Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az baj, hogyha...

Szerintetek az baj, hogyha egy kutyakaja csak egyféle húst tartalmaz, például csak csirkét?

Figyelt kérdés

Úgynevezett monoprotein táp...

Gondolom ez inkább speciális igényekre van kitalálva, ugyanakkor a tápnak magas a hústartalma (20+ % "friss" csirke és 15% dehidratált csirke), gabonamentes is és nem is drága...


Lehet abból valami gondja a hagyományos igényű kutyámnak ha ilyet adok neki?

Pl. vitamin hiány, vagy nem tudom...


2019. máj. 6. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Már bocs, ez egyáltalán nem számít magas hústartalomnak. Vannak tápok amiknél 80% fölötti ez az arány.

De ha már nagyon erre a vonalra akarsz rámenni, akkor miért nem etetsz nyersen?

2019. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valójában ~25% lehet a hústartalma. Ez nagyon kevés, válassz egy jobbat. Ha ez az össz ús és gabonamentes, akkor mi a többi? Ez melyik táp?


De hogy válaszoljak a kérdésre: nem baj ha csak egy állat húsát eszi.

2019. máj. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre is az van írva, hogy 60% hús és 40% zöldség, gyümölcs... Szóval Acana minőségű.

Viszont az összetevőknél csak ennyi szerepel amit fentebb írtam.

De ezt már sok tápnál megfigyeltem, hogy nincs minden feltüntetve, vagy nem tudom, mert ha utána számolsz kevesebb jön ki.


Amúgy ha csak 35% lenne, már az is baromi jó szerintem... Egy Josera, Brit olyan 20-28% húst tartalmaz és már azok is oké, prémiumnak mondható tápok.

Amúgy ez kutyatáp, nem macskatáp, még talán az Orijen sem tartalmaz 80% húst a kutyatápoknál...


Azért nem barfozunk mert sokkal drágább és amikor egy éve kérdeztem, akkor az állatorvos is óva intett tőle.

2019. máj. 6. 16:25
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Az állatorvos az olyan emberek miatt int óvva akik szerint a barf kimerül a farhátban.


Amire érdemes figyelni hogy a friss húsnak kevesebb lesz a hústartalma, mert a friss hús nagyon sok vizet tartalmaz. A szárított húspor elvileg már tiszta hús... Aztán meg kitudja....


Ezt utálom nagyon. Egy hetes utánanézéssel össze tudom állítani hogy miből mennyi kell a kutyának. A táp lutri, ahogy nagyon sok esetben a barf is :/ pl megveszed az algaport, vagy a marhahúst. Ki garantálja hogy a marha nem lesz génmódosított vegyszerezett? Hogy az algapor valóban az?

2019. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz tőle.

Ezek az egy féle fehérjefottást tartalmazó tápok akkor lényegesek, ha valamire allergiás a kutya. De gondot nem okoz ha ilyet kap.

2019. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Barfnál nem nagyon van olcsóbb etetés. Ha ennél olcsóbb tápot találsz az garantált, hogy szemétből van.

Amúgy senki ne ringassa magát abba a hitbe, hogy a tápok nem ipari hulladékból készülnek. Fölösleges fennakadni azon, hogy a nyers hús génmódosított-e, meg milyen körülmények között tartják. Aki látta valaha hogyan készülnek a tápok, eszébe nem jutna azzal etetni a kutyáját.

2019. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A friss hús kb. 70%-a víz, amit természetesen száraztápoknál kivonnak belőle, így kapják meg a tényleges hústartalmat, amit beleraknak a tápba.

Ha ezt a tápot nézzük, akkor a ténylege hústartalom kb. 20-21%, ez minden csak magas nem. Az, hogy az elejére ráírják, hogy 60% hústartalom, az nem ér semmit, csak egy reklámfogás. Az összetevőket kell nézni, ami ezek szerint eléggé eltérő.


A brit prémiumnak kb. 35% a hústartalma, még az is sokkal jobb, mint a 20% , de nálad van egy kis képzavar, mert sem a Josera, sem a Brit prémium nem prémium kategóriás tápok, csak egy erős középkategóriás (azért is kerülnek csak ennyibe, egy valóban prémium kategóriás táp kilója 1000 ft fölött kezdődik) .


Itt nem azzal van baj, hogy monoprotein táp, hanem azzal, hogy mi a nyavalya a fennmaradó 80%, ha csak 20% a hús. Akárhogy kampányolsz, ez nagyon kevés hústartalom, nem számít csak alacsony középkategóriásnak ez a táp.

Én eleve elgondolkodnék, hogy ha rányomják, hogy 60% hústartalom és valójában csak 20% az összetevők alapján, mennyire lehet megbízható táp (semennyire) és mennyire lehet tényleg gabonamentes (kétséges, hogy valóban az) .


Csak úgy érdekességképp:

Brit Care Adult Medium Breed - 40% valódi hústartalom

Carnilove Lamb and Wild Boar - 68% -||-

A N&D gabonamentes narancsos tápjának is csak 35% a valódi hústartalma

Ahogy a Real Nature Wilderness Adult Desert Sandsnek is csak 36%

Szóval érdemes levonogatni azoknak a friss húsoknak a víztartalmát, mert érdekes adatok jöhetnek ki.

2019. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!