Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor mit csináljunk?...

Most akkor mit csináljunk? Mit írjunk rá?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy a kutyánk nem igazán szívleli az idegeneket, és pechére még extra cuki is. Mindenki állandóan tutujgatni akarja, és hiába szólok még így is vannak akik lehajolnak hogy "nekem tuti hagyni fogja hogy simogassam" és persze az én kutyám morog, ugat, harapni még sose harapott meg senkit, szerintem nem is harapna, viszont figyelmeztet hogy ezt ő nem szeretné. Utána persze én vagyok lecseszve, hogy az én kutyám idegbeteg, vad, hiába szóltam. Ő ilyen, a gyerekeket imádja, felnőtt idegen embereket viszont nem. Pár találkozás után már bújós kis aranyos kiskutya, de elsőre nem. Próbáltuk már erről leszoktatni, Rengeteg munka után jutottunk el arra a pontra, hogy a gyanútlanul sétáló embereket nem veszi figyelembe. Mert eddig őket is figyelte, ugatta olykor. Most már csendben elhaladunk az emberek mellett, rengeteget fejlődött.

Gondoltuk veszünk ilyen k9 vagy milyen hámot, amire lehet feliratot biggyeszteni. Mert az nem elég, ha szólok, a kutyafuttatóban ha póráz nélkül van, akkor is odamennek hozzá, és ha messziről kiabálok akkor is lehajolnak hozzá...


Azon gondolkodtunk, mit irassunk a hámra... Ami nem félelmet keltő, mégis felfogható az üzenete. Nem akarom hogy bárkit megharapjon, nem hiszem hogy megtenné de ha nagyon fenyegetve érzi magát lehet képes lenne rá. Azt se szeretném hogy a kutyámnak rossz legyen, ő nem szereti az idegeneket, elfogadom, nem akarom kitenni ilyen helyzeteknek. Jó lenne ha senki se tutujgatná csak az, akinek engedi.


Köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 22. 17:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
De ne hagyd, hogy simogassák! Volt, hogy én arrébb löktem egy embert, mert a szólásom ellenére is közeledett a bizonytalan, félős kutyámhoz. Te a saját kutyádért vagy felelős, nem az idegen emberek lelki világáért! És ha tudod, hogy kifejezetten rosszat tesz a kutyádnak ez, ha így nyúlkápnak felé, állítsd meg! Húzd el onnan, állj be elé, lökd el az illető kezét, stb.
2019. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem fogok szajkosarat tenni rá. És nem tömegközlekedünk, az autóba meg csak nem kell már szájkosár...

A kutyám egyáltalán nem labilis, nem harap, csupán csak juhászkutya, és nem szereti az idegeneket. A csaladtagokat imádja, a barátaimat imádja, a gyerekeket imádja, és ha többször találkozik valakivel azt is imádja. Az ismeretleneket pedig leszarja, csak akkor reagál, ha nem hagyják békén. Nem fogom kínozni szerencsétlent a szájkosárral.


A másik, hogy engem elsősorban természetesen nem az emberek lelkivilága érdekel, hanem a kutyám. Viszont feljelentgetéseket se szeretnék kapni, meg a tököm akar állandóan veszekedni. Jó lenne ha normálisan meglehetne ezt oldani, és szívesen szólok, akár ha nem látja a feliratot, de ne kelljen mar állandóan veszekedni emiatt. Mert fárasztó, hogy csak szeretnék kikapcsolni és a kutyámmal szaladgálni, sétálni,de állandóan ertetlenkednek az emberek.

2019. máj. 23. 23:50
 13/20 A kérdező kommentje:
Jaj és nem kötekedésből, az egyik válaszoló írta, hogy neveljem meg a kutyám. Tényleg csak leakartam írni, hogy a kutyám maximálisan megvan nevelve. Az, hogy nem szereti az ismeretlen embereket, hát pech. Bizalmatlan az emberekkel, az összes ilyen fajta kutyus bizalmatlan az ismeretlenekkel. Azért is mindenünk sárga színű, már kölyök korától (csak hát ugye nem ismerik a jelzéseket) régebben (ugyan már ezt említettem) sokkal-sokkal bizalmatlanabb volt. Kissé talán félt is az emberektől. Most már úgy vesszük észre, hogy nem fél, nem labilis, csak egyszerűen nem bízik meg az idegenekben. Juhász. Külön foglalkozásokra jártunk, ahol rehabilitáltuk ezt a félelmet. Így jutottunk el odáig, hogy teljesen nyugodtan elmehetnél a kutyám mellett, és még rád se nézne. Csak nem értem az emberekben azt a késztetést, miért akarnak életre-halálra megsimogatni egy olyan kutyát, aki szemmel láthatóan nem akarja. Miért kell gügyögő hangokat kiadni, mikor a gazda már vörös fejjel kéri, hogy ezt azonnal hagyja abba. Nyilván nem azért mondom mert szórakozok, ha megharapja, én hiába szóltam figyelmeztettem, akkor is engem vesznek elő. Ő egy munkakutya (és természetesen csaladtag), versenyekre tervezünk menni, terelni járunk, nyilván megvan nevelve. De nem csak olyan kutyák léteznek akik már messziről szaladnak a simijükért. :)
2019. máj. 24. 00:12
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Akkor egyedüli opciód az maradt, hogy kevésbé forgalmas helyen mész vagy olyan időpontot választasz, amikor kevés a járókelő. Hidd el, bármit írsz a hámra, azt senki nem fogja figyelni. Másfelől azt kellene felismerned, hogy ez nevelési hiányosság/hiba, amin könnyen lehet segíteni és akkor mindenki nyugodt lenne, de hát ha ennyire nem vagy hajlandó tudomásul venni ezt, akkor tényleg nem lehet mit javasolni már.
2019. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%
Miért lenne nevelési hiba? Nem bánt senkit, nem kapkod az emberek után, csak nem szereti ha cseszegetik. Ezért kell határozottan szólni és ráírni a hámra, hogy hagyják békén. Nem minden kutya játékkutya, nem azért van senkinek kutyája, hogy idegenek kedvükre simogathassák.
2019. máj. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves 14.es válaszoló!


Semmiképp sem szeretnélek megsérteni, de úgy látom nem igazán tudsz szöveget értelmezni. Ez nem nevelési hiba, ha az lenne már biztos hogy tudtam volna orvosolni. Ő egyszerűen ilyen, mint majdnem az összes többi igazi vérbeli juhászkutya. A juhászok nem engednek magukhoz közel ismeretleneket csak úgy, mivel azt feltételezik róla, hogy a nyájat jött megdézsmálni. Ha valamikor olyan helyre tévedsz, ahol még mai napig kutyával tereltetik és védik a nyájat, meglátod hogy a kutyák a jószágok közelébe sem fognak engedni. Bár nem ajánlom hogy csak így besétálj egy ilyen területre mert ott azért nagy a valószínűsége hogy azok a kutyák szétszednek. Az én kutyám nem szedne szét téged, elsétálna melletted. Nem kapkodna és acsarkodna feléd, még akkor sem kapkod ha gügyögsz neki, csak rádugat, rádmorog, figyelmeztet hogy ezzel messzire mentél, a személyes terébe léptél. Ha valaki felemeli a hangját velem, akkor is ugat. Figyelmeztet engem, nem lép közbe mert én vagyok a vezér, nekem kell megvédenem őt, a hátam mögé sétál és figyel. Szóval hidd el, ez a kutya minden, csak nem labilis. A veszély helyzetekben is nagyon toppon van, terelés közben sem veszíti el az eszét, és a nem, nálunk tényleg nemet jelent. Ha azt mondom hogy nem csinálhat valamit, ő azt nem teszi meg. De ha a kutya utalja ha más ember, akit nem is ismer pesztrálja, akkor nem fogom engedni hogy más ember pesztrálja. Sétálunk mi úgy is, hogy senki sincs a közelben. Hétvégente túrázunk, terelünk, hétközben agilityt, dog dancinget gyakorlunk olyan helyen, ahol ritkán fordulnak meg emberek. De az eü séta a hazunkhoz közeli parkban történik, ahol érik ingerek a kutyát és ezt tudnia kell neki kezelni. Tudja is, az emberek nem tudják kezelni őt. Nem fogok tudni máshova menni sétáltatni, mert én is dolgozok, nekem is vannak dolgaim, nem tudok mindennap olyan helyet keresni ahol nincsen senki.


A többi valaszolónak nagyon szépen köszönöm!


Még nem használtunk ilyen hámot, nyárra szerintem nem jó választás hosszú szőrű kutyáknak, szerintem csak akkor rakom rá, ha emberek közé megyünk. Ha pedig nem veszik észre a feliratot (én mindig észre veszem, ha feliratos a hám) akkor továbbá is muszáj lesz szólnom. Szerettem volna elkerulni a konfliktus helyzeteket, jobb a békesség.

2019. máj. 24. 08:39
 17/20 anonim ***** válasza:
11%
Rengeteg juhászkutyát ismerek, mindet megtanították rá, hogy az embereket magukhoz engedhetik. Azt értem, hogy ez ösztönösen benne van, de az ösztönökről le lehet nevelni. Részemről ennyit szerettem még volna hozzátenni, mert nincs értelme tovább vitatkoznunk.
2019. máj. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Oké. Az én kutyám 1 éves lesz pár nap múlva. Talán majd ha idősebb lesz, Őt is hozzá lehet szoktatni az emberekhez, bár nem is nagyon akarom. Nem fogad el idegenektől semmit, nem tudják ellopni, mert sajnos hallottam olyanról hogy nagyon barátságos kutyákat ellopnak, egy ismerősömnek is ellopták a kutyáját. Megtudja védeni magát, ha esetleg én képtelen lennék rá. Annyit szeretnék csak, hogy ne kelljen többször is találkozni vele ahhoz hogy ne ugasson. Amúgy meg egyáltalán nem bánom ha nem tapogatják idegenek a kutyámat. Elsősorban ez lenne a célom, ne zaklassák az amúgy is bizalmatlan kutyámat. A barátaim, családtagjaim szereti, nekem ennyi elég.
2019. máj. 24. 17:46
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd, ez hülye! Nekem van 1 belgám és egy német juhászom, egyik sem enged közel magához idegent, így lettek tanítva. Nem játekkutyák, nem azért vannak, hogy a sok hülye meg tudja nyünyörgetni.


Ez sem látott még juhászkutyát közelről, hiába "ismer rengeteget". Maximum a futtatóban látott kívülről vagy a tévében.

2019. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Én is úgy veszem észre, hogy az igazi juhászok akik nem kiskedcencnek lettek tenyésztve, hanem a tenyésztő fontosnak tartotta a terelési ösztön gyakorlását, az nem enged magahoz közel embereket. Pl a terelősuliban nincs is olyan kutya akit idegen simogathatna. A gazda bármikor, bárhogy, de idegen nem.

Ezen kívül én is ismerek olyan pl border collieket, akik nagyon bujósak idegenekhez, de nem is igazán terelnek ők, attól függetlenül egészségesek és másban tehetségesek. Pedig a border nagyon nagyon jól terel. De egyébként a válaszoló nem hülye, csak másképp gondolja. Más véleményt is elkell fogadnom. :)

Ettől függetlenül nem hibáztatom a kutyámat, 1 éves még csak, nagyon szép eredményeket ér és érni fog el, és én szeretem hogy ilyen. Büszke vagyok rá. :)

2019. máj. 25. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!