Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg a kutyám?

Hogyan neveljem meg a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy máltai selyemkutyám aki lassan 3 éves, de iszonyatosan rossz.

Kiszökik, állandóan ordít (nem ugat, tényleg ordít), mikor visszük sétálni sikongat mint akit vernek, napközben és este nem lehet se hozzászolni se simogatni vagy felvenni mert egyből morog... Csak akkor kellek neki ha kaja van nálam, máskor nem érdekli mit mondok neki.

Mit lehet ezzel kezdeni? Én próbálok vele elfogadó lenni, de már nagyon elegem van belőle :(


2019. máj. 22. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem akarlak túlságosan fellelkesíteni, de ez elég degenerált viselkedés. A kutyád jó eséllyel beltenyésztett, kettyós. Ha nem az, akkor viszont kellő eréllyel meg lehet nevelni. Nem elfogadónak kell lenni, hanem keménynek. Kutya, nem kisgyerek. Te vagy a falkavezér, az történik, amit te akarsz. Hogy önként teljesíti-e, vagy előzőleg felmosod vele a padlót, az már az ő döntése.
2019. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Naponta mennyi ideig foglalkoztok vele? Nem elég neki hébe-hóba, egy-egy séta, ráadásul agyilag is fárasztani kell.
2019. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Ugatásgátló nyakörv.
2019. máj. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Kutyasuli, házhoz hívott kiképző. Te ehhez már kevés vagy. Szakember kell.
2019. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Mégis miért akarsz vele "elfogadó" lenni? Hogy még rosszabb legyen?


Tudja, hogy ő a falkavezér és az van, amit ő akar, te pedig csak egy alattvalója vagy. Szakember, de eleve nem kellett volna kutyát vállalnod, hogyha teljesen alapvető dolgokról fogalmad sincs és a gyökereinél rontottad el a nevelését.

2019. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Honnan szökik ki? És mikor "ordít"?
2019. máj. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Túl engedékeny vagy, nem te vagy a főnök. Kutyasuliban jártál vele?
2019. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Éppenhogy nem kellene elfogadónak lenned, hanem határozott nevelésre lenne szüksége a kutyádnak.

Jelen helyzetben már szakember bevonásával, azaz menjetek kutyaiskolába.

2019. máj. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Honnan van? Törzskönyves? Kutyasuliban mit mondtak erre? Eddig miért nem nevelted?
2019. máj. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is nagyon kettyos,igaz,nálunk az a baj hogy másfél éves koráig más gazdája volt,onnan hoztuk el . Nagyon bolond kutya,ugat ha elmegyünk,mikor nem vagyunk otthon kész cirkusz amit művel feszegeti a drót kerítést hogy ki tudjon szökni akár kárt okoz magában inkább csak hogy utánunk tudjon jönni.. ha hangosabban szólunk hozzá is csak a farkát csóválja,neveles nem sok eredményt ért el eddig.. említitek itt sokan a kutya iskolát.. most egy kis faluban ahol orulunk hogy van normális bolt pont lesz kutyasuli? Nem mindenki pesti meg él nagyvárosban.. én már arra is gondoltam,hogy inkább odaadom valakinek aki többet tud vele foglalkozni mert mi párommal van hogy egész nap dolgozunk.. de az biztos hogy mi kutyánk is nagyon rossz alomból való ráadásul nem mi kezdtük a nevelését és ez a kombó nem a legjobb.. kétségbe vagyok esve emiatt, mert amúgy szeretem valahol a kutyust,de a szomszédban lévő három kutyával nincs annyi gond,mit vele.. szóval együtt érzek veled kérdező és én is örülnék egy jó megoldásnak. Ami nekünk és a kutyusnak is jó lenne...
2019. máj. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!