett persze, hogy mást fognak mutatni! A kutya igényeihez mérten kell nevelni, nem pedig úgy, ahogy a másik kutyát!

De vissza a feladónak: ha nem értesz a kutyákhoz és nem vagy képes felelős gazda lenni, miért vagy itt?


És egy városban, családban tartott kutya nem lehet agresszív! Ez mindig, minden esetben a gazda mulasztása! Ha olyan fajtád van, ahol tudos, hogy ez előjöhet, akkor rámész a szocializációra már egész kis korban! És nem a kezedet tárod szét, hogy "ilyen ez a kutya, az ő hibája!" És nem veszélyeztetsz másokat, még a kutyakozmetikust sem!

2019. máj. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
68%

#13

67 éves vagyok, 14 éves korom óta van kutyám, sőt kutyáim.

Dacára annak, hogy soha nem mentem kutyát vásárolni, mindig az élet hozta őket nekem, SOHA nem volt probléma a kutyáimmal. Nem voltak agresszívek, kölcsönösen ismertük egymás gondolatait, úgy, hogy életemben még egyszer nem ütöttem meg egyiket sem, még összetekert újsággal sem.

A kutyaéletkor legvégső határáig - sőt sokszor még azon túl is - élnek nálam, kinti-benti kutyaként.

Minden kutyám amelyik rászorult, kozmetikázva volt különösebb dráma nélkül, tehát ha a népes csapatból van egy az 50 év alatt aki ezt nem különösebben szereti, de egyébként semmi gond vele, nem vonnám le azt a tanulságot, hogy neveletlen és én nem értek a kutyákhoz. Még csak a foglalkozás "hiányára" sem foghatja senki, mert ha a világon mindenki csak 10%-át tenné a kutyákért mint én/mi, akkor egész más lenne a világ képe.

Majd ha te is elmondhatod ezt magadról, akkor elbeszélgethetünk a kutyákról és a kritikádról!

2019. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as, szerintem attól, hogy vannak dolgok, amiken hisztizik az a 2 éves szerencsétlenem, attól nem vagyok felelőtlen gazda, miért lennék az? Próbálok tenni a nagy szőre ellen is, nincs éheztetve, mindennap sétálunk, labdázunk és a dogdancing alapjait is elkezdtük. Kihangsúlyozom újból, mert látom nem megy a szövegértés. Nem harap és nem veszélyes senkire. Az, hogy forog, meg nyűglődik, attól senki kezét nem fogja letépni. De lényegtelen a kutyakozmetikusnak már ellett küldve az üzenet.
2019. máj. 2. 16:55
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, nem első sorban neked szólt a válaszom, hanem azoknak, akik mentegetik a saját ténylegesen agresszív kutyájukat, holott -jellemzően- a kutyatámadásos posztnál a legzöldebb állatvédő szerepben tűnnek fel. Persze ha az ő Fifikéjük harapja meg a kozmetikust, az rendben van, mert Fifike már csak ilyen. A neveléssel meg persze soha semmi baj... Mindig a kutya a hibás, meg a másik ember...
2019. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor bocsánatot kérek, félreértettem. Bocsánat.
2019. máj. 2. 21:36
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

A 16-os látszik a 0-ra gyúr!:D

Még véletlenül sem a Kérdezőnek szól a válasza, ki kiírta kérdésben, hogy problémás a kutyája a kozmetikusnál.:) Amivel egyáltalán nincs gond, a kutyák általában utálják.

2019. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
Kedves utolsó! Latom 60+ év alatt sem ment a szövegértés. Az, hogy a kutya nem szeret valamit, még nem ok arra, hogy agresszív legyen! A mai világban az az elvárás, hogy egy városban/közösségben tartott kutya nem lehet agresszív! Nem lehet veszélyes! És ez mindig csak nevelés kérdése! Ha mégis agresszív, akkor veszélyessé kell nyilvánítani! Olyan nincs, hogy a kutyám nem szeret adott embereket, akikre ezért szerintem joggal támadhat! Nem is értem hogy jut ilyen egy értelmes ember eszébe! Persze valójában sehogy.
2019. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
52%

#19

Ha esetleg rám gondoltál (én vagyok a 67 éves) nem én írtam azt a választ. Hogy stílusos legyek, "Nem csak egy tarka kutya van a világon!"! Nem éreztem szükségét itt tovább nyelvelni, mert úgy gondolom, hogy már mindent elmondtam.

És ezzel részemről a téma le van zárva.

2019. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!