Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyát láb mellett sétálni?

Figyelt kérdés
Egy 6 hónapos szibériai husky kutyám van, de séta közben iszonyatosan húz, az sem érdekli ha fojtja magát közben. Viszont azt sikerült neki megtanítani, hogy induláskor, amikor kinyitom a kaput ne rohanjon ki rajta rögtön, ülve várja a parancsot az indulásra. De valahogy a húzásmentes séta nem megy. Még ha nem is engedem neki, hogy előttem menjen, akkor az oldalamnál tör előre ugyanúgy feszítve a pórázt. Ha meg érzi, hogy lazul a póráz annál gyorsabban megy, esetenként szaladna. Hogyan tudnám megtanítani neki a helyes sétát? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2019. máj. 21. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Sokan küzdenek ezzel a problémával. Így kell megoldani.


Először is a helyes póráztartás. A kutya bal lábnál megy, de nem a bal kezeddel kell fogni a pórázt, hanem a jobbal. A ballal csak megvezeted. Miért? Mert ha ballal fogod, és a kutya váratlanul kitör, mert mondjuk meglátott egy macskát, akkor megpördít, mint a búgócsigát, és elveszítheted az egyensúlyod vagy kitépheti a pórázt a kezedből. Egy huskynál ez egyáltalán nem elképzelhetetlen. Míg ha a jobb kezedben van a póráz. van időd utánakapni ballal (vagy eleve már fogod), és nem pördít meg.


Másodszor, a pórázt nem húzzuk, és a kutyának sem hagyjuk. Nem birkózni kell vele. Hagyd, hogy egy kicsit (tényleg csak egy kicsit!) előrelépjen, és határozottan rántsd vissza a lábad mellé, közben szólj rá: "Lábhoz igazodj!" Fárasztó lesz neki ez a húzd meg-ereszd meg dolog, hamarabb elunja, mint te. Egy idő után megérti, hogy ha élvezni akarja a sétát, fogja vissza magát, és menjen melletted. Pár hét alatt beleszokik, és hamarosan már póráz nélkül is menni fog.


Ne felejtsd el, ha megálltok, neki le kell ülnie. Ilyenkor nem "ül" a parancs, hanem "állj!"

2019. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
ujságpapírral(sose a puszta kezeddel) amikor nem viselkedik csapj a fenekére amíg nem kezd normálisan menni. Nekem így sikerült két hét alatt rászoktatni a normális sétához
2019. máj. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy ha vissza is rántom, olyan mintha természetesnek venné. Ugyan úgy megint megszalad addig amíg a póráz engedi és saját magát pörgeti meg a lendületével és a póráz hirtelen feszülésével. Visszarántom, aztán megint ugyan úgy nekifut...és ez megy a végtelenségig, amíg el nem fárad. A séta kezdetén mindig csak szalad.
2019. máj. 21. 19:16
 4/7 anonim válasza:
47%

Szia! Nálunk is ez volt, nagyon húzott alig bírtam vele.

Mi is azt csinaltuk hogy amikor húzni akart akkor hátrébb léptem és belerántottam egy nagyot, de tényleg nagyot, mert éreznie kell h te irányítasz. Meg kell tanulni nem sajnálni és határozottan irányítani, húzd ki magad. És arra is megtaníthaznád azzal is növelve a dominanciádat rajta hogy ha útkereszteződéshez értek akkor leül. Jútifalattak “Ülj” és ezzel is megerősíted.

2019. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a választ! Majd akkor megpróbálom ezeket a módszereket. Egyszer csak sikerül elérni az áttörést. :) Tudja már az ül, fekszik és a pacsi parancsot úgyhogy ezek alkalmazásával már nincsen gond.:D
2019. máj. 21. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem egy 5 hónapos husky van, 3 hónapja kb. mióta megvan sétálunk. Én is interneten kerestem tanácsokat, hogy mit-hogy kell vele csinálni. Ha húz akkor vissza kell fogni és rászólni, nekem a 'Lassan' parancs ami bevállt. Illetve amikor először gyakorolsz vele, nem csak visszahúzodú, hanem meg is fordulhatsz a másik irányba, aztán ha megint húz, akkor megint a másik irányba fordulsz, egy idő után rájön, hogy nem ő irányít. Sok sikert! :)
2019. máj. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Alkalmazom ezt a módszer. :D
2019. máj. 28. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!