Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem le a kutyám a...

Hogyan neveljem le a kutyám a következőkről?

Figyelt kérdés
Egy majdnem 10 hónapos, közepes testű, keverék, ivartalanított szuka kutyusummal lenne a probléma, ami a következő: ha jön valaki hozzánk (akit ismer, mert az ismeretleneket ugatja, morogja, nem engedi be a kapun), arra ráugrál, de nem csak olyan “átlagosan” a combjára, hanem ténylegesen izomból kb. vállig, és közben odacsíp (ezt lehet rajta látni, hogy 100%-ban játékból csinálja, mert nem is harap nagyot, de ha éppen egy kis bőrfelületet csíp össze, az piszkosul fáj), és ezt teszi velünk is, a családjával. Egy jóeszű kutyáról beszélünk, ül, fekszik, marad, pacsit egyik-masik manccsal, beszél parancsszavakat ismeri, és nagyjából 1-1 napig tartott megtanulnia őket, viszont nagyon hiperaktív, rengeteg a mozgásigénye (kertes házunk van, ez nem probléma), és sokszor rájön az a hirtelen megőrülés, ami - ha igaz a hír - a pitbulloknál is nagyon jellemző, hogy fogja magát, és csak sprinteli körbe a kertet. Simogatás közben is rágja a kezünket, nem tud elmaradni közben, izeg-mozog. Tudom, a legjobb lenne egy kutyaiskolába elvinni, de ez nekem nagyon macerás lenne, úgyhogy elsősorban olyan praktikákat, tanácsokat szeretnék kapni, amivel én magam leszoktathatnám erről az ugrálásos harapásos dologról. Nem tudom, melyik műsort lenne érdemes néznem, a Ceaser Milan-félét, vagy a Póráz két végént, vagy semelyiket, de ha hasznosak, akkor azt is ajánlhatnátok. :) Ha nem láttok rá megoldást, akkor marad a kutyasuli, majd valahogy kiokoskodom, hogyan oldjam meg. Köszönöm előre is a válaszokat! :)

2018. szept. 30. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Kérdéseim vannak.

Ez a kutya most került hozzád? Vagy kölyökkora óta nálad van? De akkor mit csináltál az elmúlt 8 hónapban? A felugrálások tiltása a kölyökkorban megtanulandók sorában az elsők között van. Azt írod ismeri a parancsszavakat. Ez egy egyszerű "NEM" parancsszóval elrendezhető.

Nem akarok vészmadár lenni, de ha már bull típusúd van, és ennek a viszonylag egyszerű problémának a megoldása gondot jelent, akkor nem kizárt, hogy lesznek itt még sokkal nagyobb bajok is. Feltételezem, hogy ez az első ilyen típusú kutyád, ugye?

2018. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Ja, és a kutya nem hiperaktív, a bull type-ok 99%-a ilyen alapjáraton.
2018. szept. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom mióta van nálad, ha kicsi korától, akkor macerás lesz, ha nem, akkor is: Keress egy segítőt, játszós ruhában. Lépjen be a kapun, és a legnagyobb nyuglommal tojja le hogy mit csinál a kutya, fordítson hátat, ha ugrál, de még szemkontaktust se vegyen fel vele. Ha megnyugodott, leült, megállt, lényeg, hogy lehiggadt, akkor mehet a jutalom, figyelem. Ha elkezdi megint, karba tett kéz, fej fel,és átnézni a kutyán.


Az, hogy a kutyás mennyi vezényszót ismer, hány trükköt tud, nem jelenti azt, hogy jólnevelt.


Kutyasulit nem csak a nevelés miatt ajánlom, hanem az ingerek miatt is: Nem otthon van, más kutyák között, idegen helyen.

2018. szept. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kevesebb, mint 2 hónapos kora óta van nálam (mentett kutyus, egyik ismerősöm apukájánál születtek a kölykök, és ki akarta őket dobni, vagy megölni), de ez a probléma most kezdődött, kb. 1 hónapja. Nem feltétlen mondanám, hogy bull típusú, sőt, csak ezt a "megőrülését" szerettem volna érzékeltetni egy ismert kutyafajtáéval, és sok helyen láttam, hogy a pitbullok jó része is csinálja ezt. :D Küllemre inkább beagle, labrador, talán magyar vizsla jellemvonásait mutatja, de az utóbbi kettőnél kisebb, az előbbinél pedig nagyobb (mondjuk nem tudom, lehet fog még nőni). Egyébként tényleg ő az első kutyám, és annak nagyon nehéz, mert erős a személyisége is, és nem is egy nyugodt kislány.

Nem azért mondtam, hogy mennyi mindent tud, mert jólneveltnek tartom, hanem, mert okosnak, hiszen nagyon könnyen tanul. Úgy látszik, akkor tényleg a kutyasuli lesz a jó megoldás. :)

2018. szept. 30. 12:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja, és persze köszönöm a válaszokat! :)
2018. szept. 30. 12:57
 6/9 A kérdező kommentje:
Remélem nincs se kutyád, se semmi más állatod, kedves utolsó. :)
2018. szept. 30. 15:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt többet kéne mozgatni a kutyát. A kertben nem mozgatja le sajá magát. A körbe körbe sprint a levezetetlen energiák biztos jele. El kell vinni setálni, el kell járni futni vele, labdázni, frizbizti...stb. Ez alapból meg fogja változtatni a viselkedését.

A póráz két végén című sorozat nagyon jó, youtobon rengeteg rész fent van magyarul. A fent leírt probléma számos részben megjelenik. Mivel még nem volt kutyád erősen javallom, minden elérhető rész megnézését,mivel a jövőben felmerülő problémákra is ad egy kis rálátást.


A kutyasuli mindebképpen javasolnám. Ott a gazdát is tanitják,hogy hogy veheti rá a feladatok végrehajtására a kutyát. Ez egy első kutyásnak nagyon fontos. Ha erre vmiért nincs lehetőség, keress egy trénert, aki házhoz megy.

2018. szept. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kert mérete lényegtelen. Sétáltatod eleget szabadon? Viszed más kutyák közé? Agyban fárasztod? Valószínűleg a válaszok ezekre az, hogy nem. Amíg a kutya foglalkozásigényeit nem vagy hajlandó kielégíteni minden egyes nap tízen éven keresztül, addig kár bármibe is belekezdeni.

A neveléssel általában óriási gondok vannak, ha egy kézharapdálást sem tudsz megoldani. Sejtem, hogy a behívással, letiltásokkal, általában a kontrollal minden helyzetben sok csúszás van. Kutyaiskola kellene vagy házhoz járó kiképző, mert ha eddig nem ment, eztán sem fogod tudni ezeket a gondokat megoldani.

2018. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elviszem sétálni, de sajnos én is tudom, hogy nem eleget, nem napi szinten, mert emelt kémia és biológia érettségire készülök (tudom nem kifogás, de rettentő fárasztó), de akkor erre ezentúl mindenképpen jobban figyelek, a pihenőben elmegyek vele. Más kutyák közé abszolút nincs lehetőségem a lakóhelyemen vinni, úgyhogy akkor gondolom erre is a kutyasuli a megoldás, amit igazábol mindannyian javasoltok. Nekem is tanulnom kell, neki is, úgyhogy marad az. :) Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 1. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!