Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, hogy tudom megtanítani...

Kutyát, hogy tudom megtanítani, ne egyen meg kerítésen bedobált ételt?

Figyelt kérdés
Tudtok ajánlani nagyon jó oktatót, aki házhoz jön?

2019. máj. 24. 07:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell oktató, csak egyszerüen "füszerezd" a direkt bedobott kaját csipös paprikával.
2019. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem jó sajnos, második alkalommal már kiszagolja a csípőset, hiába van fecskendővel virslibe "töltve"... :(
2019. máj. 24. 08:34
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Akkor túl sokat teszel bele, nem kell, hoyg érezhetö legyen a szaga.

Ez az egyetlen módszer, ahogy megtanulja, hogy ne szedjen fel ismeretlen eredetü ételt.

Arra kell tanítani, hoyg csak töled és csak a saja´t tányérjában lévö ételt fogadja el.

2019. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Egyike azoknak a kevés helyzeteknek, amikor az elektromos nyakörv jó megoldás.


Természetesen ésszel használva. Ne legyen erős, csak kellemetlen és meglepő.


"Bújj el", a kutya ne tudja hogy figyeled. Kérj meg valakit, hogy dobjon be valamit a kutyának.

(ő is menjen el, ne kösse a büntetést emberhez)


Amint belenyal az ételbe, rázd meg.


Ha te bünteted személyesen, akkor "titokban" fogja felenni a kaját, hogy te ne tudj róla.


Viszont ha a rázás "csak úgy" megtörténik, ha ő tiltott kaját eszik (ugye nem tudja hogy mi az a kütyü a nyakán) akkor az rögzül be, hogy nem kellemes élmény vétkezni :)

2019. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, nem vagyok az elektromos nyakörv híve, de inkább fájjon egy kicsit neki pár alkalommal (amíg megtanulja, hogy a "tiltott étel bánt") minthogy felegyen egy mérgezett kolbászt és elpusztuljon.
2019. máj. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon jó amit írsz, de egy nagyon okos kutyáról van szó, aki összeköti a nyakörv fennlétét a "fájdalommal", illetve megviselik ( szidástól is magába roskad, rosszul van, hidd el ismerem a kutyám, tönkretenném egy elektromos nyakörvvel a lelkivilágát)ezek a dolgok.
2019. máj. 24. 10:55
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire érzékeny lelkü, akkor müködhet az is, hogy közvetlenül azelött, hogy megpróbálná a bedobott ételt megkósolni, rászólsz, ami nálatok a tiltás.
2019. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem érzem 100%-nak, így ha nincs más megoldás építenem/tákolnom kell 20méter kerítést, így a telek közepére tudom zárni, ahol biztonságban van.
2019. máj. 24. 11:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Hallottam olyat, hogy a betörő (feltehetőleg) becsúzlizta a mérgezett falatot :c
2019. máj. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Tiltás tiltás tiltás. Eloszor otthon, veled, kivulrol. Aztan idegen dobja akit nem ismer pl leszolitasz valakit az utcan de te bent legyel es a hata mogul tiltsd. Utana utcan parkban futiban stb ugyanez. Aztan menj el de legyen kamera es hangszoro (pl valaki telefonjan video chat) kulonbozo helyekre eldugva, es szinten idegen, aztan telon raorditasz hogy nem szabad.

Ha pedig egyszer elered hogy nem kell neki, akkor nagyon nagyon nagy lelkesedessel örömmel boldogsaggal dicséred de nem adhatsz jutifalatot csak simit.

Par kutyat tanitottam mar erre ea bevalt. Baemr idoigenyesebb nyilvan es komplikalt.

2019. máj. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!