Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig szenvedjünk még ezzel?

Meddig szenvedjünk még ezzel?

Figyelt kérdés

A kutyam elképesztően finnyás... Már kiskora óta. Az a baj, hogy sose engedtem neki ebben, ha nem evett, hát felvettem előle a tálkát. De állatorvosi javaslatra elkezdtem neki főzni, mivel nagyon picike volt és nem ette meg a tápot, nem fejlődött normálisan. Kb 4hónapos korától fogva úgy 10 hónapos koráig főztem neki, külön nagyon odaügyelve a tápanyagokra. De az utóbbi 2 hónapban megint elkezdett finnyáskodni, és a zöldségeket semmi esetre sem eszi meg. Nem viccelek, a kutyám 5 napon keresztül inkább nem eszik, minthogy olyat egyen, amit nem szeret. Barfot is kipróbáltuk, azt gyűlöli a legjobban, akkor komolyan 1 hétig küzdöttünk. Azt feladatam, így inkább visszatértem a tápra, mert féltem hogy vitaminhiány fog fellépni. Az elején ette ezt is, most 2 hete kezdődött ez a műsor elölről. 5 napig simán elvan, nem eszik, inkább lefogy... Aztán az 5.napon megeszi ugyan fintorogva, de utána megint 5. napig nem eszik, mert a táp íze sajnos nem változik...

Engem ez kikészít, nem hiszem hogy ez egészséges lenne, tuti a gyomrát kikészíti ez. Ha ráteszek a tápra valami finomat, akkor is szépen gondosan leszedegeti a tápról a cuccost, szinte leszopogatja róla.

Félek, hogy valami baja lesz. Egészségügyi problémája nincsen, hal istennek vitaminhiány sincsen, semmilyen elváltozás, csak ilyen kis majomkutya ő. Amúgy ezenkívül minden ok vele, sportolunk, aktív életet élünk, szófogadó, hallgat rám.

Ezzel viszont kikészít... Mit tehetnék meg???

Az állatorvos mindig azt mondja, vegyem fel előle a kaját, majd megeszi ha éhes. De volt már olyan hogy akár 6napig nem evett, mondjuk ő nem hitte el, ilyet még nem látott, pedig így van.


Kérlek segítsetek. 😓 Többféle tápot kipróbáltuk, természetesen egy se ízlett neki, így azt választottam ami a legjobb. Most a platinumot eszi, bárányos rizses ízzel, mert ez ilyen félpuha, és nagyon szép az összetevő listája.



2019. máj. 5. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg nem a kajával van a gond, hanem dominancia probléma áll fent. Az én kutyám is ilyen volt, de ahogy hozzánk került egy másik kutya, aki bűntudat nélkül zabálta fel a kajáját ha finnyogott, többet eszébe sem jutott, hogy ne egyen mikor elé teszünk valamit. Gyakorlatilag egy alkalom alatt megoldódott ez a probléma.

A kutyád szórakozik veled.

2019. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Hát, lehet. Bár sehol máshol nem fordul elő ilyen probléma, sose dominál felettem, régebben próbálkozott olyasmivel, hogy a plüss töfizze, meg volt olyan hogy nem hallgatott rám. De ez már elmúlt, semmi ilyesmi sincs. Elfogadom, hogy ez a probléma áll fenn, de hogy változtassak rajta? Ha itt van a tesóm kutyája, megeszi a kaját, de akkor se bármit. Régebben nem ette meg a répát, meg a rizset. Csak a húst ette ki belőle. Aztán ha átjött a másik eb, megette azonnali hatállyal. Most ha átjön az eb, akkor a vizét issza meg azonnal, a kaját passzolja át. :D

2019. máj. 5. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mutass már fotót a kiskutyádról. olyant, ahol látszik az alakja.

Amúgy próbálj meg kutyának való Béres cseppet adni neki.

2019. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A kutyam teljesen ugyanúgy néz ki, mint az összes többi sheltie a világon. Eddig elég vékonyka volt, de ugye nem rég még ette a tápot, így most teljesen normális súlya is van. Az alakjáról azért felesleges képet küldeni, mivel a sheltie egy hosszú szőrű kutyafajta, így se úgyse látszik az alakja. Érezni lehet, amikor megérinted. Az látszik, ha nagyon duci, de ez nem fenyeget minket. 7,5 kg, 7-8 kg között szokott ingadozni. Teljesen normális a súlya a méretéhez. De itt tessék pár kép más sheltiekről:

[link]


Emberhez viszonyítva


[link]


És magában. Az enyém nincs most ekkora szőrben, benti kutyus.

2019. máj. 5. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ritkán finnyáskodik de mikor bele lendül szoktam olyat csinálni hogy elé teszem a vacsoráját aztán neki állok én is enni viszont ő nem kapja meg az engedélyt. Na utána egyből tud enni. Az a módszer is beszokott válni hogy a macska tálját teszem az övé mellé, mivel fél hogy a macska megeszi a kajáját nem mer finyáskodni. Próbálkozz ilyen módszerekkel. Minden egészségügyi gond ki lett zárva a kutyánál? Nehezen tudom elképzelni hogy egy egészséges kutya napokig ne egyen csak mer finyás. Mindig van előtte kaja? Esetleg tud valahonnét lopkodni? Szomszéd nem dobál át neki semmit?
2019. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Azt hogy én eszek, és ő nem kap rá engedélyt, már próbáltam. Nem vált be.

Más állatom nincsen, a testvérem kutyája is csak ritkán jár át, akkor megeszi ha fél hogy ő eleszi előle, de a tápot akkor se. Inkább a vizet issza ki. Ő csak finnyás, ennyi. Nagyon akaratos. Egészséges, semmi gondja nincsen, már kivizsgáltattuk. Lehet egyébként valamelyik csaladtagom szórakozik velem, és eteti az ebet míg nem vagyok itt vagy nem figyelek, mert számomra is felfoghatatlan ez az egész. Bár tagadják, de most néztem a súlyát, és nem csökken pedig megint az 5.napja annak hogy nem evett a tálból. Fogynia kéne, nincs olyan hogy nem, nincs elhízva tökéletes a súlya,viszont ha nagyon akar tud leadni belőle. Most azt fogom csinálni, hogy keverni fogom a tápot hússal. Osszeturmixolom. :S

2019. máj. 7. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!