Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan előzhetnénk meg a...

Hogyan előzhetnénk meg a kullancsokat?

Figyelt kérdés

A szeretett kutyám nemrég halt meg babesiaban, szörnyű volt végignézni, hogy szenved, de szerencsére csak egy nap volt az a kritikus időszak. Olyan gyorsan jött, mindannyian le vagyunk döbbenve, hogy nemrégen még itt szaladgált. Megmenteni már nem lehetett, a szervezete nem bírta, de öreg volt már(10 éves). Kapott injekciókat, de nem észleltünk javulást.

Tipikus tünetek jelen voltak: bőrnek-illetve szemfehérjének sárgasága, hányás(vért is), gyengeség, étvágytalanság. Infúziót is kapott.

Senkinek nem kívánom ezt a pár napot..ezért a kérdésem:

A jövőben(ha lesz egy új kutyánk) hogyan előzhetnénk ezt meg? Milyen kullancsírtó szerek/nyakörvek válltak be?



2019. máj. 1. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%

#9: Talán olvasd el a betegtájékoztatóját akkor:

[link]


Ebben benne van, hogy a hatóanyaga egy bizonyos "Fluralaner" fantázianévre keresztelt "valami".


Egy gyors Google keresés után a Wiki megmondja, hogy ez a "valami" egy idegméreg:

"Fluralaner is an inhibitor of the arthropod nervous system."

[link]


De nyugodtan pontozzatok le, én csak jót akarok a kérdező kutyájának... Lehet, hogy látható mellékhatása nincs, de ki tudja mit tesz egy évtized alatt a májjal és a vesével, ha folyamatosan adják.

2019. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%
Minden kutyának más védelem a megfelelő. Az én kutyámnak látható mellékhatás jelentkezett 3 különböző nyakörvre is (az egyiknél hányt, a másiknál erős viszketés volt, a harmadiknál pedig nem tudott nyelni - de vizet sem -, pedig minden esetben megfelelően volt feltéve a nyakörv), én ezeket nem használhatom nála. Szívférgesség ellen is akarok védekezni, mert baromi drága egyébként a kezelés, ha már megvan a baj, javasolj hasonlóan hatékony megoldást arra is, kérlek, ami szerinted jó.
2019. máj. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
39%

Én már írtam, hogy külső védelmet használok és külön féreghajtózok, illetve oltom a kutyámat babéziózis és lyme kór ellen. De ha neked belefér a Bravecto/Spectra, akkor használd azt, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!


Igazából az esetemben az oltások miatt, ha a külső védelem nem lehetne opció, akkor azt mondanám, hogy nem használnék kiegészítő védelmet, mert a kullancsok ellen elsősorban az előbb említett két betegség ellen védekezünk, a külső védelem pedig egyébként sem garantálja, hogy nem mászik kullancs a kutyára.

2019. máj. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szívféreg ellen hogy védekezel?
2019. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2019. máj. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2019. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szívférgesség ellen vannak állítolag tabletták, cseppek. Jelenleg nincs kutyám, csak hamarosan lesz. A régi kutyámnak az állatorvosunk nem javasolt semmi ez ellen. Az újjal biztos körültekintőbbek leszünk ilyen téren.
2019. máj. 2. 16:27
 18/20 anonim ***** válasza:

Így van, de az sem mindegy, hogy milyen kutyáról beszélünk, mennyit jártok a természetbe. Én orvost kérdeztem, célzottan, bolha, kullancs, szúnyog, szívféreg, gyakorlatilag szájba rágtam, mit akarok. Ne utólag kelljen kapkodni, ha megtörténik a baj. Egyből a Nexgardot ajánlotta. De olvastam mást is.

Menhelyek küszködnek szívférges mentett kutyákkal, látom, mennyit kell összegyűjteni 1-1 kezelésre. Az enyém is mentett, de neki a szívféreg tesztje szerencsére negatív, így csak megelőzni kell, azt viszont folyamatosan. Hosszú szőrű kutyám van, valahol olvastam, hogy hosszú szőrű kutyáknak eleve nem jó a nyakörv az élősködők ellen, ez nincs ráírva az útmutatókra, de mi sajnos tapasztaltuk is, 3-ból 3-nál kellemetlen mellékhatás jelentkezett, ezek között volt jó drága is, amit sokan ajánlanak, az enyémnél mégse jó, nem kínzom további kísérletezéssel. Lehet, hogy a spot-on sem lenne jó önmagában az enyémnél, de egy rövid szőrűnél lehet, hogy hatékony. Én külsőt azért alkalmazok mégis kiegészítésként, mert járunk a természetben, amikor lehet, de egyik védekezési mód sem 100%-os önmagában.

2019. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem jártunk sokat az erdőbe, ezért is tanácstalanul állok a helyzethez. Öreg volt màr, azt szerette ha közöttünk van, meg ha labdázunk vele. Kullancsot sosem vettünk észre benne, bár mire beteg lett biztos kimászott belőle. Hosszú szőrű, németjuhász kutya volt.
2019. máj. 2. 16:40
 20/20 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos 100%-os védekezés nem léteik!

Leghatékonyabb megoldás a belső védekezés, a statisztikák szerint. Ezek tabetták. Több is van forgalomban, olan is ami eléggé széles spektrumú. Bolha és kullancs ellen: Bravecto, Nextgard, Simparica. Kombinált védelem kullacs, bolha, egyes bélférgek, szívféreg, és bőrféreg ellen: Nextgard Spektra. - Ez csak akkor adható a kutyának ha negatív szívféreg tesztel rendelkezik!


Hatékonyságban a következő a Spot-on, vagyis a külsőleg használatos cseppek. Ebből is azokat érdemes használni amiket az állatorvosok javasolnak. Most a két leghatékonyabb: Adventix, és 3D Vectra. - ez mindkettő bolha kulacs, különböző legyek és szúnyogok távol tartására alkalmas. Fürdetéssel a cseppek veszítenek a hatékonyságukból!


Ezután jönnek a nyakörvek. Ezek hatékonysága erősen függ attól, hogy mennyire érintkezik a kutya bőrével. Tapasztalataim szerint a sűrűbb, nagyobb bundájú kutyáknál nem a legjobb megoldás. A legjobbak ezekből: Forsto, Kiltix és a Scalibor. Fontos, hogy nem mindegyik vízálló!


Ezek az általánosan legelterjedtebbek, és legjobbak.


Az állatorvossal egyeztetve lehet jó kombinációkat találni. Pl. Simparica tabletta, és Advocat csepp. Az Advocatt lefedi szinte az összes bőr, bél és egyéb férgeket, atkákat, de nem véd kullancs ellen.


Mi már 2 és fél éve a következőt használjuk teljesen kullancsmentesen: április-májustól októberig Nexgard Spektra tabletta 28-29 naponta. Októbertől áprilisig-májusig 3D Vectra csepp 28 naponta és 6 hetente milbamex tabletta (szívféreg ellen).

2019. máj. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!